Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126



Мајк Дин !

оф топик: Суспендиран од Англиската фудбалска федерација ! Ова доволно кажува !:baeh:
Па и се смачи на англиската фудалска федерација да му дава палома на Арсен Венгер за солзите и си рекоа ај за еден судија.Ајде сега гитла
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.927
Поени од реакции
1.337
Oh Michael Owen's little, but we know he will score,
And now he’s at United, he’s scoring more and more!
He used to be a Scouser, but now he says they're w*nk,
And when we win the league, he'll say I am a Manc!
Има уште една од Republic Of Mancunia

Michael owen's magic,
He wears a
magic hat,
And when he plays for England,
He is a decent chap
He scores 'em with his left
He scores 'em with his right
And when he plays the scousers
He scores all f*cking night !​


Фергусон негира нови трансфери во последниот ден
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Мајк Дин !

оф топик: Суспендиран од Англиската фудбалска федерација ! Ова доволно кажува !:baeh:
Јас не видов некаде да е суспендиран поради судењето во саботата. Колку што прочитав, поради некое си обложување е суспендиран.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.670
Поени од реакции
11.393
Јас не видов некаде да е суспендиран поради судењето во саботата. Колку што прочитав, поради некое си обложување е суспендиран.
И тоа статијата беше од 2005 :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Руни: Во Јунајтед до крај на кариерата Вејн Руни вели дека ќе остане во Манчестер Јунајтед до крајот на својата кариера.

Англискиот напаѓач за англиските медиуми пренесува дека ќе остане доживотно во Јунајтед.

"Од секогаш сум велел дека го сакам овој клуб. Долго време сакав да бидам тука. Сега сум тука, играм тука. Многу е едноставно."

"Не гледам причина зашто да си заминам од овој клуб. Имам се што сум посакал тука."

"Мојата фамилија е само на 30 минути далеку од мене. Убаво ми е тука и искрено не можам да се видам во некој друг клуб и под палка на друг менаџер."


Убаво си знае... :) :smir:



Секоја чест ... Браво мајсторе...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Јас не видов некаде да е суспендиран поради судењето во саботата. Колку што прочитав, поради некое си обложување е суспендиран.
И јас никаде не видов дека судијата е суспендиран поради натпреварот во саботата... ај ако сакате постирајте линк да прочитам :smir:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во секој случај играта за дуелите со Тотенхем и Сити мора да се поправи. Во дуелот во саботата победата беше освоена без ниту еден удар кон голот, но нема секогаш да има такви среќни околности. Гигс играше слабо особено во првиот дел, Нани мора да ја дигне формата или да се дигне на клоци од екипата, Сколс мислам дека мора да игра на вакви дуели.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Во секој случај играта за дуелите со Тотенхем и Сити мора да се поправи. Во дуелот во саботата победата беше освоена без ниту еден удар кон голот, но нема секогаш да има такви среќни околности. Гигс играше слабо особено во првиот дел, Нани мора да ја дигне формата или да се дигне на клоци од екипата, Сколс мислам дека мора да игра на вакви дуели.
Е не сум сигурен дека немало ниту еден удар кон голот... еве ти статистика па слободно види... можеби не ја игравме нашата препознатлива игра, ама имавме доволно шанси и на крај краева победа си е победа... :smir:

Shots on target


  • Man Utd 4
  • Arsenal 3

Shots off target


  • Man Utd 6
  • Arsenal 6
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
И јас никаде не видов дека судијата е суспендиран поради натпреварот во саботата... ај ако сакате постирајте линк да прочитам :smir:
Еве. :smir:
Но тоа било во 2005 година.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Статистиката не е секогаш доволно реален показател. Го гледав целиот натпревар и навивам за Јунајтед ама реално играта во саботата не беше на ниво. Единствените убави чисти шанси беа на крајот од дуелот преку контрите кога Арсенал се отвори. Во второто полувреме сепак имаше Манчестер надмоќ на средината од теренот, но прво полувреме многу лошо изиграно.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
По мечот со Тотенхем играте си Манчестер Сити така?
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
ми се допага што потешките натпревари ги имаме сега во јануари ке бидеме во топ форма со послабиде и ке газиме еднсотавно билдање на гол разлика и поени
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom