Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2011
Мислења
67
Поени од реакции
0
штета.....верувај и нас ни е криво што неможете и од другите градови да дојдете.....!!!! :///
ako dojdam skopje do nedela idam vo irsh, a za portalov bash mi se svigat idejava se sho vi trebit pomosh tuka sum pozz

--- надополнето ---

za tie sho gi interesirat malku podetalno sho ni se desavat vo klubov so gazdite i navivacite.Prvovo pismo e od SOS (Spirit of Shankly – Liverpool Supporters Union) do John Henry
http://www.spiritofshankly.com/documents/101220_memo_to_nesv_a.pdf
a eve vi go i odgovorot od henry
http://www.spiritofshankly.com/documents/sos_letter_a.pdf?1
malku se dolgi pismava da vi kazam ama ima dosta da razberite i za gazdive i za SOS
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
За информации и случувања во клубот ме имате секогаш и во секое време мене!

За во Ајриш би сакал да ме има и тоа многу, али како на повекето луге овде не е изводливо затоа што се од друг град.

Во секој случај вие таму што се собирате во Ајриш пабот, може да договорите барем еден веб портал, и ете не нас за информации и случвања со кои може комотно тој портал да се ажурира во реал тајм :D!
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
колку мие криво што како мал ме тераа да учам англиски а јас си терав по свое и не учев и сега сум дупе у англиски а колку саакам да учествувам во проектов , ме радува тоа што толку добро се соработува се надевам до недела момци ќе средите нешто па од другата можеби и прв пост да читнеме
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
за веб портал ни текнало...ама искрено повеќе се позиционираме кон официјално здружение.....треба да го формираме....околу 4000 денари треба...веќе ги имаме потребните документи.....значи за 2 недели би требало се да средиме....само што разбравме дека некој од Битола дечко пред 3-4 години добил некаква си дозвола од ЛФЦ за да биде ставен во "branches" на самата страна....ама не ја искористил дечкото зошо нема македонски фан клуб регистрирано на лфц....а таква не издаваат о втор пат....така да треба дечкото да се согласи да ни ја даде....а разбрав пред некое време му ја барале некои момци а тој не ја давал.....како и да е...доста компликации искочија.....али се надевам се ќе се среди за доброто на македонските фанови :))))) уште еднаш....кој може нека повели во недела....а ако има доста од битола или охрид пример....нека пишат на фејсбук....на македонскио портал....па админите ќе објават место и би можеле и таму да се соберете повеќе луѓе....Поздрав!!!!
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Викендов,ако не заборавам ќе направам 2-3 страни за Ливерпул и ќе ви дадам линк за заеднички да го избереме официјалниот сајт на Ливерпул...ако ги напраам ќе ве назначам сите за модератори,само под услов да не пишувате шит ствари или да преведувате од шит места.според мене треба сите ние да се најдеме шо сме 7-8 души отприлика и убав муабет да напраиме уз добро пиво.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Викендов,ако не заборавам ќе направам 2-3 страни за Ливерпул и ќе ви дадам линк за заеднички да го избереме официјалниот сајт на Ливерпул...ако ги напраам ќе ве назначам сите за модератори,само под услов да не пишувате шит ствари или да преведувате од шит места.според мене треба сите ние да се најдеме шо сме 7-8 души отприлика и убав муабет да напраиме уз добро пиво.
Не е битно.... не мора сите да се модератори.....така ке станат ногу компликации!

Мој предлог е:
Кој ке го отворен сајто, да има со него уште 2 или 3 максимум луге шо ке имат пристап за тие информациида се обновуват.

А за допунување да се отворе ПРИВАТЕН Форум, а под приватен форум разбирам само озбилни дечки кои се нафакат за таа работа и таму да се постират информациите, а после модераторите само да ги проследуват на сајтот!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не е битно.... не мора сите да се модератори.....така ке станат ногу компликации!

Мој предлог е:
Кој ке го отворен сајто, да има со него уште 2 или 3 максимум луге шо ке имат пристап за тие информациида се обновуват.

А за допунување да се отворе ПРИВАТЕН Форум, а под приватен форум разбирам само озбилни дечки кои се нафакат за таа работа и таму да се постират информациите, а после модераторите само да ги проследуват на сајтот!
треба да знаат англиски, да бидат желни константно да ажурираат...а со тоа и да имаат слободно време.... :))) јас би можел да бидам од помош ама не би се нафатил да бидам некој од овие главни момци :)))
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
треба да знаат англиски, да бидат желни константно да ажурираат...а со тоа и да имаат слободно време.... :))) јас би можел да бидам од помош ама не би се нафатил да бидам некој од овие главни момци :)))
Ниту тоа не е битно, зар не треба да се залагаме да порталот да биде на Македонски!

Значи кој што може и колку може.........затоа што не сите информации се на Англиски!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
За преводите сум јас професионално :) (англиски јазик и книжевност јеби га)

Само ова не било толку „едноставно“. Јас сум 100% самоук за веб страниве, нешто слабо ми оди сега. Бидејќи не сакам да биде обичен бесплатен темплејт...
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Абе овие од скај спортс ги истакнаја оценките од утакмицата со Стоук?????

--- надополнето ---

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1353571/Kenny-Dalglish-man-Liverpool-job-hints-owner-John-Henry.html
Џон Хенри вели дека веројатно Далглиш ке добие работа на перманентна база. И мислам дека то ке биди најдобар избор...


BTW дали некој ке можи да ми објасни шо и како е планов со порталот?????

--- надополнето ---

И уште нешто
http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-1353613/FIFA-tests-goal-line-technology-start-week.html
ФИФА ке ја тестира гол-линија технологијата....стварно се надевам дека ова ке се усвои да не се случуваат такви работи како не светското
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
BTW дали некој ке можи да ми објасни шо и како е планов со порталот?????
Сега засега само си тестираме (барем јас). Да направиме некоја основа, после секој кој ќе има желба да придонесува ќе биде добредојден.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
абе јас многу го пошитувам како тренер.....ама во моментов мислам дека Кени си тера одлично.....а ова на Бенитез не е за моментално.....него општо би сакал да се врати и доколку би добил понуда не би размислувал за да ја прифати.....
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Mоже да ми го кажете можниот состав со коој ќе излезете во недела. Ми треба за темата ја правам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom