Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Постигнавте договор како што читам за Бекам. Ај честито!
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Во еден хороскоп ми пишеше дека ке сум живеел 85год(глупости), кај може после ваков натпревар внучиња да дочекаш и дедо да се викниш.

Честита победа на Интер, НО ако се беше како што треба т.е судиите (помошникот пред се) и ако напаѓачите беа поприсебни резултатот најмалку ќе беше 8-8, со еден збор вистинско дерби.

Криво ми е што една од неколкуте грешки на судиите дирекно влијаеше на крајниот резултат (знајте на која мислам).До кога бе луѓе некои недораснати судии со фалш потврда дека немаат проблеми со видот ке судат на најголемо дерби во Европа а и во светот.
Само една работа ми се свиде кај судиите т.е кај Росети шо не го тупеше многу дербито и што свесно во неколку случаи не се побара во џебот (за Мунтари после обидот за давење и после вториот старт за жолт на Амбро).

За играчите од Интер, па Мурињо си играше со препознатливата тактика во последно време поточно подефанзивно со брзи контри ,а кога таа не ке успееше со високи топки до Ибра а овој со носот кон ЛазароФ, па во една вака поставена игра Мајкон (леле...), ЛазароФ и Ибра беа клучните играчи кои Абиати го ставија меѓу петте најдобри голмани, а на еден играч (подолу името) му докажаа дека за сите ,а најмногу за Милан ке е подобро вечно да е повреден.Да не го заборавам и Цезар кој неслучајно е Бразилски репрезентативец.

Нашиве со исклучок на ....(подолу) изиграа на исто ниво со комшиве.После натпреваров покрај многуте желби ми беше и таа секое коло во сериа А да го играме против Интер се со цел да го гледам Рони во вистинско издание, на човекоФ изгледа потик му е кога пред него се Самуел и ред дефанзивци на Интер па да го покаже она што го знае и умее, Пато покажа дека е повеќе од надеж на Милан а ако Анче натпреварот го почнеше со класичен напаѓач и позади него Пато, мислам дека уште повеќе ке покажеше (доказ последните неколку минути после влегувањето на Пипо).

Ако некогаш ми се укаже можност барем на една личност да и пресудам за животните грешки ке се двоумам помеѓу линискиот судија од вчера и Каладзе(анонимниот од погоре) но сепак ке го изберам ФториоФ. Пак ке прашам Зошто бе луѓе постојат вакви инвалиди кој освен за помош на противникот неслужат за ништо, го колнам денот кога дотичниоФ почнал да игра фудбал, а се колнам :) бесвесно ке се опијанам кога ке се откаже од тешко професионалнана кариера.

Aј доста за сега да се сконцентрираме за со германциве.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Кога викам јас дека ни треба центарфор вие само кењате. Сме ги имале Шева,Инзаги и Бориело.
Од тројцата еден играч не може да се состави моментално.

Кога влезе Инзаги, видовте ли колку простор се отвори за Пато.
Да, да, очајни сме за центрафор, се виде колку бевме поопасни со Пато и Пипо, уште да имаме и некој саламен напаѓач, е тогаш веќе сме заебани!
Пато е повеќе од напаѓач, често се враќа назад да земе топка и да почне акција, на моменти мислам дека природна позиција му е онаа која што игра Кака може сте приметиле колку често го има по крилните позиции, така да покрај него мора да има уште еден во нападот од типот на Инзаги.
Да, и јас тоа го имам приметено!Се гледа дека кога игра само во напад е како изгубен Џерманец.:)


Според вас, кој играч треба да го земиме за центрафорската позиција?
да да Анчо треба да се угледа на Мурињо, ако се браниш више брани се со 7 ( маикон, максвел,сантон,самуел,чиву,бурдисо,занети) плус камбиасо и виеира дмф, што го остава само Носорогот од центар натамо

е вака се брани резултат :vozbud:
Докажуваат дека се најромска екипа во Италија!
пс. Следна утакмица со Вердер во Куп УЕФА, ќе има и каде да се гледа тоа е добро :)


На 26 февруари, ФУДБАЛСКИ натпревар од купот на УЕФА,
Милан - Вердер
ЕКСКЛУЗИВНО НА НАША ТВ
ПОЧЕТОК 20,45
Не го потценувајте Вердер, одлични се, највеќе треба да се плашиме од Диего, Озил, Роземберг, Пизаро(оваа сезона е во опасна форма, кога и да отворам лајвскор, има дадено гол), Хунт, исто така имаат и одлични фудбалери од одбрана:Мертесакер, Налдо, Визе и Продл.

Кога сме кај Вердер, колку само би сакал да имаме дефанзивец како Пер Мертесакер:vozbud:
ахахах јанко ќе ја коментира ќе има далги хахаха нема следниов викенд првенство?
:pos2::pos2:
Не знам дали ја гледавте:Италија-Бразил, ама Јанко се изгуби, врска немаше од играчите, првиот нерегуларен гол го даде Гросо, а он се запна за Џила, цело време ги мешаше Замброта и Монтоливо, за Џила кажуваше дека пред да дојде во Милан играл во Фиорентина и дека сега се вратил во старото гнездо, и уште 300 глупости.
Да не ме сфатете погрешно, ми се допаѓа тој стил на коментирање.:wink:
Постигнавте договор како што читам за Бекам. Ај честито!
И јас прочитав на гол.ком....оф мори мајко, се видела нашата, ако навистина сме дале 10-15 милиони како што се зборуваше-сме наебале!Тогаш нема ни да имаме ќар од Бекам, ќе бидеме у загуба, ако продолжи да игра како на дербито...:tapp:...Али ајде, се надевам дека ќе игра како на претходните утакмици и управата ќе ни ги замачка очите со купување на еден одбрамбен играч и еден напаѓач!


За утакмицата со Интер ќе кажам, судијата тотално не уништи, играта во првото полувреме ни беше тиња, Каладзе и Јанкуловски се изгубија(овој вториот се извлече со асистенцијата, ама сепак не е тоа, тоа).Во второто полувреме играта ни беше далеку подобра од второто, и они имаа шанси ама ние го имавме нашиот Абиати!Се виде колку ни е потребна играта со два напаѓачи, кога влезе Пипо, се створи простор за Пато и стигнавме до гол, а можевме и до уште еден да стигниме, ама Пипо како и секогаш е во офсајд.:)
Абиати:одигра феноменално, не беше крив за ниеден гол и беше еден од најдобрите играчи на теренот!
Замброта:беше солиден.
Малдини:како и секогаш, одличен, иако имаше мал проблем со брзината, али до годините е.:toe:
Каладзе:како и секогаш, месечар
Јанкуловски:лоша партија, ама се извади со асистенцијата за голот.
Бекам:лоша партија, за разлика од претходните.
Пирло:солиден.
Амброѕини:еден од најдбрите на теренот, пожртвуван, борбен играч, секоја чест!
Сидорф:можеби и најдобрата партија на Сидорф, оваа сезона.
Роналдињо:супер партија од Рони, имаше неколку добри продори и асистенции.
Пато:што друго да кажам освен, мен оф де меч, заедно со Робињо, најдобар Бразилски фудбалер во моментов!
Измените:
Сендерос:со неговото влегување во игра, имаше поголема сигурност.
Пипо:со неговото влегување во игра, играта далеку се подобри и бевме многу опасни по голот на Интер.


Кака ја освоил наградата најддбар Бразилски фудбалер во Европа, пред Робињо од Сити и Луис Фабијано од Севиља, само не знам зошто го нема Пато.:toe:
Оваа сезона очекувам Кака да биде загрозен од Пато за оваа награда, ама и Робињо е одличен.

Ќе заборавев да ви го спомнам ова.
Приметувате ли дека Сендерос секоја шанса за игра што ја доби, ја одигра сосема сигурно?
Мислите ли дека треба да го задржиме?
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Mногу некако ми паднавте во депресија после поразов не пишувате :)
Со Каљари кој ден точно играме знае ли некој ?

И да Неста денеска повторно на операција такада ова е мислам крај на кариерата на еден од најдобрите дефанзивци што воопшто играле:toe:
Многу ми е криво али тоа е...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
vS.

SV Werder - AC.MILAN

18.02.2009
20:45


"Weserstadion"


Address: Auf dem Peterswerder, 28205 Bremen
Capacity: 43100


THE CALLED UP PLAYERS
Abbiati, Dida, Perucchini (50), Antonini, Bonera, Darmian, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Maldini, Senderos, Zambrotta, Ambrosini, Beckham, Flamini, Pirlo, Seedorf, Inzaghi, Pato, Ronaldinho.


Вердер во Бундес лигата игра слабо сезонава, не е оној тим од минатата сезона. Моментално се наоѓаат на 10та позиција, дома имаат 6 победи 3 нерешени и 2 изгубени, а ние надвор не играме баш сјајно а и ако играмe како што играме до сеа со резервниот тим и од нерешено би бил задоволен на гости, па после дома ќе ги згазиме :)


Со Каљари кој ден точно играме знае ли некој ?
Пишав (една страна поназад), 22/02/2009 15:00 (недела)
Каљари се во супер форма ама мора да дадемо се од себе на тој меч.


п.с Помалце пишувај да не го гледам мерда знакот секогаш :)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Според гол.ком, Милан повторно се интересира за Филип Мексес.
ЛИНК

Мексес е одлилен дефанзивец, сите го знаеме тоа, еден од најдобрите дефанзивци во Италија е.
Ако се знае дека одбраната ни е тиња, повеќе од одлично би ни дошол, тоа што бил прелетан од Пато, нема врска, па цел Интер беше прелетуван од Пато, не значи тоа дека не ги бива.:toe:
Јас да не го дрвам со Сантакроче, ама мислам дека би ни бил подобар избор.:)


Милан го обновува интересот за Сајмон Кјаер!
Линк
:drk::drk::drk:



Исто така, Фиорентина се приклучува во трката со Милан, за младиот-Сајмон Кјаер.
ЛИНК


Покрај Милан, во трката за Агер, се приклучуваат-Јуве и Интер.
ЛИНК


Милан заинтересиран за Немања Видич.
ЛИНК

Се надевам дека Фергусон ќе ја повтори грешката со Стам!
:drk::drk::drk::drk:

:uvo::uvo:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Кој било да земат овие ќе сум задоволен, каков тандем би биле со Силва...

А ова за Видич нема шанси да се случи, не се ненормални тие да го дадат најдобриот нивни играч сезонава.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Милан заинтересиран за Немања Видич.
ЛИНК

Се надевам дека Фергусон ќе ја повтори грешката со Стам!
:drk::drk::drk::drk:

:uvo::uvo:
леле што се ќе прочиташ
леле а па да се исполни ова ќе правам слава дома:back::back:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Нема шанси само незнам како може да пушуваат вакви глупости ?:tapp:

Ај да го бараат Агер да сватам ама па Видич многу тешко најдобар играч на Ман Јунајтед оваа година дефинитивно звер е ! ! !
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Samo sto slusnav deka Beckam i officialno ne e igrac na L.A Galaxy sega treba samo da se officialiriza dogovorot na Beckham vo Milan....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom