Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Кога викам јас дека ни треба центарфор вие само кењате. Сме ги имале Шева,Инзаги и Бориело.
Од тројцата еден играч не може да се состави моментално.

Кога влезе Инзаги, видовте ли колку простор се отвори за Пато.



Едит: А видовте ли дека за голот никој не бараше рака, само Абиати протестираше.?
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Кога викам јас дека ни треба центарфор вие само кењате. Сме ги имале Шева,Инзаги и Бориело.
Од тројцата еден играч не може да се состави моментално.

Кога влезе Инзаги, видовте ли колку простор се отвори за Пато.



Едит: А видовте ли дека за голот никој не бараше рака, само Абиати протестираше.?
Што има еден да составуваме, што му фали на Пато, можда не е добар случајно...

Е тоа да и ја се зачудив, ваљда не приметиле со грб им беше завртен...
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Што има еден да составуваме, што му фали на Пато, можда не е добар случајно...

Е тоа да и ја се зачудив, ваљда не приметиле со грб им беше завртен...
Братче, не сме се разбрале.:smir:

Пато е прв избор. Викам за да се почнува со два напаѓачи, т.е со Пато како втор напаѓач до некој центарфор.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Пато е повеќе од напаѓач, често се враќа назад да земе топка и да почне акција, на моменти мислам дека природна позиција му е онаа која што игра Кака може сте приметиле колку често го има по крилните позиции, така да покрај него мора да има уште еден во нападот од типот на Инзаги.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Братче, не сме се разбрале.:smir:

Пато е прв избор. Викам за да се почнува со два напаѓачи, т.е со Пато како втор напаѓач до некој центарфор.
Па Карло таква игра преферира со еден шпиц става двајца само кога губиме и да нема баш некој избор, но летово ке купиме еден сигурно...:smir:

Едит:
Пато е повеќе од напаѓач, често се враќа назад да земе топка и да почне акција, на моменти мислам дека природна позиција му е онаа која што игра Кака може сте приметиле колку често го има по крилните позиции, така да покрај него мора да има уште еден во нападот од типот на Инзаги.
Да, по крилните позиции највеќе има простор за неговите финти и да ја демонстрира неговата брзина, се враќа назад само кога ке ја изгуби топката, оди до крај макар и прекршок да направи, а од партнерите во нападот би било добро и со Бориело ама што да се прави :icon_conf
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Да бееее.. Во право си да ти кажам.. Ај ке одам да се преиспитам, а ти изгледај ги уште еднаш сите натпревари од Италијанско и ке видиш кој има најмногу спорни ситуации и со нив освојувани по 3 бода..:nesvest:
во право си..клучниот момент беше голот со рака
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Гледај го натпреварот уште еднаш т.е само прво полувреме.
Само да видиш како играше Пато. Барем мене не ми се допаѓаше во прво полувреме. Мое мислење си е тоа.
Се клизна 2-3 пати и ја изгуби топката во значајни моменти.
Голот го извади на натпреваров.
А и во второ полувреме изигра тродупло подобро од прво.

Во последно време мене Пато ми изгледа како да се има преценето.

Дава голови на одлични асистенции. Инзаги 2!
Кога трча и дрибла најчесто веднаш после тоа ја губи топката.

А ми се допаѓа кажав Пато и Инзаги во комбинација напред. И Кака и Роналдињо позади нив :)
Злато пак ке ти кажам,ако го имаш снимано натпреваров види колку пати Пато дриблаше и колку пати му ја земаа топката.Погледни уште еднаш и ке видиш дека ова што го збориш е само ради нервоза и не си ги гледала убавите работи од Пато.Зашто не иде цел форум да вика мен оф д меч а ти да викаш дека не го бивало:)
Миланез за тебе,природна позиција на Пато му е полушпиц али игра и како шпиц,истото што и Кака.Кака може да игра напаѓач,го купија со иста намера како и Пато али у тоа време Шева лом правеше и си затера Кака како полушпиц!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5
Зошто не го поништија голот знаете ?
Затоа што кога ке се направи правилата во фудбал да бидат како во НБА?-Си има Replay и кога некоја екипа се буни на досуденото пуштаат и сите гледаат што се случило(публиката,игралите,судиите) и донесуваат одлука сите судии.:tapp: и нема оштетување за некоја екипа.
Ама тоа нема да се случи зошто нема да има местење на натпреварите и нема да одлучува некој трет и да се богати.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Zal mi e sto izgubivte ama toa e sudijata si ja zavrsi rabotata. Inace sudijata e od Torino i stvarno ne znam zosto sudese vo korist na Inter koga toa ne mu odgovarase ni na Juve:nenene:. Prvenstvoto poleka si ja dobiva svojata razvrska ama sepak pak ke recam deka nadezta posledna umira.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Незнам како можат некои да се радуваат некои за ваква победа? :toe:

Можат само луѓето кои се радуваа на титула добиена на зелена маса и на повредата на Кака.
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Zal mi e sto izgubivte ama toa e sudijata si ja zavrsi rabotata. Inace sudijata e od Torino i stvarno ne znam zosto sudese vo korist na Inter koga toa ne mu odgovarase ni na Juve:nenene:. Prvenstvoto poleka si ja dobiva svojata razvrska ama sepak pak ke recam deka nadezta posledna umira.
Друже, многу му е гајле на судијата за Јувентус.
Со оваа грешка очајно ќе му падне рејтингот во Италија.
А можеше и да се извади да свирне пенал(Киву сакаше во Романија да си го носи Пипо:icon_lol:), ама јбг тоа е што е.:)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Друже, многу му е гајле на судијата за Јувентус.
Со оваа грешка очајно ќе му падне рејтингот во Италија.
А можеше и да се извади да свирне пенал(Киву сакаше во Романија да си го носи Пипо:icon_lol:), ама јбг тоа е што е.:)
Sto e do mene sudijava moze slobodno da si odi vo Serie C2. Ne znam samo po koj eban kriterium bil izbran za najdobar.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Поголема вина сноси линискиот судија, главниот го послуша него. Незнам кој беше аголот на Росети, ама линискиот судија со сигурност ја забележа и ја премолче играта со рака, пошто во лице го гледаше Адриано а не во грб. Ако јас, цимерот и коментаторот уште од прв пат бевме убедени во играта со рака, линискиот судија сигурно не клепнал во тој момент и добро виде шо се деси.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.901
Поени од реакции
23.296
ау отидна титулата, уште сум љут многу и не би сакал да коментирам повеќе од тоа, тоа шупакот инзаги да погодеше барем една шанса од двете кога беше сам немаше да зборимо за голот, али ете јебига, све на све добра утакмица

плус морам да го носим аватаров мочан месец дена
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Па еве и јас да пишам накурчен сум до даска ми иде да убијам некого кретен ПЕДЕР оној судијана
Т.Е па како сакааме да победиме кога судијата е бинтераш кретен ова го тропам уште од кога слушнав дека он ќе ја суди оваа утакмица стварно срамота
Колку за информација судијата што судеше на Челзи- Ливерпул и шо не го виде стартот на Босингва доби забрана за судење во прва лига и подитно го префрлија во втроа Овдека треба да ги префрлат цела 4ка што беше на теренот срамота срамота за ова паѓа публицитетот на Сериа А
Знаете што се се враќа се се плаќа - Ова дупло ќе им се наплати итоа дури за една недела во ЛШ од манчестер колку само ќе примат 3-4 од нив цццц кретени глупи оној мурињо бетер од Анчелоти (денеска Анче ич не беше крив алал да му е на човелот за оваа утакмица само требало уште од почеток да почне со сендерос)
Каладзе па порано небеше волкаво дрво цццц или пак може неприметувавме со неста и Малдини во одбрана ама сега незнам да ми се поави пред мене ќе го затворам во подрум и ќе го мачам

пато е детето да ни е жив и здрав и да може да се доуигра со Роналдињо уште малце тоа ќе биде најтоп па дури и ако се вклопи и роналдињо во составов ќе биде добро (доколку биде онака како што е замисленно =КА-ПА-РО=

Роналдињо па добро имаше пасови ама никакво залагање на теренот

Инзаги не толку офсајдите ама што утна во последните минути стварно ми ги скина надежите

Сидорф ејјј го изора теренот цар (изгледа си завршила добро работа Викторија пред утакмица:vozbud:)

Малдини - незаслужи вака да се опрости од дербиво

Пирло помалку изгубен стварно не е оној истиот после финалето во ЛШ 2007

Јанкуловски па небеше толку тапа не зезајте тоа вината се беше на каладзе

Бекам па имаше неколкудобри отварања ама покрај толку волови во одбраната на Интер кај ќе го бараш Пато

Замброта солидно ама и тој не е во најдобри години и така више нема шанси за титула може да се пушта да игра Мантонини да се уигра малце баш би било добро

Амбро ѕвер еј што би било кога он и Гатузо би биле заедно во состав небитребало да се плашиме за одбраната пошо они оставаат срце на теренот и ги има секаде

Абиати еј мислам дека тоа е правиот голман за Милан во следните 2 сезони стварно е присебен и фаќа добри топки

И незнам што да кажан накурчен сум не ми се иде утре во школо ќе претепам некого само ако ми спомне некој за Милан нешто а поготово ако е интераш незнам колку блока мавнав на мсн и така барем да се освои УЕФА и да се дојде како така до тоа 2ро место на тавелата за да не се замараме за да влеземе директно во лш сега одма ни иде натпревар со вердер и незнам како ќе играме после оваа утакмица каде што бевме ОШТЕТЕНИ срамота е колку само се молам овие интер да неземат една сезона титула после ќе чекаат пак долго во бајките ќе сањаат и така стварно сум разочаран!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom