Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Некој слики од Малдини со синовите.



 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.599
Поени од реакции
48.439
Галијани го поистоветува Леонардо со Капело кој исто така дебитирал во Милан па донел чуда.
Ме израдува што најави напаѓачка игра 4-3-3 и со прави засилувања мислам дека ќе си профункционира ова пиц-пец.
Есиен во Милан ни на шала не го спомнувајте значи. Има пар ствари неизводливи на светов тоа е една од нив. Адебајор е реална опција што мислам дека ќе се случи летово, треба бомба трансфер а Адебајор мислам дека ќе биде тоа(лично нападот не би чепнал воопшто али ај).
За секој случај треба да му се даде на Кака капитенската лента(на страна тоа што мене ми е фаворит Амборзини) за да му се ојача припадност и да му се даде признание и наравно со тоа да се обврзе ви Милан. Ради Леонардо нема шанси да си оди пошто цела кариера на него му ја должи, Кака таков неблагодарник не е.
Совет уште од сеа, вестите од Гол.ком стаете ги на mute летово пошто нема да видите раат веќе 5 лето по ред.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.929
Поени од реакции
500
Ако го земат Есиен тоа ќе биде одличен потег. Човекот е ѕвер:vozbud:. Сепак тешко дека Челзи ќе пушти еден така важен играч за нив. За Адебајор не сум многу сигурен дека би бил адекватно решение за нападот. Инаку со среќа нека му е на Леонардо и апсолутно ја поддржувам неговата ориентација кон офанзивна игра. Милан има играчи на кои баш им одговара таква формација. И да не заборавам да кажам дека Кака би требало да биде капитен. Едноставно го бива за лидер. Па следната сезона одиме на жетва на трофеи:vozbud:.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Другови Кака останува така?
Што се нервирам од клошари ко Реал,и компанија мислат ако имаат пари можат кај сакаат да чепкаат...
Од се срце ви посакувам да остане у Милан.
И честито за новиот тренер Леонардо!!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.903
Поени од реакции
23.297
Другови Кака останува така?
Што се нервирам од клошари ко Реал,и компанија мислат ако имаат пари можат кај сакаат да чепкаат...
Од се срце ви посакувам да остане у Милан.
И честито за новиот тренер Леонардо!!!
Фала фала и пошто Милан не се заинтересирани за него ја од Срце ви посакувам да ви остане Рибери
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Честитки за Малдини, перфектна кариера.

Кака после 6 сезони заминува, сепак на последниот натпревар даде гол. :)

Леонардо ги сака Есиен и Адебајор

За Есиен сум да, ама тешко да го напушти Челзи, а за Адебајор не сум баш сигурен...
За Есиен нема шанси, а Адебајор и тоа какви:)


Добра игра на нашите играчи на утакмицата со Фиорентина. Одличен гол на Пато. Пато ни стана најдобар стрелец, со 18 гола. Браво за Пато, со само 19 години е најдобар стрелец на една екипа како Милан!


Милан е заинтересиран за Хрватот, Дејан Ловрен

Се работи за речиси 20 годишен дефанзивец од Динамо Загреб, кој може да игра централно и десно. За него се заинтересирани екипи како:Јувентус, Манчестер, Тотенхем и Челзи.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Milanez одлепен си ме насмеа со ќелавиов сеа жими се:pos2:
Ауууу да го земеме босанецов одма купувам дрес од него знам дека ќе се снајде во Милан му одговара играта !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom