Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас не би го зел Един Џеко во Милан..Барем не летово...
Едноставно не ми е доволна една сезона во Волсбург во онаква Бундеслига.Мислам дека Џеко не е толку добар играч...
 
Член од
28 април 2008
Мислења
294
Поени од реакции
134
Леонардо најавува револуција во Милан

Новиот менаџер на Милан, Леонардо Араухо, откри како ќе работи и за што ќе се залага на клупата на тимот од „Сан Сиро“. Играта и забавата ќе бидат на прво место.

Имам намера да ангажирам двајца способни помошници кои би ми помагале со техничките информации.“ - изјави досегашниот спортски директор на Милан додавајќи дека од играчите ќе бара да играат атрактивен фудбал, и дека тоа ќе може да го направи благодарејќи на деталната база на податоци за физичката подготвеност и изведбата на секој од своите играчи.

Идејата е тренинзите да се работат со топката за да се создаде тим кој ќе е брз со неа. Стилот на Милано нема да го менуваме. Составот 4-3-1-2 е нашиот идентитет, но ќе биде подложен на ситни промени. Сакам да играме пред се на забавен и напаѓачки начин.“ - додаде тој.

Улогата 40-годишниот Бразилец, освојувачот на свестката титула со Бразил во 1994-та година во САД, италијанските новинари ја споредуваат со онаа на 38-годишниот Хозеп Гвардиола, кој, иако без менаџерско искуство, започна феноменално да работи во Барселона и клубот од „Ноу Камп“ го доведе до историски успех. И од Леонардо се очекуваат слични ако не и идентични резултати.

Денеска е нормално сите да зборуваат за Барселона, поготово ако се знае што се случуваше во истиот тим пред само една сезона. Но, мојот стил нема да се основа на нечиј друг. Тоа ќе биде мој сопствен стил.“ - порача тој.

Составот на Бразил за СП во 1982-та година, кои го предводеа Сократес, Зико, Фалсао, Џуниор, Едер и Тонињо Церезо, Леонардо го смета за еден од најдобриот кој некогаш бил заедно, додека за селекторот на англиската репрезентација Фабио Капело го смета за најдобар менаџер во историјата на фудбалот.

Да се задржи Кака и да се „разбуди“ Роналдињо во идната сезона се двата приоритети кои си ги постави Леонардо: „Кака, како и останатите големи играчи, ќе бидат на мета на останатите клубови. Би ме чудело да е обратно. Дефинитивно е многу важно да го задржиме во нашиот тим. Тој е изворот на сите акции на овој тим. Роналдињо? На него забележувам голема желба повторно да ја открие својата најдобра форма.

На прашањето кое засилување ќе го бара од клубот, Бразилецот одговори не сосема сериозно: „Лионел Меси и Кристијано Роналдо!“ Од менаџерската функција Леонардо ќе го задржи и овласти спортскиот директор. Токму таа должност ја вршее во последните година дена.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
хахаха миланез хумор си.ме изнасмеа со џеко и галијани :pos2:
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
:tv: оу јеа би сакал ова да се деси :vozbud:

Pa i ke se desi..samo Milan da pratat ponuda za nego....bidejki imam informaci deka Dzeko e vo postojani kontakti so Milan, i ako dobie ponuda ke doaga vo Milan...a za sega man.utd ni e najgolem konkurent za uslugte na Dzeko...

Aj se nadevam deka Milan ke mu pratat ponuda pa da mi se ispolni zelbata da go gledam Dzeko vo dresot na Milan....:)
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Фала за се што направи Анчелоти за Милан. Се надевам дека Леонадро (нинџа желка:pos2:) ќе освои многу повеќе титули од Анчелоти....времето ќе покаже.
Збогум Малдини....жива легенда. Сеа немам омилен играч :toe:.
 

член1став3

сеирџија
Член од
10 февруари 2009
Мислења
446
Поени од реакции
13
Ај бе доста со мајмунот, едвај дочекавме да си отиде сеа уште фала ќе му викаме и глеам и слики негови ставиле, направил што направил, браво, а што ни изеба 5 години, а што од Милан направи интер.
Ајде доста више, ич не го споменувајте повеќе, си имаме сеа млад амбициозен тренер, да се свртиме кон иднината, минатото веќе не не интересира.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Pa i ke se desi..samo Milan da pratat ponuda za nego....bidejki imam informaci deka Dzeko e vo postojani kontakti so Milan, i ako dobie ponuda ke doaga vo Milan...a za sega man.utd ni e najgolem konkurent za uslugte na Dzeko...

Aj se nadevam deka Milan ke mu pratat ponuda pa da mi se ispolni zelbata da go gledam Dzeko vo dresot na Milan....:)
Добро бе, муслиман бил и голем кур ако бил....ај не го дрви.
 
Член од
10 мај 2008
Мислења
280
Поени од реакции
25
Добро бе, муслиман бил и голем кур ако бил....ај не го дрви.

iii.. kade jas rekov deka oti bil musliman da dojde vo Milan ???

jas sakam da dodje vo Milan oti e bas takov napagac sto ni treba .. sto zabija od sekoja situacija ...

i bas zosto e musliman ke mi bide uste podrago da dojde .. da i Milan ima eden musliman vo ekipata ... nekoj problem?
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
bravo bravo bravo bravo i uste sto milioni bravo sto otide anceloti neka se macat sega tie od celzi so nego konecno veke ama kako sto razbrav najverojatno kaka ke odi vo real madrid pa tojj berlu se mrdnal sto posto pa sto ke pravi bez kaka ziti se ne mi e jasno covekot e mozok a i se nadevav deka gourkuf ke go vratat ama glupacite go prodadoa neznam kakva e politikata vo klubot ama ne mi se dopaga ic sakaat da igraat so igraci po 30 godini sto imaat a gurkuf ima duplo pomalku i ne im cini pa koj cini sidorf li bog da cuva ovoj berluskoni e bolen covek
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
bravo bravo bravo bravo i uste sto milioni bravo sto otide anceloti neka se macat sega tie od celzi so nego konecno veke ama kako sto razbrav najverojatno kaka ke odi vo real madrid pa tojj berlu se mrdnal sto posto pa sto ke pravi bez kaka ziti se ne mi e jasno covekot e mozok a i se nadevav deka gourkuf ke go vratat ama glupacite go prodadoa neznam kakva e politikata vo klubot ama ne mi se dopaga ic sakaat da igraat so igraci po 30 godini sto imaat a gurkuf ima duplo pomalku i ne im cini pa koj cini sidorf li bog da cuva ovoj berluskoni e bolen covek
Гуркуф сакаше и Бордо сакаше, Милан немаше право на збор така да престанете со Гуркуф. Милан не го продаде, Бордо ја плате веќе лани договорената сума, така да ако напрај Милан грешка ја напрај лани не сега.

Кака сега со Леонардо на тренерската позиција нема никакви шанси да си замини. Од подобрите играчи според мене реални шанси за заминување има Сидорф, друг многу тешко.

Милан летово има потреба од 1 висок корпулентен напаѓач и еден солиден одбранбен играч за да се внеси во ротацијата. Други промени можи да има во резервниот состав и можеби голман.

Следната сезона мислам дека најтежок период ќе биди дури да се пронајди идеалната одбранбена двојка. Да се надеваме дека Неста ќе се опорави комплетно и со Тиаго Силва ќе се уиграт. Бонера и Каладзе ако се фит ќе бидат идеални за ротација и двата можат да играт како бекој.

Средниот ред е топ и не би сменил ни еден играч, а со повредите на Бориело наоѓање на класичен разбивач во нападот ќе биди приоритет летово. Адебајор да се надеваме, тој има најреални шанси да замини од Арсенал, а нема други тимој заинтересирани ко шо знам. Ни треба таков играч и мора да се искористи приликата летово.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ај бе доста со мајмунот, едвај дочекавме да си отиде сеа уште фала ќе му викаме и глеам и слики негови ставиле, направил што направил, браво, а што ни изеба 5 години, а што од Милан направи интер.
Ајде доста више, ич не го споменувајте повеќе, си имаме сеа млад амбициозен тренер, да се свртиме кон иднината, минатото веќе не не интересира.
Ај молaм те немој сеа,само колку да се напишело нешто против Анчелоти....
Нормално дека не не интересира минатото,и мислам дека сите тука бевме за промени во Милан..Ама сакал ти или не Анчелоти е еден од најуспешните тренери во Милан.Тој направи доста за Милан и сеа му се заблагодаруваат и управата,и играчите овде некојси фан го викал мајмун...
Реални се тие 8 титули за 8 години што му ги донесе на Милан,и за тоа заслужува почит!
И нему му помина рокот,си замина,го сменивме и сеа нормално дека ќе се ориентираме кон иднината со Леонардо!
Знаеме да се адаптираме и да прифатиме промени,не се секирај...Само мислев дека не треба да му го заборавиме на Анчелоти тоа добро што го направил за нас...А за тоа лошото што го направил,го казнија со тоа што го сменија и веќе не е тренер на Милан.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Реал нека си се надеваат....Надежта последна умира..ама умира!

“Сакам да продолжам да победувам со Милан. Останувам во Милан. Од денес па натака овој случај е завршен.”
Еве им..нека прочитаат и нешто надвор од нивните As и Marca! :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445

PRESIDENTE: "Il Milan non si vende"

Берлу не си го дава бе Милан, коа ќе замине овој Берлу ќе дојде друг Берлу :)

Овие од Реал колку се досадни само, ова 3та година по ред како пробуваат да го земат Кака, ама слабо некако им иде... све што купија уништија си го знае тоа и Кака :)

Kakà: “He decidido, me quedo aquí”


:bip:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom