Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
· Guardiola - 31-08-2010 - 23:35:33h

GRacias por vender a VDV, Guti, Raul, Robben, Sjneider, y por tener alejada a la cantera, cada dia hacen mas facil mi trabajo. Saludos Pep

ko sto citam razocarani navivacite,site barat Perez da si otide,a edniot vikase deka i Bernabe ke ni go prodade :pos:
Епа ВДВ нема да си оди.А,Пеп нека си гледа проблемите со Ибракадабра па после нека лечи комплекси со РМ :P
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
46
Епа ВДВ нема да си оди.А,Пеп нека си гледа проблемите со Ибракадабра па после нека лечи комплекси со РМ :P

vdv nema da si odi ? potpisa veke za totenhem.. so sreka neka mu e najmnogu go sakaf od cel tim sekgoas se dokazuvase... on i granero samo sega nema konkurencija taa pa taa e :jaj:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
vdv nema da si odi ? potpisa veke za totenhem.. so sreka neka mu e najmnogu go sakaf od cel tim sekgoas se dokazuvase... on i granero samo sega nema konkurencija taa pa taa e :jaj:
Како де потпиша?Кога?Уште нема ништо официјално ни на страната на РМ,помалку на Тотенхем :(:(Ako е ова вистина Перез нека си даде отказ
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Esto ha sido todo por nuestra parte. Este martes tendremos noticias de lo que pase con Van der Vaart. Se lo contaremos en MARCA.com. Un fuerte abrazo.

Ајде кој знаат подобро, лошо ми се преведува мене
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Ова беше се од наша страна. Овој ?martes? слушнавме што се случило со ВДВ. Голем поздрав

Колку што знам ова би требало да биде буквален превод а што сака да каже појма неам
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
^
И мене нешто слично ми даде во буквален... ова Голем поздрав, не ми е некако на позитивно...
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
И ? отиде или не ?

--- надополнето ---

Едит: Колку шо прочитав и разбрав, Реал и Тотенхем и ВДВ го прифатиле трансверот. Се чека уште ФИФА дали го одобрува, затоа шо трансфер периодо во Англија бил завршен. Па ќе видиме. Да се надеваме оти нема да го одобри. :(
 
B

boki10messi

Гостин
Помеѓу клубовите се е договорено. Само се чека утре одлуката на Премиер Лигата, затоа што Тотенхем својата понуда ја пратиле 2 часа пред крајот на трансфер периодот.
А, точно ли е дека еден ден пред тоа(на 30 авг) Баерн пратил понуда од 18м фунти(околу 22м евра) и била одбиена, а сега го давате за 8м фунти(околу 9м евра)??
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Размисли дали прашањево има логика и автоматски ќе го добиеш одговорот
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Помеѓу клубовите се е договорено. Само се чека утре одлуката на Премиер Лигата, затоа што Тотенхем својата понуда ја пратиле 2 часа пред крајот на трансфер периодот.
А, точно ли е дека еден ден пред тоа(на 30 авг) Баерн пратил понуда од 18м фунти(околу 22м евра) и била одбиена, а сега го давате за 8м фунти(околу 9м евра)??
Аман бе !? Ако понудиле толку ќе го гледаше сеа во црвен дрес. Не заебавај.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.827
· Guardiola - 31-08-2010 - 23:35:33h

GRacias por vender a VDV, Guti, Raul, Robben, Sjneider, y por tener alejada a la cantera, cada dia hacen mas facil mi trabajo. Saludos Pep

ko sto citam razocarani navivacite,site barat Perez da si otide,a edniot vikase deka i Bernabe ke ni go prodade :pos:
Абе ај Робен и Снајдер имаа некаква улога додека беа во Реал, ама ВДВ од кога е дојден ништо не покажа, стандард си е резерва, лани играше само ради повредата на Кака, Гути и Марсело имаа повеќе асистенции од него. За Гути и Раул, нема некој што не му е криво, али тоа е што е..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.430
Поени од реакции
13.827
Од Тотенхем мислеле дека ВДВ е веќе продаден во Баерн за 18 милиони, но на 2 часа пред крајот Реднап му соопштил на директорот на клубот дека ВДВ не е продаден, и може да го имат за некаде околу 8 милиони фунти. И од Тотенхем не се сигурни дали ја средиле потребната документација на време, ќе видиме подоцна официјални информации. Реал се согласиле за толку мала цена затоа што морале значително да ја намалат, за некој да го купи. А не знам зошто претходно не го продале во Баерн кој нуделе многу повеќе од Тотенхем, ваљда затоа што ВДВ сака после Примера негова дестинација да биде Премиер лигата. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom