Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.781
Поени од реакции
9.993




Ова би требало да ги расчисти сите дилеми. Јас лично 100% верувам дека Руни се фрли во празно и ова е класично глумење, и се што требаше да се случи беше жолт картон за Руни. На втората слика се гледа 2 метра однапред се фрли, левата нога направи трага како болид од Формула 1 на патека. Што е очигледно, очигледно е. Ниту навивам за Арсенал ниту за Јунајтед. Би требало да сме објективни при ваква чиста ситуација. Сепак, се случуваат грешки и тоа е тоа, не бираат време кога да се случат, дали на важен или неважен натпревар. Она што мене ми беше повеќе за чудење е како не беше досуден пенал врз Аршавин.
Ако ова не е пенал..незнам.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
А останатите титули како ги освоија?
Како ги освоија без Роналдо? Или тогаш силата била во друг поединец?
Јас ти зборам за последниве 3 години,а за другото симињам капа..
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
728
Поени од реакции
60
Абре главо букова,и да му направеше фаул и да не му направеше руни немаше да даде гол,не му скрати чист гол на јунајтед...
Се гледа дека си голем стручњак за фудбал, а и културата ти е на завидно ниво. Јас се сложувам со тебе:
"штом не му скрати чист гол на Јунајтед, Алмунија слободно можеше да му ги скрши двете нозе на Руни, немаше ни картон да добие, ниту пенал ќе досудеа, само затоа што не му скрати чист гол на Јунајтед"

Оди си во твојот фан клуб и треси си таму глупости, не ни го гади фан-клубот!
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.910
Поени од реакции
1.319


Е ова не го видов ни ја, дефинитивно немало пенал.Али како што кажав, многу тешка одлука за да се одлучи, и поради ситуацијата и добрата глума на Руни.Дин и до него да беше ќе се двоумеше.
Ако ова не е пенал..незнам.
Се виде дека Флеч одеше на топка, Аршавин ја тргна настрана и го удри во нозете.Можеби требаше да има пенал, и да не дадеа гол одма после тоа, ќе имаше Венгер доста за жалење.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Јас те замолувам да ми објасниш детално .Како може да биде пенал, кога еден играч го прерипува голманот уште пред можен контакт меѓу двајцата? башка тоа што ја отера топката во гол аут, и немаше никакви шанси ни да ја стигне . .

И јас истото го барам од тебе да ми објасниш како судијата досуди пенал за вас против Селтик... кога и Едуардо испаѓаше надвор со топката, мислам немаше шанса за гол... пенал е судијата кога ќе досуди, а Мајк Дин денес свирна пенал за Манчестер, епа ти оди објасни му на Дин дали е пенал или не е па можеби ќе се премисли и ќе каже "пеналот не важи"... фудбалот е интересен за гледање затоа што има грешки, некогаш тие грешки ќе донесат среќа, некогаш тага... :toe:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.580
Последен пат пишувам за пеналот..

Го цитирам,менаџерот на Арсенал,господинот Арсен Венгер

He kicked the ball to the corner flag, Rooney, and after - was he touched or not, was it a penalty or not – leave these decisions to the referee.
Поздрав!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Пред се Венгер е џентлмен ! Знае каков е фудбалот и ние сме имале некогаш срека и вие !

Мило ми е кога читам, дека не сметате како конкуренти за титула, и дека сте свесни, дека денес бевте надиграни, но и бевте посрекни !

Честито победа !

п.с. Венгер ме изнамсеа !
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Е да, може да се каже дека незаслужено победивме. Дали имаше пенал или не, не е важно веќе. Сепак, мислам дека претерана е одлуката за пенал. Но, откако Руни ''се фрли'', ако топката веќе отишла во гол аут, што кур Алмунија не го пушти, туку баш во тој момент имаше контакт меѓу нив? Сепак, недоволен за пенал.

Како и да е, оваа победа ниту му ја донесе титулата на Манчестер ниту му ја одзеде на Арсенал. Има уште многу да се игра, а Манчестер ако изигра уште некој натпревар како оној против Барнли, џабе ќе биде овој денешен (со тешко срце можам да кажам) подарок од судијата Мајкл Дин.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Последен пат пишувам за пеналот..

Го цитирам,менаџерот на Арсенал,господинот Арсен Венгер



Поздрав!
Пред се треба да кажиш дека ова е веднаш по мечот, без да ја прегледа снимката, тој самиот утврди дека нема пенал !

Мислам дека Венгер ке бара суспензија за Дин ! Не мислам, сигурен сум !
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.580
Пред се треба да кажиш дека ова е веднаш по мечот, без да ја прегледа снимката, тој самиот утврди дека нема пенал !

Мислам дека Венгер ке бара суспензија за Дин ! Не мислам, сигурен сум !
Да,така е,веднаш по натпреварот е....
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Ај и јас да се изјаснам.
Алмунија не е квалитетен голман, ВДС не верувам дека така почетнички би тргнал по оваа топка. Контакт или не...дискутабилно. Сепак ,тоа е пенал, и како шо гледам по нет повеќето светски медиуми го признаа како пенал без контроверзи.
Она шо е стварно чудно е пеналот кој не беше досуден, а беше чист пенал според мене врз Аршавин. Флечер иако изигра перфектно, ќе ја посереше цела утакмица ако не беше помилуван од Дин. Тоа е предноста на домашниот терен, ганери, сфатете дека кога ќе ви дојдеме на гости и за вас би било вака во слични ситуации.
И не е Јунајтед крив шо Арсенал нема никогаш да матутира и да не прави од готово вересија.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Можеби немаше толку јак контакт, но секој судија би го оценил ова за пенал.
Бидејки Руни прв стигна до топката а потоа падна.Мислам дека тоа што Руни прв стигна до топката(а тоа не е дискутабилно) го натера судијата да покаже на белата точка.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
И јас истото го барам од тебе да ми објасниш како судијата досуди пенал за вас против Селтик... кога и Едуардо испаѓаше надвор со топката, мислам немаше шанса за гол... пенал е судијата кога ќе досуди, а Мајк Дин денес свирна пенал за Манчестер, епа ти оди објасни му на Дин дали е пенал или не е па можеби ќе се премисли и ќе каже "пеналот не важи"... фудбалот е интересен за гледање затоа што има грешки, некогаш тие грешки ќе донесат среќа, некогаш тага... :toe:
Не го оправдувам Едуардо . И пишам по мечот со Селтик дека не сакам такви работи од Арсенал . Селтик и без тоа мислам дека немаше надеж . Сепак е ова дерби, а лепотанот Мајк Дин кој стартот на Флечер ( фунта мен ) му беше пред очи тешко му беше да свирне пенал . А кога рипна Руни беше оддалечен да не речам едно 20/30 метри сигурно . Ајде доста . Нека си остане на ова, целта ми беше да видам како некој фанови на Манчестер ќе реагираат . Штета што има некој што мислат дека тоа беше чист пенал, али нема везе. Поздрав па се гледаме на Емирати, се надевам тогаш ќе суди некој судија со рамноправен критериум, а не како ова копилево денес .
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
ајдее
значи уште челзи да киксне
тотенхем е кикснат пред да почне натпреварот
тотенхем манчестер
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Не би рекол дека Тотенхем, толку лесно ке кикснува !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom