Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
1 Barcelona 105 35 +70
2 Real Madrid 83 52 +31

Доволно зборува гол разликава

Ќе видиме на крајот, на сезоната, ако сум згрешил, ќе се извинам, ветувам :smir:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.542
Поени од реакции
6.207
единствено оваа држи влага:



Сепак, искусниот тренер Пелегрини е оној кој го има последниот збор. Со Вињареал правеше чуда па сигурно нема да му дозволи на Перез да го води клубот а тој да биде само марионета на тренерската позиција. Еден таков тренер мора да му се спротистави на Перез со зборовите „Купи ми двајца одбранбени играчи и ќе ја освоиме Европа“.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Ѕирнете другиве фан клубови, особено ман утд. Поише за Реал зборат отколку ние тука.:) Пуста завист...
Aко бе, parent клуб не е мала работа, мора да се спомене од потчинетите :helou:

Баце, да си го гледал Реал ланската сезона, некои работи околу клубот ќе ти биле појасни :smir:

Кака и Роналдо не се само имиња, треба да си крајно фудбалски необразован па да го помислиш тоа, тоа се играчи кои се најдобри на своите позиции, играчи кои одамна му фалат на Реал, и сигурно не се купени само за младите азијатки да се влажнат на нив.

Го спомнуваш Раул Албиол, а велиш дека Реал не купува дефанзивци, па кој беше стартниот централен бек на Шпанија на ЕП бе баце Пере?
Гарај доаѓа во составот, еден од најдобрите млади дефанзивци у Шпанија последните 2 сезони, агентот на Арбелоа е во Мадрид на преговори, шо треба повеќе, сицилијанска одбрана да применат? :toe:
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Уште кога видив дека ми се отвори
не требав ни да читам ама ај и ако има три чисти тој што ги пише новините добро ќе биде. Реал го купил Раул Албиол а тоа што му требало на Реал било одбрана :pos2: и нема потреба другото да се пише....Едно е што тој што ја поседува оваа страна е антиреалец а друго е што нема поим како што кажав и во еден претходен пост да беа виа новини од светска страна ај ма некој што пише тоа што ќе му текне не вреде ни да се чита :pos2:

Години: 23
Моментален клуб: Реал Мадрид
Национален тим: Португалија
Вредност: Фудбалерот роден во Бразил моментално се проценува на 20 милиони фунти со пет годишен договор.
Веројатност: 90%. По повредата во натпреварот против Гетафе тој најверојатно ќе ги пропушти првите четири натпревари од наредната сезона па можеби нема да биде потребан на Реал.

Раул Албиола



Години
: 23
Моментален клуб: Валенсија
Национален тим: Шпанија
Вредност: Реал за Албиола нуди 50 милиони фунти со можност за 35 милиони плус играч.
Веројатност: 75%. Валенсија е во голема финансиска криза па 50 милиони фунти добро би и дошле но сепак за Албола се заинтересирани и Ливерпул и Барселона.

Марчело


Години
: 21
Моментален клуб: Реал Мадрид
Национален тим: Бразил
Вредност: Има потпишано договор од 2007 на 5 милиони фунти.
Веројатност: 95%. Повторно во игра. Марчело може да ја направи својата ренесанса во Мадрид од наредната година.​

Овие ли се да пишат новини бре :pos2: само да се пише нешто :kesa:​

Ова беше објавено на спорт денес имаше и линк ама сменет е :tapp:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Друже со сетта почит, многу лаички напишано. Се чувствува гневот во секој ред.



Ако веќе си го пишувал секое спомнато име напиши ги и Клиши и Ешли Кол. Башка Албиол е купен, Гарај(за кој Реал ја победи Барса во трката) се приклучува во тимот од први јули.
Значи тоа се 2( двајца) КУПЕНИ одбрамбени играчи.

Те молам! Рамос беше избран минатава година за најдобар десен бек во тимот според ФИФА. Некоја грешка не смее да се спомне во таков опус на добри партии.
Пепе не бил добар ???????

Хев фан.:tv:
Го гледав натпреварот видов дека Пепе имаше добри интервенции али не забележав дека до волку бил Одличен(за натпреварот зборам). Стварно секоја чест !
А за овие што само јадат бурек не им се ни замарам зашто сите се против Реал свртени, и си пишуваат буквално што ке им текне.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
1 Barcelona 105 35 +70
2 Real Madrid 83 52 +31

Доволно зборува гол разликава

Ќе видиме на крајот, на сезоната, ако сум згрешил, ќе се извинам, ветувам :smir:
И покрај тоа што Барселона освои три титули во една сезона сите посакуваат да дојдат во Реал Мадрид
ДОВОЛНО ЗБОРУВА ЦЕЛ СВЕТ :pos2::pos2::pos2:

Да не заврши трансфер периодот а ја незнам ? Па не сме земале дефанзивци...

http://www.elmundo.es/elmundodeporte/futbol/2008-2009/mercado/campo.html
Место Рибери, Игуаин и спремни сме :)
Истата формација како што ја напишав во некој од претходните постови само на местото на Рибери го ставив Игуаин(како замена да би бил Робен) а на местото на Клиши Марсело,но во случај доколку се земе Виља и Алонсо
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
И покрај тоа што Барселона освои три титули во една сезона сите посакуваат да дојдат во Реал Мадрид
ДОВОЛНО ЗБОРУВА ЦЕЛ СВЕТ :pos2::pos2::pos2:


toa nikoj ne go znae osven samite fudbaleri dali sakaat da igrat vo real od so mu se igra i od so sakaat da igrat ili pa poradi golemata para so ke ja zimat vo real
 
В

Вори

Гостин
Да да во право си..а во Барселона без пари играат а?Абе бегај таму..
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
toa nikoj ne go znae osven samite fudbaleri dali sakaat da igrat vo real od so mu se igra i od so sakaat da igrat ili pa poradi golemata para so ke ja zimat vo real
Коа голема пара бре остај Роналдо и Кака тие се маркетинг играчи затоа мора да зимат голема плата Албиол ќе зима по 1.8 милиони а во просек платите во Реал се помали од Барса па која е таа голема пара :kesa::tapp::uvo: .....само да се каже нешто без да се размисле :pos:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Постот е од тебе напишан, Фантом само го префрлил во нова тема...

Ја па будала, со шпански весници се замарам, кога ти пред една година си знаел.
:pipi:
Ти стварно дебил си бил!

Еве што пишува Фантом, ако сакаш ќе го викнам и да потврди!

"Јас ја отворив темата со почетен пост од Чомбе, колку да видам колку будали веруваат на вакво срање околу Кристијано. Се надевам Чомбе нема да се налути, а ако се лути, јас јавно му се извинувам преку постов".
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom