Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Одлично е ова... Респект!



Шенклис е паб, кај фонтаната во Парк. Се собираат таму фановите на Јунајтед подолго време.
Ок фала на одговорот.

БТВ во оваа тема да се продолжат разговорите или да почнеме да пишуваме во новата тема?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.612
Поени од реакции
11.155
BREAKING NEWS - Цената и печатницата каде ќе се печатат маичките RED ARMY MACEDONIA е договорена, сите што сакаат да имаат ваква маичка утре во Шенклис да кажат бројче кое им одговара за маичките да бидат готови до дуелот со Ливерпул каде ќе се прави спектакл со надеж дека сите ќе бидеме исто облечени :smir:. Цената на една маичка изнесува 200 денари, а дизајнот е следен:во средина ќе има LUHG, горе лево амблемот на клубот а позади ќе пишува RED ARMY MACEDONIA. Кој сака може уште веднаш да плати и ќе биде уредно запишан.

П.С. Шенклис ќе гори утре
А некој да даде за мене пари, јас најверојатно ќе идам за натпреварот со Ливерпул, или незнам како да ја направиме?
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
А некој да даде за мене пари, јас најверојатно ќе идам за натпреварот со Ливерпул, или незнам како да ја направиме?
Да ни пратат по пошта :) И јас сакам 1-2 :)
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Ако може некако да се прати преку пошта ќе нарачам и јас, само ако е така ние од другите градови ќе доплатиме уште 150 денари за поштата. :)
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Па се надевам дека ќе се најде начин и фановите од другите градови да добијат маички, е сега за сега не знам колку тоа ќе е изводливо. Во четврток се носи нарачката во печатницата за одма да се отпочне првата тура на маички, доколку има интерес секако ќе има уште нови маички. Најверојатно тие ќе бидат готови за дуелот со Ливерпул па ништо чудно да се даваат на пр. час пред натпреварот на фановите кои порачале и кои ќе дојдат во Шенклис.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Еј само колку ми се доага во Шенклис.. да видам како е атмосфера и да запознаам други навивачи на Манчестер... Стварно жалам што неможам да дојдам.. А за маичка и ке сакам да земам една.. Rooney's Temper ако можеме некако да се договирме за плакње и за подигунвање.. Иначе од Скопје сум ја..
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Па се надевам дека ќе се најде начин и фановите од другите градови да добијат маички, е сега за сега не знам колку тоа ќе е изводливо. Во четврток се носи нарачката во печатницата за одма да се отпочне првата тура на маички, доколку има интерес секако ќе има уште нови маички. Најверојатно тие ќе бидат готови за дуелот со Ливерпул па ништо чудно да се даваат на пр. час пред натпреварот на фановите кои порачале и кои ќе дојдат во Шенклис.
Е сега, може ќе ти звучам ко шмизла, ама дали маичките се убави, онака да бидат фаца :) ако да... ќе договориме како да пратите една накај мене.

Еј само колку ми се доага во Шенклис.. да видам како е атмосфера и да запознаам други навивачи на Манчестер... Стварно жалам што неможам да дојдам.. А за маичка и ке сакам да земам една.. Rooney's Temper ако можеме некако да се договирме за плакње и за подигунвање.. Иначе од Скопје сум ја..
Ах... а јас па мислев дека си од Скребатно ради тоа СК во никот што го имаш :( :P
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Е сега, може ќе ти звучам ко шмизла, ама дали маичките се убави, онака да бидат фаца :) ако да... ќе договориме како да пратите една накај мене.
Ќе ти се лепат жени ко нимфоманки пред смртна казна :vozbud:. Дизајнот го пишав на претходната страна, нема да бидат лоши, утре ќе пишам се надевам нешто поконкретно.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Утре 100% доаѓам , 20:15 на рекорд:)
п.с Мартин планирај 2 маички за мене и другарот... :manfan:
се глеаме утре ѓаволи :helou:

ЕДИТ : А да се собереме порано кај 20:00 на рекорд да стигнеме до 20:25 пошо ептен гужва ќе има..
хмм дај бе некако да се дог. ај пишете на профил или ете на мсн tomi_dvl@hotmail.com
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Еве една информација од една личност која е информирана за ситуацијата со Глејзери и се ли што како е.Преска правев муабет со него малку па еве еден дијалог од тоа што он знае во врска со тоа дали ке има бојкот и дали ке биде празен Олд трафорд на почетокот на натпреварот.
Код:
што сеа нешто читам на нет..
[B] 6:59pm[URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=100000270293489"]Gorazd[/URL][/B]

da da se sekavam
[B] 6:59pmНено[/B]

дека утре пред натпреварот со милан ке има бојкот и првите  10-15 мин нема да влезат на стадион?
ако  си информиран во врска со ова..
[B] 7:00pm[URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=100000270293489"]Gorazd[/URL][/B]

pa se zborese neso taka pred nekoja nedela
ama nikoj ne zastana zad taa idea posto  treba  mnogu organizacija
imas citano  neso po vesnici?
[B] 7:01pmНено[/B]

по нет...
[B] 7:01pm[URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=100000270293489"]Gorazd[/URL][/B]

senzacionalizam
baraat sto da napisat
ovie  so koj sto zboram i del od tie od must negiraat deka ke ima neso takvo
ama dogovaraat sto poveke vo zeleno da ima
i naracani se 10-15 iljadi baloni vo zolto i  zeleno
dali ke uspeat da gi vnesat ke  bide druga rabota
[B] 7:02pmНено[/B]

тоа ти е само шпекулации..
а тоа ако успеат да напраат добро ке  биде со  балони и со шалови и маици..
[B] 7:03pm[URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=100000270293489"]Gorazd[/URL][/B]

pa zborev so tipot sto gi naracuvase
samo niso ne e sigurno poso stjuardite praat  epten problemi
abe se sekavas na taa  grupata we want glazer out?
[B] 7:03pmНено[/B]

да да
[B] 7:04pm[URL="http://www.facebook.com/profile.php?id=100000270293489"]Gorazd[/URL][/B]

epa idi citaj tami zborat za se
vklucuvajki i za toa za bojkotot
i ke vidis ima i od must sto kazuvaat sto da  se pravi i sto se organizira
na  primer emma parish i char o keeffe sto posto se od must
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Ај да пишам последен пат у оваа тема :smir:

Glory,Glory!! :):)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ajде дечки, префрлете се таму, се надевам дека ќе прославиме многу моменти на таа тема :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom