Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
G

Gray Foxx

Гостин
http://football365.com/story/0,17033,8742_5523529,00.html
Да не претерам ама одлична статија. Иако Пит Гил како анализатор не ми е најомилен, сепак ја зборува вистината.
Како најинтересни цитати ке ги одвојам следниве:
The disappointments in the United side were Antonio Valencia and, in particular, Michael Carrick. Reports on Saturday morning suggested that the midfielder has been told to up his game but he was at his best on Saturday night when he was anonymous. Martin Tyler's observation that "Carrick's radar isn't working today," was the polite way of saying that he was dreadful. With Owen Hargreaves' actual first-team return still likely to be months away, Ferguson must be sorely tempted to try out Darron Gibson
Match reports, along with history, are written for the victors (or at least written for the fans of the victors and who are thus more likely to buy a newspaper the day after). According to The Guardian's Richard Williams, United's winner was 'a reward for persistence'. Oh really? Two facts at this juncture: United went 2-1 ahead with just one shot on target registered and from a free-kick won when their crossbar was still reverberating from Robin van Persie's shot-cross.
Ваши мислења?
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Aбе со кој играме сега пак ?:kesa:
Не ми е јасно како се кажувате за навивачи на Манчестер Јунајтед кога незнаете со кој игра Манчестер нареден меч... па имате официјална веб страница на клубот, отворите и видите www.manutd.com еве ви... :tapp:
 
Член од
5 март 2009
Мислења
54
Поени од реакции
8
Нека ни е честито победата,но дали некој може да ми даде торент или некој линк од кај што моѓам да ја слимнам целосно вчерашната утакмица.Не бев во можност цела да ја следам па сакам да ја погледнам за да видам како се покажаваме.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.541
Поени од реакции
5.770
Модриќ ја скрши ногата, незнам кој ќе биде на неговото место, ама ептен одговорна задача ќе има, не се прави лесно игра против манчестер Ј.
Инаку , од кога топџиите почнаа да веруваат во најлутите ривали дека ќе му ги излечат набиените комплекси ?

Се согласувам со тебе, Тотенхем навистина оваа сезона покажа со лузерпул и допрва ќе покажува дека не ги потрошија залудно сите тие милиони предходните 3-4 години, а незнам кој би негирал дека ја има најдобрата напаѓачка линија во премиерлигата.
Немам комплекси ! Вие победивте и толку ! Нема за што !

Ако мислиш за тоа со Тотенхем, со Тотенхем сме во позитивен биланс од 30 победи повеке, се вкупно !

Така, да, не гледам никакви комплеки ! Ко ке сум сигурен во тимот, мој, дека ке биде шампион, тоа не се вика комплекс, тоа се вика верба !

Поздрав
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
http://football365.com/story/0,17033,8742_5523529,00.html
Да не претерам ама одлична статија. Иако Пит Гил како анализатор не ми е најомилен, сепак ја зборува вистината.
Ваши мислења?
Точно е ова за Керик.Никаде го немаше вчера,а и од стартот на сезоната не е во форма.Дека ќе пробува со Гибсон,не ми се верува.Барем не наредните натпревари.Андерсон мора да се подобри,Сколс и Гигс ќе пополнуваат уште оваа сезона...

Ryan Giggs will gain lazy, soundbite-friendly plaudits for his assists to the two goals but, those two moments aside, he was horrendous.

It was simply unfathomable how the Sky pundits could attribute United's comeback to "character". Character, whatever it actually is, had nothing to do with it.
Сосема точно.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.568
Поени од реакции
6.262
Точно е ова за Керик.Никаде го немаше вчера,а и од стартот на сезоната не е во форма.Дека ќе пробува со Гибсон,не ми се верува.Барем не наредните натпревари.Андерсон мора да се подобри,Сколс и Гигс ќе пополнуваат уште оваа сезона...
Мислам дека керик треба 2-3 утакмици да преседе на клупа можеби ке му дојде а'кло :pos2:
шала на страна,навистина нешто не штима кај него овие неколку утакмици,со сколс и флечер средниот ред е многу подобар...за следната утакмица го очекувам сколс на негово место :toe:
 

DEVIL FOREVER

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
29 април 2009
Мислења
538
Поени од реакции
23
Мислам дека керик треба 2-3 утакмици да преседе на клупа можеби ке му дојде а'кло :pos2:
шала на страна,навистина нешто не штима кај него овие неколку утакмици,со сколс и флечер средниот ред е многу подобар...за следната утакмица го очекувам сколс на негово место :toe:

да да неколку утакмици керик на клупа ама и гигс мислам дека би требало а сколс е еден од најдобрите фудбалери од средниот ред така да и јас би очекувал да игра на местотоно на керик :vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Венгер: Манчестер Јунајтед игра анти фудбал
Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер го обвини Манчестер Јунајтед дека игра анти-фудбал.
Во саботата Манчестер Јунајтед со пресврт во вториот дел славеше во дербито над Арсенал со 2-1.

Арсенал беше подобар на теренот се додека Вејн Руни не изнуди пенал, а потоа и Диаби си поситигна автогол.

Во самиот финиш од натпреварот Арсен Венгер заработи исклучувања поради реакција кон судијата.

Претхоно, во натпреварот од Лигата на Шампионите против Селтик, Едуардо одглуми пенал за Арсенал за што УЕФА покрена обвинение.

Венгер ја споредува тактиката на Јунајтед со глумењето на Едуардо, и смета дека помал грев е да се глуми отколку да се игра како Манчестер Јунајтед.

"Видов фудбалер кој беше на теренот само за да прави фаули. Според мене ова е нешто што е позагрижувачко отколку глумата" - изјави Венгер.

"Фудбалерите кои никогаш не се казнети, кои излегуваат од натпреварот без жолт картон. Мислам дека тоа е повеќе анти-фудбал отколку она што го направи Едуардо".

"Погледнете само колку фаули некој фудбалер прави. Тoа е поголем проблем бидејќи не дозволува да се развие играта. А луѓето плаѓаат да гледааат фудбал, не слободни удари" - заврши Венгер..

Еве бе , Бенитез си доби другарче :pipi:Комплескии ?:kesa:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Против „Волците“ во Карлинг купот.

Венгер: Манчестер Јунајтед игра анти фудбал
Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер го обвини Манчестер Јунајтед дека игра анти-фудбал.
Во саботата Манчестер Јунајтед со пресврт во вториот дел славеше во дербито над Арсенал со 2-1.

Арсенал беше подобар на теренот се додека Вејн Руни не изнуди пенал, а потоа и Диаби си поситигна автогол.

Во самиот финиш од натпреварот Арсен Венгер заработи исклучувања поради реакција кон судијата.

Претхоно, во натпреварот од Лигата на Шампионите против Селтик, Едуардо одглуми пенал за Арсенал за што УЕФА покрена обвинение.

Венгер ја споредува тактиката на Јунајтед со глумењето на Едуардо, и смета дека помал грев е да се глуми отколку да се игра како Манчестер Јунајтед.

"Видов фудбалер кој беше на теренот само за да прави фаули. Според мене ова е нешто што е позагрижувачко отколку глумата" - изјави Венгер.

"Фудбалерите кои никогаш не се казнети, кои излегуваат од натпреварот без жолт картон. Мислам дека тоа е повеќе анти-фудбал отколку она што го направи Едуардо".

"Погледнете само колку фаули некој фудбалер прави. Тoа е поголем проблем бидејќи не дозволува да се развие играта. А луѓето плаѓаат да гледааат фудбал, не слободни удари" - заврши Венгер..

Еве бе , Бенитез си доби другарче :pipi:Комплескии ?:kesa:
Ова се смешки, навистина. Можеби нашата цел беше да се умртви играта. Стратегија Венгер, стратегија можеби е во прашање.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе на 1.000 000 менаџери не им се допаѓа тоа што ниедно "дете" што му е во составот не е од академијата на Арсенал , т.е ги купува уште на 14-15 години , па што?Смешен си еј.:toe:
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Арсен Венгер може да гнети говна колку сака.Во цела негова кариера ниту еден пораз нема признато.Стално плачи стално се појавува со коментари недолични за еден искусен менаџер како него.Затоа го мразам него,неговиот тим,неговите навивачи неговите фанови.АРСЕН ВЕНГЕР Е ЏУБРЕ НЕАРТИКУЛИСАНО
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom