Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.733
Поени од реакции
1.068
Слушам нешто дека на лето во милан и ето`о од барса ке доаѓал на гоал пишува дај боже замислете напад ето и пато позади роналдињо и кака леле боли глава
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Слушам нешто дека на лето во милан и ето`о од барса ке доаѓал на гоал пишува дај боже замислете напад ето и пато позади роналдињо и кака леле боли глава

Како прво примарна цел на управата ќе биде да го избрка Анчелоти да стави нов тренер како замена кој ќе негува друг стил на игра веќе со овој неможеме...

И тоа со Ето Барса не ми се верува да го даде а ако го земеме ќе биде топ а како што пиша ти играчите како ќе играат со овој сегашен тренер не верувај дека ќе играат сите...

За вечер се најавува Инзаги прва постава...ако нека поигра малце !

Ќе ја даваат ли негде утакмицава?
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ќе им се истуриме на сеа на Вердер да го видат Милан во живо.:wink:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
4 MARCH 2009: MILAN IN QATAR :tapp::tapp: - тапа сме пак некоја непотребна пријателска)

нема уште извадено официјални постави нешто да не се тактизира :pos2:

и така вие што ќе кажете нешто ново дај боже да се деси тоа со Агер како што прочитав прееска на гоал.ком и така !
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
WERDER BREMA-MILAN: LE FORMAZIONI UFFICIALI

MILAN: Dida, Bonera, Senderos, Favalli, Zambrotta, Flamini, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Ronaldinho, Inzaghi.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
WERDER BREMA-MILAN: LE FORMAZIONI UFFICIALI

MILAN: Dida, Bonera, Senderos, Favalli, Zambrotta, Flamini, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Ronaldinho, Inzaghi.
Супер состав, освен тој 4-тиот играч, али ај, може ќе игра добро.:)
Ова за Агер е супер, исто така и за Ето`о.

Замислете кој тим би го имале ако ги земеме овие двајца...
Агер е одличен дефанзивец, се надевам дека ќе ги победиме Интер и Јуве во трката за него.Ето`е е екста напаѓач!!Статистиката све кажува за него!100 гола на 130 натпревари, во дресот на Барселона.
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
3. Maldini, Paolo 4. Kaladze, Kakha 12. Abbiati, Christian 18. Jankulovski, Marek 32. Beckham, David 36. Darmian, Matteo 77. Antonini, Luca


пато го нема ни у резерва,али затоа има 5 дефанзивци
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Дајте бе на која програма е гледате?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.568
Поени од реакции
48.159
Eпа највена беше на Наша ТВ ама филм си даваат они моментално, тоа ти е Јанко-работа, ебате крмакот скапан преварантски :tapp:

сменил датум тоа грдосијата дебела, убави си беше напишано 18 за денес, сеа се праи мутав
 
F

fantomX

Гостин
Не бе, реваншо го најави на блого, да го цитирам:
„на продажба беше само овој натпревар, секако дека го побаравме, но дилерот за овој дел од европа ги има правата само за натпревари во италија“

Ја не разбирам или бурекџијава па се прај на будала...како можи за УЕФА Куп (меѓунардна сцена) дилеро да ги имал само правата за натпревари во Италија??? :tapp:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
1-0 за Милан на полувреме со голот на Инзаги (типичен за него...)

не гледав многу од натпреварот, но некако сакам да го пофалам Фламини оти стварно многу се жртвува човекот и улетува на секоја топка... одлично си ја врши работата а и беше асистент на голот на Инзаги, за останатите ако можам после натпреварот ќе кажам кој што како :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom