Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Goalkeepers: 1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni;

Defenders: 6 Lucio, 16 Luca Caldirola, 23 Andrea Ranocchia, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu, 37 Davide Faraoni, 42 Jonathan, 55 Yuto Nagatomo;

Midfielders: 4 Javier Zanetti, 11 Ricky Alvarez, 19 Esteban Cambiasso, 20 Joel Obi, 29 Philippe Coutinho, 48 Lorenzo Crisetig, 94 Andrea Romanò;

Forwards: 7 Giampaolo Pazzini, 22 Diego Milito, 28 Mauro Zarate.

Без Снајдер, Станкович, Маикон, Мота и Форлан кој нема право за настап во лигата на шампиони...

Мислам дека Алварез треба да добие шанса иако Кутињо одигра и повеќе од солидно против Болоња.

------------------Цезар-----------------
Џонатан--Лусио--Ранокиа--Киву
---Занети--Камбијасо--Оби----
------------Алварез----------------
----Пацини--------Зарате--------
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Сериозно барав :pos:
--- надополнето: Sep 25, 2011 2:26 PM ---
Иначе ИОсоно, што прави Сиена? :D Не знам само кај најдов да те прашам, убаво си ја мислев кец...

Иначе ја гледам Сиена на стрим, Дестро го дал првиот гол, а сега изнуди и црвен картон.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.343
Поени од реакции
57.960
Сериозно барав :pos:
--- надополнето: Sep 25, 2011 2:26 PM ---
Иначе ИОсоно, што прави Сиена? :D Не знам само кај најдов да те прашам, убаво си ја мислев кец...

Иначе ја гледам Сиена на стрим, Дестро го дал првиот гол, а сега изнуди и црвен картон.
Ја не ти реков да не ја играш колку што памтам :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.189
Поени од реакции
107.826
И да се спомене за вчерашниот натпревар дека Цезар има 10ка од мене. Одлично бранеше секогаш беше на место без погрешни проценки и слободниот како го одбрани.... капа доле, само нека продолжи вака.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
За Оби Раниери рече дека распоредот на мечеви најмногу влијаел али најверојатно не е нешто сериозно, и чим е повикан значи способен е за игра е сега дали цел меч или не ќе видиме, ја ако би ги бирал првите 11, би го извадил истиот состав ко со Болоња со тоа што место Форлан и Оби ќе играат Милито и Алварез.

Ризик ќе е да го играат Оби сега.
јас не би го играл Милито пред Форлан.. Милито и Пацини се играчи со слични карактеристики.. Форлан е далеку поподвижен... ако дојде до тоа Форлан да не игра... боље Зарате... според мене
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.259
Поени од реакции
41.686
Te сваќам, и јас сум за што по динамичен напад али мислам дека Раниери ќе се одлучи за Пацини и Милито, и двајцата дадоа гол со Болоња, изиграа солидно и претпоставувам дека ќе добијат предност пред Зарате.
Инаку Форлан не може да игра во ЛШ моментално инаку он сигурно ќе го почнеше мечот, вака Милито мислам дека за нијанса повлечено ќе игра а Пацини ќе биде најистурен.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ке ни треба доста офазница со ЦСКА,јас би сакал Раниери да почне и со системот 4-2-1-3.
Џонатан,Лусио,Самуел,Нагатомо,Занети,Камбијасо,Алварез,Зарате,Кутињо,Пацини,според мене офанзивна фоемација,мора да тепаме во Москва,ако сакаме прво место,а и срамота е во таква група да сме 1во.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Со Цска во вторник Милито стартер.И во сабота против Наполи Милито стартер,Форлан на клупа!
Сега ќе му јавам на Раниери!
--- надополнето: Sep 25, 2011 6:44 PM ---
6,5 за Форлан не се согласувам!
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Мене лично не ме бендиса Кутињо , млад е а при шансата на Ди Вајо да не покуша ни да потрча срамота, може е поради физичката спремност али ако веќе е така нека го пратат на калење некаде , Алварез е бавен али сеуште не сум го видел на позиција на која игра, сеуште мислам дека ќе биде новипт Кака или Паторе , али Кутињо тешко да ме убеди дека е материјал за Интер, исто како и Џонатан што не е материјал за Интер, декаде го најавуваа како бек , а поштено да правиме муабет далеку е он од бек , чак што више миличи дека е крило и се мислам дека некаде прочитав негова изјава дека е крило а не како што ни го најавуваа Фул Бек, Поли го земавме и еве скоро 1 месец не игра за што го купивме ?????
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Мене лично не ме бендиса Кутињо , млад е а при шансата на Ди Вајо да не покуша ни да потрча срамота, може е поради физичката спремност али ако веќе е така нека го пратат на калење некаде , Алварез е бавен али сеуште не сум го видел на позиција на која игра, сеуште мислам дека ќе биде новипт Кака или Паторе , али Кутињо тешко да ме убеди дека е материјал за Интер, исто како и Џонатан што не е материјал за Интер, декаде го најавуваа како бек , а поштено да правиме муабет далеку е он од бек , чак што више миличи дека е крило и се мислам дека некаде прочитав негова изјава дека е крило а не како што ни го најавуваа Фул Бек, Поли го земавме и еве скоро 1 месец не игра за што го купивме ?????
Па не е педер да те бендиса.Иначе комшики излагаме од кризата а ? :icon_lol:
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
21
Да бев Педер Комшико прва ќе дознаеше , иначе не бевме ние во криза Г`Сперини беше хехехехе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom