Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Точен резултат ?! Да уплакам ?!

:pos2::pos2::pos2::pos2: Кажувај ! Ххахахахаха
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Точен резултат ?! Да уплакам ?!

:pos2::pos2::pos2::pos2: Кажувај ! Ххахахахаха
Немораш али ако тепа Манчестер на Аватар да го Носиш Амблемот на Јунајтед 3 дена
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
434
Еј јас незнам зошто се обидувате да докажете некому дали било пенал или не, дали бевме надиграни или не... Фудбалот е таков, се гледат головте во мрежата на противникот, без разлика на се... Сепак резултатот на крај гласеше 2:1 за Јунајтед. И ние бевме фрустрирани од судијата на Комјунити Шилдот, и ние имавме игра против Барнли па загубивме... И шо сега да се жалиме во судот за човекови права во Стразбур?!? Било шо било, ги тепавме Арсенал и одиме напред, газиме кон 4 титула по ред.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не знам воопшто што се замарате да се објаснувате меѓу себе дали било ова пенал или не. Од 2001 како што гледам фудбал па наваму, на натпреварите меѓу Манчестер и Арсенал колку подискутабилни работи се случувале па никој не рекол ни збор, само ние тука дискутираме со денови за дали било пенал или не. 3 бода се 3 бода, на хартија стои дека е 2-1 за Манчестер, не пишува тоа дали било пенал или не.

За тоа дека Роналдо ја движел екипата 3 години сам, не се согласувам во целост. Роналдо даваше голови од пенали и слободни удари, повеќето така ги даде. На некој од вас му текнува колку топки потроши кога себичеше на теренот, поготово кога игравме големи натпревари? На утнатите пенали против Челзи и Барса кои можеа европска титула да не чинат? Сам да не играше Роналдо?
Ова е реплика до Супер Френк. А ако нас не движел Роналдо 3 години, тогаш нив Абрамович ги движеше тие две години. Да не е сега пак така?

Aма подобро да не ја отвораме оваа тема, што било, било, сегашноста и иднината се важни.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
доста ИЗЕДНАЧЕН НАТПРЕВАР СПОРЕД СТАТИСТИКИТЕ

MAN UTD
ARSENAL
Possession


  • Man Utd 47%
  • Arsenal 53%

Shots on target


  • Man Utd 4
  • Arsenal 3

Shots off target


  • Man Utd 6
  • Arsenal 6

Corners


  • Man Utd 6
  • Arsenal 5

Fouls


  • Man Utd 21
  • Arsenal 15
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Нека си остане на ова, целта ми беше да видам како некој фанови на Манчестер ќе реагираат . Штета што има некој што мислат дека тоа беше чист пенал, али нема везе.
Ова е мој последен пост за вчерашниот натпревар... се си е Ок тоа дека сакаш да видеш како ќе реагираме, ама па зошто ти мислиш дека тоа не било пенал... како што ние мислиме дека тоа е пенал, ти мислиш дека не е... секој има свое видување околу ситуацијата, па така и Дин вчера процени дека тоа е пенал и досуди... значи јас зборам навивачки во одредени ситуации, но во оваа ситуација сум реален и според мене ова е чист пенал, затоа што јас лично имам полагано за судија и имам судено неколку утакмици 3 лига, веќе не, и ги знам скоро сите судиски правила... секој контакт на релација голман-играч во шеснаесет е пенал, без разлика дали играчот е во шанса за гол или не... ова е 100% поразлична ситуација од онаа на Дуду каде тогаш немаше ни минимален контакт...:toe:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.614
Поени од реакции
22.428
Кој рече дека Манчестер ќе загуби??Маестрална игра во бториот дел немавме среќа да ги начукаме убаво едноставно не беа во гол форма Берба и Нани..Се на се добра игра и од двете екипи но Манчестер се покажа подобар и сосема ошравдано ги освои бодовите..
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Не би рекол дека Тотенхем, толку лесно ке кикснува !
Модриќ ја скрши ногата, незнам кој ќе биде на неговото место, ама ептен одговорна задача ќе има, не се прави лесно игра против манчестер Ј.
Инаку , од кога топџиите почнаа да веруваат во најлутите ривали дека ќе му ги излечат набиените комплекси ?

Се согласувам со тебе, Тотенхем навистина оваа сезона покажа со лузерпул и допрва ќе покажува дека не ги потрошија залудно сите тие милиони предходните 3-4 години, а незнам кој би негирал дека ја има најдобрата напаѓачка линија во премиерлигата.
 
N

navivacka

Гостин
Некој го бараше ова,па еве го. :)
Слично како Тевез лани кога се фрли:tv:

Мене не ме плаши многу Тотенхем колку што ме плаши Челзи,имаат одличен старт па затоа ја гледам најголемата закана од нивна страна.Којзнае дали Тотенхем ке издржат до крај,типувам дека ке завршат 5 место а да ја разбијат големата четворка заедно со Сити не верувам,баремне оваа сезона:toe:
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Слично како Тевез лани кога се фрли:tv:

Мене не ме плаши многу Тотенхем колку што ме плаши Челзи,имаат одличен старт па затоа ја гледам најголемата закана од нивна страна.Којзнае дали Тотенхем ке издржат до крај,типувам дека ке завршат 5 место а да ја разбијат големата четворка заедно со Сити не верувам,баремне оваа сезона:toe:
не се секирај јануари е пак наш:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom