MAKEDONEC_PP
Поени од реакции
74

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • П
  Brat, samo ke ti kazam, tesko nasava drzava so vakov narod... Ednostavno za nisto ne ne biva, odredeni lugje si se napolnija so pari, go unistija sportot i celava drzava, a obicnite smrtnici si kjutat i samo klimaat so glavata, strasno! Eve organiziraj nesto za spas na Pobeda, i ke vidis deka na internet ke se javat 1000 lugje, a koga ke treba da se napravi nesto pokonkretno, togas ili se na rabota lugjeto, ili vo skolo, na lekar, naednas pocnuva zab da gi boli, kacuvaat temperatura itn...
  Seto bratce ubo ova si go napisal,ama badijala!!nema koj da go pokreni,site begaat ko picki...Deneska znaes kolku bevme pred salida,duri 5 dusi,ni se smeea tie pederite na celo so Hari,ama barem im se iznakarav!!
  utre vo 10.30 pred Salida,ima FFM sostanok tamu,pa da naprajme eden protest barem...Te cekam tamu!!
  во сад? од кога? нема ништо ново. казната треба да се реши на 31 март, а до тогаш ќе си чекаме само!
  позз
  то е то... нова екипа треба да се воигра а плус и баксузи беа на последните утакмици, ама ај...
  да се надеваме...сега металург е на ред... само гледам 8 играчи не играле. шо е работава да не знајш?
  поздрав
  и јас мислам дека ке биди така оти брацо е спонзор и на двата тима...
  Ааааааааа ми текна да да... сега веќе ти го разбирам коментарот. Баш така. :) Не разбирам како луѓето не приметуваат дека сами се подаваат кон бугарите. Не е дека они не ја сакаат Македонија, ама не ги земаат предвид сите детали. Сигурно и јас би бил за тоа да се врати јерот ако бугарите не го користат. Вака само ќе имаат повод да речат “аха, ете, бугари сте“. :toe:
  нема ништо. ко секој ден. можи денеска на фудбал да поминам
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom