Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.751
Поени од реакции
49.460
F.C. Internazionale MilanoПочитувани навивачи на Интер, гости, пријатели, непријатели, добри соговорници и изгубени чеда. Добредојдовте на петтото по ред издание на фан-клубот на актуелниот Италијански, Европски и Светски ШАМПИОН (со големи болд букви зошто некои имаат слаба диоптрија и уште послаба меморија), екипата на Интер.

Како што сите знаете, минатата сезона Интер освои толку пехари, што дресот ни наликува на сликовница (посебно оној со аждајата). Но минатата сезона е минато. Во моментов, не ни оди најдобро, а јавноста проблемите ги лоцира околу два фактори. Едното мислење е дека сме во каша поради претерано ангажирање на луѓе од угостителски и други сектори на места кои немаат врска со таа дејност. Второто, иако од помало значење, не занемарливо, е тоа што му дадовме на оној светски малер Деко да ја отвори предходната тема, по што се отвори Пандорината кутија и се од овде до Милано отиде по ѓаволите. За време на истата, Интер сепак успеа да освои два трофеи, откако ја победи Рома во домашниот Суперкуп и Мазембе во Светскиот куп.

Во каква теорија и да верувате, ние сме тука да ве потсетиме дека Интер е во борба на сите три фронта, а ние како и секогаш сме 100% зад клубот и навиваме за „Галениците“, очекувајќи да не израдуваат со нови победи и пехари. Со почетокот на оваа година се случија некои промени во тимот кои треба да се спомнат: Леонардо стана нов тренер на Интер, Марли падна во депресија, Пацини дојде од Сампдорија и имаше лудо деби, Карја дојде од Џенова, Нагатомо дојде од далечниот исток, Мунтари замина за Ингланд, Мансини за Бразил итн...

Жозе Мурињо и понатаму навива за Интер.

Мало интермецо:


За да не одиме со долги воведи кои бездруго можете да ги прочитате и на предходните теми, а бидејќи имаме едно такозвано информативно гласило, ви оставам линкови од:

Состав
Историја на клубот
Стадион
Бои и амблеми
Трофеи

Со надеж дека новава тема колку-толку ќе придонесе клубот да се врати во препознатливата форма, ја отворам и ве повикувам на добри, конструктивни, интересни дискусии и дружење.


Ваш,
IOsonoINTERISTA
(барем додека не сменам ник.)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.693
Поени од реакции
1.413
Ајде ја прв,во оваа тема идеме на одбрана на титулата во Сериа А!
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.436
Поени од реакции
6.190
Ајде нек се угоде,, со новата тема очекувам и подобри резултати. Доколку после темава формата драстично се зголеми Деко има да го јадеш од 20тина интераши :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.506
Поени од реакции
11.403
Второто, иако од помало значење, не занемарливо, е тоа што му дадовме на оној светски малер Деко да ја отвори предходната тема, по што се отвори Пандорината кутија и се од овде до Милано отиде по ѓаволите. За време на истата, Интер сепак успеа да освои два трофеи, откако ја победи Рома во домашниот Суперкуп и Мазембе во Светскиот куп.

Најјако !! :pos:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.693
Поени од реакции
1.413
Иначе ако не приметивте,првиот пост во 1000 страна ја што го пишав беше " ЗАТОПЛУВА ВО МИЛАНО" ! Кои беа шансите:pos:,али сепак на крај се надевам ке се исплати!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
Иосоно.....DZVER:vozbud:.....секоја чест за воведот кој има поврзаност со се, но не и со фудбалот..(Деко стајл ,i like that:):)).. и се надевам дека со ова иновативност дека ќе се вратиме на старите патеки кога во овој фан клуб се дискутираше за фудбал и само за фудбал(добро де можи и по некој мрсен офф топик:))...и да ,трофеи да си прославуваме и во оваа тема....


ОЛЕ ОЛЕ ОЛЕ....
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.633
Поени од реакции
1.230
Остајете го Деко . Се убивме ос освојувње титули со него . А сеа со Иосоно да освоиме Серија А , друго не барам :):)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.441
Почитувани навивачи на Интер, гости, пријатели, непријатели, добри соговорници и изгубени чеда.

:pos:

Ај честито тема, нека лошите работи ви останат во онаа црна дупка :)))
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Честито тема!!!

Јас мислам дека е до Мунтари а не Деко :pos2:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.154
Поени од реакции
1.249
Ајде утре со победа треба да почне новава тема. Васко сега кога ќе види дека има нова тема, прогнозата за цела недела ќе ни ја
кажува, а не вака ден пред утакмица.

Forza INTER
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
12.309
Поени од реакции
17.032
Ај, нека ви е честито темава. Да си прославите победи и титули(во Италија) во оваа тема, иако како што вие знаете, најверојатно ќе ја исполните додека да заврши сезоната.

P.S.
Поздрав:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.232
Поени од реакции
2.201
Але, але, але, але, ИНТЕР шампиони се!
Але, але, але, але ИНТЕР најдобри се!

Нека ни е за арно новата тема, утре веднаш ја сефтосуваме со победа!

Campioni d`Italia! Campioni d`Italia! Campioni d`Italia!!!!!!!

п.с. дозволено е ова на новава тема?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.502
извинете за офф топикот но песната е убедливо најака..
..посебно на начинот на која е изведена......


јбг неможев да одолеам:pos:
 

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
Кога стигнавте бе... :)

Ајде, запалив свеќа да не тргне лошо као со претходната тема и барем на првава страна не му давајте на Деко да пише пост. :wink:

Нек се угоде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom