Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Се фино и поштено, само не гледам зошто не би ги погледнал во очи? Да не можеби им украл нешто? :toe:
Да си отидеше на 10 јануари ке разберев, исто и летото стварно беше измамен на некој начин. Ама на 28ми јануари е ...за англиски фудбале е превише. Не се лутам што си отиде , се лутам на начинот. Сега моментално сакам да скрши нога, али ке ми пројде а и неам клета уста така да нема везе.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
го гледав првото интервју на торес во челзи.....колку само предадено на еден начин се почувствував како навивач на Ливерпул....!!!

П.С. сега во недела кара ќе го повреди :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
Aj сеа пејте заедно со нас.. :icon_mrgr
Ајдееее :vozbud::smir:

--- надополнето ---

Еве на кои фаци ќе :drk: од среда натаму.



Како оние браќата од Бостон Ејнџелс се :pos2:
Тепачи....уште пиштоли им фалат и правец - Авганистан

--- надополнето ---

Да си отидеше на 10 јануари ке разберев, исто и летото стварно беше измамен на некој начин. Ама на 28ми јануари е ...за англиски фудбале е превише. Не се лутам што си отиде , се лутам на начинот. Сега моментално сакам да скрши нога, али ке ми пројде а и неам клета уста така да нема везе.
Па тоа го зборуваме ама не разбираат. Нека си одеше ама како човек и ќе го испратевме како човек!

--- надополнето ---

И двајцава се тепачи ненормални мислаам дека ќе си одговараат и те како одат напад и гледаш поземја лежат дефанзивци седмиче му дале на суарез само недај боже да биде такво седмиче како на роби кин, туку како на кени нека биде бар 50%
Ние сега сме банда. Можиме и во војна да одиме и рагби да играме. Све тепачи. Уште Бартон ни фали :pos2:
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Нека ни се честито играчите, да се растурат од голови давање. Сеа сум утепан не можам да пишувам, утре малце пообемно ќе се искажам. :)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
На Торес изјавата делува како до сега за Лас Палмас да играел
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
На Торес изјавата делува како до сега за Лас Палмас да играел
"It is the dream for every top class footballer to play at a top class club and now I can do that."


Реков јас еднаш:







Сакате лутете се сакате банирајте ме ама тоа е!!! Железна рака треба денес за децава инаку отиде светот!!

--- надополнето ---

Инаку ајде малку со Шенкли да се позанимаваме

“This is a team of skill and character, with men eager and ready to do any job if it’s for the benefit of the club.”

“A lot of football success is in the mind. You must believe you are the best and then make sure that you are.”

“No one was asked to do more than anyone else…we were a team. We shared the ball, we shared the game, we shared the worries.”

“Chairman Mao has never seen a greater show of red strength.”
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Честито Суарез и Керол, фала ви за Торес, и со среќа во понатамошниот дел од сезоната. Ривалски поздрав !
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.356
Поени од реакции
10.753
Честито Суарез и Керол, фала ви за Торес, и со среќа во понатамошниот дел од сезоната. Ривалски поздрав !
Абе ти уште еднаш стави песни од Торес па и за тебе




:pos2::pos2:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Спортски е да ви ги честитам новите засилувања, оти ќе ни се најдат и Нас, можеби.. ! Честитки
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Дај боже да скршиш тоа нозете педерче едно продадено. Тери жена ти да ја растури, и гол да не дадеш. Никад да не те викнат за шпанска репрезентација и Челзи ништо да не освои додека си ти таму. Фала многу. Пријатно
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Еби му мајката, другите навивачи никогаш нема да сватат зошто ние сега сите сме разочарани од Торес, искрено им пожелувам и ним истото да им се случа за да дознаат какво било чуството!

Сега од онаа реална празнина во нападот ние имаме двајца првокласни играчи со неверојатна иднина, која се надевам дека ке се одвива во нагорна линија како што се одвиваше и досега.
Можеби требаше посериозно да се позанимаваат со Левокрилен играч но ете, да се надеваме дека знаат што прават!

Претпоставувам дека Кени ке ја форсира формацијата 4-4-2

Реина

Кели......Шкртел.....Агер......Џонсон

Леива

Џерард......Мираљес.......Кајт

Керол....Суарез​

Пресвртница ке биде за тоа кој ке игра на левата страна, предпоставувам тоа ке биде Кајт со задача да се ротираат сите 3 играчи (Џерард,Мираљес,Кајт) не верувам дека Макси би бил редовен таму!
 
Член од
16 август 2009
Мислења
2.213
Поени од реакции
1.713
Честито новите напаѓачи. Мое мислење е дека завршивте одлична работа. Конечно Ливерпул со 2 шпица, после Овен-Хески дуото. Останува да видиме како ќе се покаже Суарез во ова првенство, а за Керол неам зборови. Различен тип на фудбалери, млад и перспективен тандем, тоа е тоа. А менаџерот сигурно ќе ја среди работата многу подобро од Хоџсон и Бенитез.

ова палење дресови од Торес многу ме подсеќа на моментот кога Леброн го напушти Кливеленд......!!! искрено многу жалам и сеупте мислам дека е во топ 3 напаѓачи во свет ама мислам дека не е фер на еден начин да се палат дресови....сепак се тоа дресови на клубот....играчот е пролазен како што кажа Кени....а тимот е стално тука!!!!

П.С. тоа што Леброн беше за Мајами....торес не беше ни пола за Ливерпул...така да мислам дека не треба ни толку многу замарање околу сета оваа ситуација.....иако сите сме разочарани на еден начин.......се најдобро на Торо!!!
Баш во тој период бев во околината на Кливленд и живеев со цимери Кавс фанови. Какви беа само насловните на весниците, сите беа разочарани до максимум. Но, за разлика од Шпанецот, Леброн е дете од Кливленд, пораснал таму, учел, тренирал. Дури и пред еден ресторан имаше истакнато билборд "No bisque for Lebron" :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom