Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Абе остај те ги луѓето mr. Дејвид Коперфилд им дава надежи :)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Последната изјава на Кака е:
Не сакам да заминам од Милан :vozbud:
Неше останува:pipi:


Еве го среќното семејство

малиот наследник :pipi:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
“Сакам да продолжам да победувам со Милан. Останувам во Милан. Од денес па натака овој случај е завршен.”

Алал да му е - ѕвер, нека се надеваат и тешат овие од Реал со ""АС"" и ""МАРКА""
 
Член од
6 април 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
Ајде нека е со среќа новата сезона без дебелиот!!!! Челзи у втора лига за 2 години
хахахах
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ајде нека е со среќа новата сезона без дебелиот!!!! Челзи у втора лига за 2 години
хахахах

Зошто немате почит како навивачи на Милан кон тренер кој седел 7 сезони и освоил многу титули?
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Зошто немате почит како навивачи на Милан кон тренер кој седел 7 сезони и освоил многу титули?
Ех да видите што све Карло освоил со Милан а што све ќе освои сега Леонардо е знак???прашалник???
За мене КАРЛО е КРАЛ на тренероте бе сите можат само вода да му носат.
А виновни се тие од управата што не му даваат пари да купи некои играчи и после сакаат успеси.ЕПА НЕМА.Карло може да освои што ќе посака само да има играчи на располагање а без пари нема играчи.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ех да видите што све Карло освоил со Милан а што све ќе освои сега Леонардо е знак???прашалник???
За мене КАРЛО е КРАЛ на тренероте бе сите можат само вода да му носат.
А виновни се тие од управата што не му даваат пари да купи некои играчи и после сакаат успеси.ЕПА НЕМА.Карло може да освои што ќе посака само да има играчи на располагање а без пари нема играчи.

Toa сакав да му го кажам и ја.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ех да видите што све Карло освоил со Милан а што све ќе освои сега Леонардо е знак???прашалник???
За мене КАРЛО е КРАЛ на тренероте бе сите можат само вода да му носат.
А виновни се тие од управата што не му даваат пари да купи некои играчи и после сакаат успеси.ЕПА НЕМА.Карло може да освои што ќе посака само да има играчи на располагање а без пари нема играчи.
Абе сеа не баш дека може се да освои,кога ќе посака,само играчи да има и слично...Анчелоти цело веме си фураше една тактика,една иста поставеност.На почетокот му одеше,ама на крај тоа му го научија...Е сеа е знак прашање дали тој може да ги смени своите фудбалски филозофии,дали може да се прилагоди на модерен фудбал-ќе видиме во Челзи...
Јас мислам дека големината на Анчелоти е во односот кој го гради со тимот.Со играчите,управата и навивачите.Тоа игра голема улога во еден голем тим.Јас тука ги гледам предностите на Анчелоти.Тактиката,формацијата,знаењето и фудбалските филозофии,според мене,кај него се во втор план.

И доста е зборење за Анчелоти.Му се заблагодаривме за тоа што го направи за Милан,му посакавме среќа за понатаму и тоа е тоа.Сега да се свртиме кон иднината на клубот.Анчелои сеа е само бивши тренер на Милан.Како што се Саки,Закерони,Капело,Терим и т.н.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Алал да му е - ѕвер, нека се надеваат и тешат овие од Реал со ""АС"" и ""МАРКА""

Море,мамето нивно,ако треба доаѓам и ја,жив ѕид ќе праиме пред Кака,па нека дојдат да го земат.Уфф што ги мрзам...
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
galiani e vo madrid zaedno so tatkoto na kaka i pregovarat za kaka posledna ponuda na perez e pari +roben+snaijder ne znam kolku e dobra aliii/. . . . ..
a anceloti gi saka pato i pirlo za pato dava 30 milioni funtii :nenene::uvo::nesum::nesum::nesum::nesum:barem ne patooooo pls
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.450
Поени од реакции
47.281
More за Снајдер и Робен богами би размислил :\ :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Се мисли на нивните дресови.
Хајнце е човекот за пресврт.
:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom