Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Ливерпул во последните 5 минати сезони има освоено ништо, а во последните 10 еден Лига-куп. Исти учинок има со Бирмингем Сити и Свонси. Било каков трофеј би бил одлична работа
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.336
Срамота е ова бе при толку пари, да им се плукнам во све неспособно 10 години ништо, Кени мораше да се врати од пензија по 20 години еден лига куп да освои.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Очајот Кариус повторно на гол во ЛШ.

Него, последни 8 утакмици ние имаме една победа, два порази и пет нерешени. Очаен период за Клоп, сив, темен, гнасен. Се надевам дека утре против Марибор ќе мрднеме малку и ќе освоиме три бодови.
upload_2017-10-16_10-49-52.png
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се понашам ко дивајдерот, сам си пишувам најчесто, сфе ќе....
@Rosemberg кај си бе ти?

Зошто не го игра Чемберлејн?
 
Член од
12 март 2012
Мислења
188
Поени од реакции
136
Марибор не се никаков репер...Ама,според мене Милнер не треба да мрдне од прва постава..
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Колку помалце игра Хендерсон толку подобро.
Треба да го игра Окс место Вијналдум, по 10 минути не вреди да игра.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Се понашам ко дивајдерот, сам си пишувам најчесто, сфе ќе....
@Rosemberg кај си бе ти?

Зошто не го игра Чемберлејн?
За 10 денари од пост јас можам да ти реплицирам и да го живнеме фан клубов. :kezec:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
Еден Мурињо се плаши од средина Вајналдум Хендерсон Чан, само овде се пишува дека не чинат. Дури и Сити беа издоминирани пред да се случи Мане и покрај примениот гол. Она шо недостасува е подобра процентна реализација во напад каде се ужасни и намалување на грешките директни кон гол. На секој натпревар сме подобри и никој не може да не надигра.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Се понашам ко дивајдерот, сам си пишувам најчесто, сфе ќе....
@Rosemberg кај си бе ти?

Зошто не го игра Чемберлејн?
Zafaten sum bajo tekmi od LS tesko gledanje zasega, a ponekogas ni za vikend ne mozam. Mozebi I podobro :D
P.S ne.prifakaj dil so stavro. Poisplatlivo ti e so.vtor akaunt sam da si repliciras ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
https://www.theguardian.com/football/blog/2017/oct/22/liverpool-tottenham-dejan-lovren-undefending?CMP=share_btn_tw

не дека не заслужува ама ова е ептен страшна критика, не памтам фудбалер да бил вака изолиран за ругање во последно од штампава
Секој фудбалер што заиграл за Ливерпул па макар биле тоа Кончески, Киргијакос, Милан Јованович или Полсен добивале моја поддршка ама биле humble ако ништо друго додека овој кретен, дебил, самобендисано говно од нечовек заслужува многу повеќе од ова му ебам фацата неосновано арогантна.

4 години да си у клуб, да јадеш гомна како си најдобар, како тоа твоето допрви доаѓа и ќе покажел зошто навивачите ќе го сметале за легенда, ќе бил командант на одбраната, мајка му да ја раскомандувам секоја вечер крф му ебам проклета. Него, што ми беше, 4 години да си у клуб, само да се пуваш и да бидеш констатно очаен треба да си дно од човек пред се', му ебам се' што има блиско и далечно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Секој фудбалер што заиграл за Ливерпул па макар биле тоа Кончески, Киргијакос, Милан Јованович или Полсен добивале моја поддршка ама биле humble ако ништо друго додека овој кретен, дебил, самобендисано говно од нечовек заслужува многу повеќе од ова му ебам фацата неосновано арогантна.

4 години да си у клуб, да јадеш гомна како си најдобар, како тоа твоето допрви доаѓа и ќе покажел зошто навивачите ќе го сметале за легенда, ќе бил командант на одбраната, мајка му да ја раскомандувам секоја вечер крф му ебам проклета. Него, што ми беше, 4 години да си у клуб, само да се пуваш и да бидеш констатно очаен треба да си дно од човек пред се', му ебам се' што има блиско и далечно.
Пишав и некни, значи не може да се нарекуваш командант а жена ти со цвеќарот да се занимава додека ти командуваш на терен :icon_lol: смешно е. Најсериозно мислам дека е прв фудбалер што жена му го вара и овој си ќути, секогаш обратно било.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пишав и некни, значи не може да се нарекуваш командант а жена ти со цвеќарот да се занимава додека ти командуваш на терен :icon_lol: смешно е. Најсериозно мислам дека е прв фудбалер што жена му го вара и овој си ќути, секогаш обратно било.
Можеби жена му и Ванда се другарки, па оваа ја наговорила да експериментира, само што Ванда отиде кај боље фудбалер и фјучр стар, оваа отиде кај шумар :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom