Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.306


Најдобриот тим, втора тема.

Титули


  • La Liga
Winners (31 – record): 1931–32, 1932–33, 1953–54, 1954–55, 1956–57, 1957–58, 1960–61, 1961–62, 1962–63, 1963–64, 1964–65, 1966–67, 1967–68, 1968–69, 1971–72, 1974–75, 1975–76, 1977–78, 1978–79, 1979–80, 1985–86, 1986–87, 1987–88, 1988–89, 1989–90, 1994–95, 1996–97, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08Runners-up (18): 1928–29, 1933–34, 1934–35, 1935–36, 1941–42, 1944–45, 1958–59, 1959–60, 1965–66, 1980–81, 1982–83, 1983–84, 1991–92, 1992–93, 1998–99, 2004–05, 2005–06, 2008–09
  • Copa del Rey
Winners (17): 1904–05, 1905–06, 1906–07, 1907–08, 1916–17, 1933–34, 1935–36, 1945–46, 1946–47, 1961–62, 1969–70, 1973–74, 1974–75, 1979–80, 1981–82, 1988–89, 1992–93Runners-up (19): 1902–03, 1915–16, 1917–18, 1923–24, 1928–29, 1929–30, 1932–33, 1939–40, 1942–43, 1957–58, 1959–60, 1960–61, 1967–68, 1978–79, 1982–83, 1989–90, 1991–92, 2001–02, 2003–04
  • Supercopa de España
Winners (8 – record): 1988, 1989*, 1990, 1993, 1997, 2001, 2003, 2008Runners-up (3): 1982, 1995, 2007(* Won Copa del Rey and La Liga)
  • Copa de la Liga
Winners (1): 1984–85Runners-up (1): 1982–83
International


  • European Cup/UEFA Champions League[
Winners (9 – record): 1955–56*, 1956–57, 1957–58, 1958–59, 1959–60, 1965–66, 1997–98, 1999–2000, 2001–02Runners-up (3): 1961–62, 1963–64, 1980–81(* First ever winners)
  • UEFA Cup
Winners (2): 1984–85, 1985–86
  • UEFA Cup Winners' Cup
Runners-up (2): 1970–71, 1982–83
  • Intercontinental Cup
Winners (3): 1960, 1998, 2002Runners-up (2): 1966, 2000
  • UEFA Super Cup
Winners (1): 2002Runners-up (2): 1998, 2000

Сегашен состав.

Keepers:

1 - Iker Casillas
25 - Jerzey Dudek
13 - Jordi Codina

Одбрана

2 - Michel Salgado
3 - Pepe
4 - Sergio Ramos
12 - Marcelo
16 - Gabriel Heinze
21 - Christoph Metzelder
22 - Miguel Torres

Средина
6 - Mahamadou Diarra
6 - Lassana Diarra
8 - Fernando Gago
10 - Wesley Sneijder
11 - Arjen Robben
14 - Guti
15 - Royston Drenthe
17 - Daniel Parejo
18 - Julien Faubert
19 - Ruben De la Red
23 - Rafael van der Vaart
24 - Javi Garcia

Напад

7 - Raul
9 - Javier Saviola
17 - Ruud van Nistelrooy
19 - Klaas-Jan Huntelaar
20 - Gonzalo Higuain


Тоа е тоа, со среќа нека ни е новата тема.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
452
Ај со среќа нека ни е новава тема:helou:
Медиумиве веќе го направија кака играч на реал ама да не испадне работава како со сити иде иде и на крај не иде
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Ај со среќа новата тема:helou:
 

Маск

Дали?? :O
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.321
Поени од реакции
1.783
Честито нова тема...:smir:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.607
Поени од реакции
5.014
Честито нова тема:helou:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.623
Поени од реакции
14.916
Со среќа нека ни е новата тема и да бидат испишани много постови и страници со љубов и почит кон нашиот омилен тим...уште еднаш среќно дечки и Hala Madrid!:vozbud:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.264
Поени од реакции
17.946
Ајде и од мене честито нова тема
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.036
Поени од реакции
1.566
Ајмо дечки...честито нова тема.... па со новата тема... да се добијат и многу трофеи и само со среќа и честитки да биде исполнета и оваа тема :helou::helou:
поздрав и продолжете така...само без расправиии ко на старата на крај што имавте... :smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.481
Поени од реакции
9.897
Еве еден подарок од мене за новата тема. Нека ни е честито, и да биде исполнета со успеси.:vozbud: :vozbud:
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.623
Поени од реакции
14.916
Ајмо дечки...честито нова тема.... па со новата тема... да се добијат и многу трофеи и само со среќа и честитки да биде исполнета и оваа тема :helou::helou:
поздрав и продолжете така...само без расправиии ко на старата на крај што имавте... :smir:
Фала фала и вие исто....ајде бујрум кафе,чај ...нешто?:pos2:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ајде, за арно за убаво, со среќа нека е темата, помалку хиени, повеќе хејтери за дупење и се шо оди пропратно со тоа... ајт :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.554
Поени од реакции
10.019
ajde cestito!!

Ps.Dajte nekoe sokce!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom