Фан Клуб: Победа - Прилеп

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.247
Поени од реакции
8.036
После ние прилепчаниве сне биле мајмуни, еве и вие битолчаниве сте знаеле да се качувате по ѕидој!:smir:
за ПЕЛИСТЕР ако треба и на месечината ќе се качам !!!!!:je:
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Освен мене овде кој се има друг качувано преку ѕид на големата трибина позади од кај болницата пред да падни стариот ѕид?
Bratu nema zid na stadionon preku koj se nemam kaceno!!! Na malana (starata) se imav kacuvano pred policija...za dve sekundi se kacuvav ko ce se svrteja so grb :pos2:. Kolku imam trenerki poebano od pisata na zidojne...

Ama ako to se pameti...

јас :smir:само не од кај болницата туку од кај куќите се иамам качвано .
Jas ko dete malo ednas vo BT vlegov so od Pelister pionerite :pos2: ...vidov guzva pred vrata i se vterav od malata tribina vlegovme, pa niz teren na golemata...hahahaha ....pa posle normalno si se trgnav kaj edni prilepcani!!!

EEEE vo toa vreme (pred edno 15 godini) pojce prilepcani odea vo BT od domasni!!!Sega docekavme rekord vo ligava na Cair 2500 da bida, a tolku na trening imase za POBEDA!!!

IZVINI ZENSKA NAJMILAAA
IMAM LJUBOV POMILAAA
IME I E PRILEPSKAAAA
POBEDAAAA
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Пријатели, може да ми кажете нешто повеќе за Чурлинов?
Кој ви е најдобриот играч бај-д-веј?
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Пријатели, може да ми кажете нешто повеќе за Чурлинов?
Кој ви е најдобриот играч бај-д-веј?
deteto e od gevgelija od kozuv dojde vo pobeda retko odi na treninzi poradi privatni obvrski ali sepak e najdobar vo momentov
a slusam i gesoski ke se vrakal vo pobeda bi bile zakon napagacki tandem pozz:toe:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Пријатели, може да ми кажете нешто повеќе за Чурлинов?
Кој ви е најдобриот играч бај-д-веј?
mnogu dobar igrac. ima tehnika i brzina, samo nema mnogu izrazen oset za gol. mislam deka na krilo bi bil pokorisen!

ima nekoi spekulacii za novi igraci???
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
утре ПОБЕДА - ТЕТЕКС
ќе победиме така? редена е 100%???
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Бог да го прости.Ајде в недела уште 3 бода и бегство од опасната зона!
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
IN MEMORIAM: Почина Драган Мирчевски - „Бате“
Синоќа во Прилеп по кратко боледување почина Драган Мирчевски долгогодишен физиотерапевт во македонската фудбалска репрезентација и ФК Победа.
Драган Мирчевски како физиотерапевт работеше од самото формирање на националните селекции на Македонија. Покрај во А-националниот тим беше дел и од стручниот штаб до 21-година. Мирчевски својата кариера како физиотерапевт ја започна и заврши во ФК Победа.
Последни натпревари во националниот тим му беа квалификациските дуели со Шкотска и Норвешка. Беше омилен кај репрезентативците со својот хумор и спортски дух.
Популарниот „Бате" како што го ословуваа репрезентативците ја пишуваше заедно со фудбалерите историјата на македонскиот национален фудбал.

Нека му е вечна слава.


 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
323
Vecna mu slava...Eden od najdobrite fizioterapevti vo Makedonija!!R.I.P Draganco
 

Kajgana Shop

На врв Bottom