Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Според гоал.ком Неста имал успешна операција и ке заздравел за 15 дена а времето за враќање во тимот уште не се знае. Ај нека се врати побргу и тоа како порано!
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Според мене,Неста и да се врати,нема да биде оној стариот.Едноставно премногу повреди,премногу операции,предолгото отсуство од терените,си го прават своето.Посакувам барем да ја поврати половината од талентот,но никогаш не се знае:toe:.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Според гоал.ком Неста имал успешна операција и ке заздравел за 15 дена а времето за враќање во тимот уште не се знае. Ај нека се врати побргу и тоа како порано!
Ако биде се добро значи на крај на сезона баш кога е најпотребно ќе го имамо во тимот, секако ако не се повреди пак.. и онака задните кола ни се вистински пекол.

пс. Незнам што запнал толку Бекам да остане во Милан кога знае дека идната сезона Гатузо ќе биде прв тим, ама ако... потребни се секогаш квалитетни резерви :)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Господинот Кака со нова награда...најдобар Бразилец во Европа:pipi:




What do you think of Samba Gold?
“The idea is very good for relations between Brazil and Europe. It is a mix between the joy of Brazilian football and the side tactics, technique and discipline of European football. The fact that this award comes from a famous artist, famous, in fact, a significant price. I am very happy to have won for its first year. It is a great honor.”
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Леле колку ми е жал за Неста стварно незнам со што заслужил вакво нешто да му се дешава ама баш на најдобриот дефанзивец во светот можеби
Можеби најдобро ќе биде да се пензионира и така стигна до некое ниво легенда на Милан а и така од кога го купивме цело време е на маки со Малдини во одбраната па може сакаат сега и заедно да се опростат :kesa:

И уште еднаш ќе пишам за Видич-Too good to be real!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.865
Поени од реакции
23.198
миланези како сте ми само да ве поздравим

помалу ќе пишувам да не го глеам ова аватаров ружен :tapp:

за бекам има нешто ново, 2 дена не сум бил на нет не сум у тек
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
миланези како сте ми само да ве поздравим

помалу ќе пишувам да не го глеам ова аватаров ружен :tapp:

за бекам има нешто ново, 2 дена не сум бил на нет не сум у тек
Добри сме, ти како си?:)

Абе и јас неможам да го гледам аватаров, уште и пишува дека сум педер.:zid::zid:

Што знам, според некои медиуми, Галијани изјавил дека:Милан до петок ќе го официјализира трансферот на Бекам, некои дека Бекам веќе потпишал перманентен договор со Милан....

За Неста ќе кажам, нека да "доигра" оваа сезона, и по завршетокот на сезоната да се пензионира, бидејќи ова вака не го бива...:mad::mad:

Исто така, Малдини изјавил дека оваа сезона ќе му биде последна.
Линк

:(
Немам зборови со кои можам да опишам колку ќе ми недостига Малдини во Милан.:(
Едноставно неможам да го замислам Милан без него...:toe:
Според вас, имало, има и ќе има ли поголема фудбалска легенда од Малдини?:nesum:
Според мене:НЕМАЛО, НЕМА И НЕМА ДА ИМА, ПОГОЛЕМА ЛЕГЕНДА ОД МАЛДИНИ!!:costumed2:costumed2
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Исто така, Малдини изјавил дека оваа сезона ќе му биде последна.
Линк

:(
Немам зборови со кои можам да опишам колку ќе ми недостига Малдини во Милан.:(
Едноставно неможам да го замислам Милан без него...:toe:
Според вас, имало, има и ќе има ли поголема фудбалска легенда од Малдини?:nesum:
Според мене:НЕМАЛО, НЕМА И НЕМА ДА ИМА, ПОГОЛЕМА ЛЕГЕНДА ОД МАЛДИНИ!!:costumed2:costumed2
Веруј нема да недостига многу, може првата сезона ќе ни биде чудно без него но ќе се навикнеме. Се надевам дека и Кристиан ќе биде како Паоло и Чесаре (така мислим се викаше таткото на Паоло).
Еве го синот на Паоло, кој веќе е дел од Милан... се надевам дека еден ден и он ќе игра во првиот тим на Милан.









наследникот... новиот Малдини :vozbud:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
ај честито за Кака... јас мислам дека и кога ќе биде во пензија ќе добива награди :)
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Има едно добро клипче верувам сте го глеале со синот на Паоло Малдини коа му прави клизач на Сидорф?:pos2: Уште еден Малдини очекуваме традицијата нека продолжи :)

п.с извини Milanez ама морав нешто да напишам знам смета аватаров:helou:
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Како што сум запознаен Паоло Малдини почнал да игра во Милан многу млад само ради татко му Чезаре.Не дека не заслужувал или немал талент али на никој друг играч не му дале од толку рана возраст да игра за Милан.Значи за малиов да стане легенда треба да биде тренер Паоло Малдини.:)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ама Малдини имаше изјавено дека не сака да биде трењер коа ќе заврши со играчката кариера...
Се појави информација сабајлево дека Агер е многу блиску до Милан,дури во Недела или понеделник ќе бил во Милано,да ги помине медицинските прегледи.
Сега се вжешти трката за Агер,и Интер и Јувентус тргнаа по него.:)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ама Малдини имаше изјавено дека не сака да биде трењер коа ќе заврши со играчката кариера...
Се појави информација сабајлево дека Агер е многу блиску до Милан,дури во Недела или понеделник ќе бил во Милано,да ги помине медицинските прегледи.
Сега се вжешти трката за Агер,и Интер и Јувентус тргнаа по него.:)
Е како може да дојде сеа кога помина трансфер периодот?! :toe:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Е како може да дојде сеа кога помина трансфер периодот?! :toe:
Неможе да дојде сеа, ама затоа може да дојде на лето :)
И Агер и агентот негов ја знаат ситуацијата во одбраната на Милан, Малдини и Фавали ќе ги нема, Неста има 33 години а и со повредиве тешко дека ќе биде оној стариот Неста а може и више да не заигра фудбал, неколку пати се пишуваше дека ќе се откаже од фудбалот ама ќе видиме како ќе се покаже после повредата.
Сендерос незнам дали Милан ќе го задржат, Каладзе ливадата и понатаму ќе биде дел од Милан иако прае киксови, незнам како од Милан го држат толку во тимот... човекот има играно повеќе од Неста за Милан :)
Бонера и Тиаго се сигурни, и уште Агер би требала да биде добра одбраната :)


Инаку денес со Вердер не се знае дали ќе играат Пато и Бекам имаат проблеми нешто, а и подобро да не игра Пато на детето му треба одмор.
Со оваа формација мислам дека би било најдобро да играме, ако не може Бекам да настапи тогаш Пирло место него (само ќе сменат местата со Фламини).
Каладзе нека игра сеа, за во недела да не го гледам на теренот, а и може Фавали место него :)

Дида
Замброта-Сендерос-Каладзе-Антонини
Бекам-Фламини-Амбросини
Сидорф-Роналдињо
Пипо


 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Milan Fans Arrested After Beating-Up Inter Supporters – Report

There was also controversy both on the pitch and in the stands during Sunday night's Milan derby...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom