Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Можеби жена му и Ванда се другарки, па оваа ја наговорила да експериментира, само што Ванда отиде кај боље фудбалер и фјучр стар, оваа отиде кај шумар :D
Сега пишав на Гугл да проверам нешто и во најнови вести од пред некој саат ми даде дека го тргнал Ливерпул од биото на Инстаграм и ја има исто и сликата од профил тргнато, наводно поради измената. Како малине деца
Бонус податок, роденденот неколку дена ви се разликува, постар е Команданте
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сега пишав на Гугл да проверам нешто и во најнови вести од пред некој саат ми даде дека го тргнал Ливерпул од биото на Инстаграм и ја има исто и сликата од профил тргнато, наводно поради измената. Како малине деца
Бонус податок, роденденот неколку дена ви се разликува, постар е Команданте
Не можам лајк да ти стаам за податоков кој до сега успешно го криев :D
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
многу се плашам од ловрен.само трета утакмица а веќе имам нови бели влакна од него. миниум 15 грешки имаше само оваа утакмица. комбинација ми е од игор митревски и гоце седловски. ќе страдаме од него. скапо е платен, преплатен, што значи ќе игра, а ќе страдаме. грешка голема е според мене. може некој ќе се сложи, некој не, времето ќе покаже..
gerard, 1 септември 2014

неосновано е да се критикува ловрен - тоа си е мое мислење.
ако некој заслужува пцуење е клоп и тие пред него. ловрен има лимит, не е купен во ливерпул по негова грешка. не игра штопер 4 години по ред по негова грешка.
можеби тоа му беше и целта на клоп, притисокот да го префрли на ловрен, не на него, па донекаде и на клубот..

ајде добро ловрен, брука (фудбалска) таква каква што е, демек само он е. мињоле? што беше тоа првото излетување, што беше тоа последното, гачески од вардар за него валтер зенга. уште колку пати ќе го гледаме тоа, утакмица по утакмица. и он е казнуван, па е наградуван назад. лани со лукас игравме штопер и милнер бек. кој е крив, мињоле? истиот принцип. се знае кој е крив.

познавам многу навивачи на ливерпул, повеќе не им се ни збори за тоа што се случува во клубот. убиени сме у поим, ни ја сјебаа психата... за da клоп на интервју после утакмица да рече, ловрен бил добар, да не бил добар нема да играл во ливерпул, проблемот бил тоа што не се исполнувало тоа што се договорало на тренинг. wow! .just... ...wow!
јас да бев, првиот гол немаше да го примиме!! - клоп.
јас да бев ловрен немаше да биде купен!! - grerard :)
јас да бев, на ловрен немаше да му биде продложен договор и награден!! - gerard :)

тотална и целосна одговорност треба да си сноси тој, кој што одлучува секоја утакмица кој ќе игра и што ќе се игра и кој ќе му игра! ...и што констатно секоја утакмица носи погрешна одлука. тоа е поголема грешка од еден лош лизгачки старт...непромислен потег и слично. промислените работи, кои се повтроруваат од година во година, од утакмица во утакмица, е нешто недопустливо, во било која сфера и било кој бизнис.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Мињоле прави прва грешка после цела година, Мињоле е наш најконстантен играч последнава година и затоа мислам дека е апсурдно да се покажува кон него со прст, кога човекот правеше вонсериски интервенции да го оправда ѓубрето пред него, кловновите што играат во одбрана. Тоа не се кловнови, тоа се морони.[DOUBLEPOST=1508844916][/DOUBLEPOST]Иначе да, не е Ловрен крив што Роџерс го донесе и што Клоп го игра секоја утакмица, толку му се квалитетите. Клоп треба да биде однесен на психотерапија, за да се најде причината зошто му даде нов договор на Ловрен и зошто не купи нов штопер.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Брустер откорнал за сфецко до 17 години, златна копачка со 8 гола од кои два хет трик-а (ваљда вака се пишува).
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
[DOUBLEPOST=1509664436][/DOUBLEPOST]Ваљда зошто бара откупна клаузула да има во договорот.
Како и да е, ова е loose-loose за Ливерпул. Или ќе го пуштат за ич пари или ќе се испичкаат и ќе му лупнат клаузула у договорот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.312
[DOUBLEPOST=1509664436][/DOUBLEPOST]Ваљда зошто бара откупна клаузула да има во договорот.
Како и да е, ова е loose-loose за Ливерпул. Или ќе го пуштат за ич пари или ќе се испичкаат и ќе му лупнат клаузула у договорот.
Јувентус ги прашал наводно вашите дали сакаат да преговарат во Јануари за Емре ама од управата ваша одбиле не попуштале дури и по цена да си оди на слободен трансфер. Емре дал зелено светло за преговори Јануари/Фебруари бил спремен да потпише пред-договор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom