Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.074
Форлан е задржување на ниво?

Милито пред да дојде во Интер 22+ голови.
Ето пред да дојде во Интер 30+ голвои.

Форлан пред да дојде во Интер 8 голови во Примера
Зарате, немам точен податок но 12 голови во 80 утакмици...

Задржување ниво или?
--- надополнето: Sep 24, 2011 9:49 PM ---
И да се разбереме, и јас сум за да си замине Мунтарчо, не го сакам во тимот...
Добро бе што е сега, ние викаме дека Мунтари не чини се друго е 100% супер или што...?

Разликата е проста: сите тие кои ги спомнавме низ дискусија се или биле играчи кои можат да играат на врвно ниво. Мунтари тоа не е, никогаш не бил и никогаш нема да биде. Појасно не знам како да објаснам.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Секогаш има подолу.
Нели од времето на Бенитез немаше подолу? :pos:
--- надополнето: Sep 24, 2011 9:55 PM ---
Добро бе што е сега, ние викаме дека Мунтари не чини се друго е 100% супер или што...?

Разликата е проста: сите тие кои ги спомнавме низ дискусија се или биле играчи кои можат да играат на врвно ниво. Мунтари тоа не е, никогаш не бил и никогаш нема да биде. Појасно не знам како да објаснам.
Не знам зашто не верувате во Мунтарчо :pos:

Може со некои вуду магии се препородил :)

Сериозно, кај него проблемот е психолошки, ако успее да го надмине може да биде добра резерва во Интер, мада веќе имаме премногу играчи и само ќе се гушат непотребно.

Секако, Мунтари си заминува од Интер во јуни или во најдобар случај во јануари.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.334
Поени од реакции
42.148
Внимавајте на Куцка, го испердаши оној Пресиози у прво коло со Аталанта, му рече вака ни во Џенова ни во Интер во иднина ќе успееш, и 2 кола по ред си изгази, изигра супер утакмици а со Лацио даде и гол.
Може да испадне доста солидно засилување за средината во иднина, како што се сеа тенки, ја во Јануари сакам да дојде.

п.с. И кажете кога Поли ќе биде во комбинација за тимов, Се сваќам, али неговото неповикување за ЛШ од страна на Гасперини никако нема да можам да го укапирам, т.е., Гасперини си рекол 343 системот ќе кине па само 2ца му се потребни у прв тим за позициите во средина, а он тука ги играше Камбијасо, Мота, Станкович, Оби, Занети, Алварез, Снајдер, Лусио, Киву, Орландони, Зарате и останатите ...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.074
Нели од времето на Бенитез немаше подолу? :pos:
--- надополнето: Sep 24, 2011 9:55 PM ---

Не знам зашто не верувате во Мунтарчо :pos:

Може со некои вуду магии се препородил :)

Сериозно, кај него проблемот е психолошки, ако успее да го надмине може да биде добра резерва во Интер, мада веќе имаме премногу играчи и само ќе се гушат непотребно.

Секако, Мунтари си заминува од Интер во јуни или во најдобар случај во јануари.
Доста ме цитираш бе!
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Здраво дечки, честито прва победа, па да ви се множат понатаму.. ;)
Инаку капа долу за спринтот на Занети во 90 мин. едноставно играчи како него и Гигс ги заслужуваат сите почести и пофалби, ЦАРЕВИ! :cuc:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.334
Поени од реакции
42.148
Снајди можно е 1 месец да паузира, останува уште тестови да направат за да отприлика се знае точниот период на отстуство, најлошото сценарио е тоа, месец дена и пропуштање на следниве дуели, Наполи дома, ЦСКА гости, Катанија гости, Лил гости и евентуално Киево дома.

За дуелите во Серија А ми чуе, а и за ЦСКА, ама за Лил не, се надевам за тој дуел ќе биде спремен.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.074
Снајди можно е 1 месец да паузира, останува уште тестови да направат за да отприлика се знае точниот период на отстуство, најлошото сценарио е тоа, месец дена и пропуштање на следниве дуели, Наполи дома, ЦСКА гости, Катанија гости, Лил гости и евентуално Киево дома.

За дуелите во Серија А ми чуе, а и за ЦСКА, ама за Лил не, се надевам за тој дуел ќе биде спремен.
Пак сме во игра за второто место кое води дирекно во залудно чекање од 3 месеци за елиминација во осминафинале...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.334
Поени од реакции
42.148
9 бода се доволни за излез од групата, што значи ЦСКА гости и сите дома ако ги тепаат милион посто излагаат во осмина финале, а за Трабзон гости убеден сум такоџе дека ќе го земат цел плен така да зашто второ кога имаат услови и за прво место.
Им одговара тоа што Лил не ја победија ЦСКА дома, а водеа 2-0.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.363
Поени од реакции
58.074
Не викам дека не сме во игра ама сега секој пораз не фрла на раб... гостувањето со Лил ќе биде тврдо...
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
802
Поени од реакции
287
Јас бев на свадба и гледав само до 40мин. И можам да кажам дека до таа минута се осеќаше разлика и баш се трудеа. Гледам не останале само трудни туку и дале уште два гола. Не е битно каква е победата, важно е да се победуваа и самодовербата да се враќа. Форца Интер и Одиме на титула.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom