Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ајде нека ви е честито Роналдо и да не дава голови против Барса но еве и лоша вест Савиола отишол во Бенфика.:smir:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
aj belki tamu ke poigrae malku oti vo real ja nemase taa sreka,go upropastija
Ти си стварно најнеинтелегентното суштество(после Дено) на форумот...ма дај молим ти се Реал го упропастија? Во барса се изнаигра?
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
aj belki tamu ke poigrae malku oti vo real ja nemase taa sreka,go upropastija
А што коа момакот си беше за на клупа, да излезе Игуаин или Ван нистелрој за он да игра ? Си дремеше на клупа, а Барса еден звер шо го напраија... се утепа од играње кај вас а ? Ние сме го упропастиле:uvo:
 

Fikela

Реалист...
Член од
8 март 2009
Мислења
370
Поени од реакции
2
Во право е дечкото .. Савиола на цело се упропасти во Мадрид .. А не е само тој ги имаше повеке али ајде... Незнаете да направите некого туку само на готово .. :vozbud::vozbud:
Аха а иначе у Барса се изнаигра чуекот па у Реал неиграл и Реал го упропасил... аман бе гледајте малце реално не само да се провоцира...:uvo:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
kako i da e povike igrase otkolku vo real
vo barsa samo poslednta godina pred da napusti ne igrase ne bese vo planovite na rajkard,a inaku pred toa igrase nonstop ako ne vo prvite 11 rezerva sekogas vlevase
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ок ајде ние го упропастивме, инаку му следеше блескава кариера. Секој втор збор ви е Реал не ваѓа свои играчи и Реал ги уништува играчите.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.622
Поени од реакции
11.170
Уште не е официјално. :pehar: :)
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Не е лош Арбелоа ама не ми се верува да игра прв состав мислам дека ке дреми на клупа
Арбелоа и да остане во Ливерпул и да дојде во Реал клупата не му бега му ја зема Џонсон позицијата и во Ливерпул исто му се фаќа само коа клупа повеќе ќе го бендиса он си знае :D

aj belki tamu ke poigrae malku oti vo real ja nemase taa sreka,go upropastija
Уште кога дозволи Барса да му истече договорот па дошло на ред да се каже кој го упропастил:pos2::zver::kesa:
Ај нека му е со среќа во новиот клуб
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Савиола е супер играч и знаеме сите дека порано имаше маенстрални игри и погодоци но во Реал може да се каже не се пронајде покрај толкуте имиња други и ете сега заминува па нека му е со Среќа и нека успее да се пробие назад на старата слава повторно...:helou:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Villa asked to sell him to Madrid


 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Савиола ќе остане во легендите заедно со Фобер.

И само како потсетување, единствената титула во Шпанија ја освои со Реал. Па сега кој кого уништил незнам :)

Уште не е официјално. :pehar: :)
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1202774790098/noticia/ComunicadoOficial/COMUNICADO_OFICIAL_2009-06-26_21:26:22.htm
:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom