Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Massimo Moratti

engin90
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
156
-------------------- Цезар ----------------------

Маикон---Лусио---Ранокиа---Нагатомо

---------Занети--------Станкович-----------
------------------Снајдер------------------------

-------Пандев----Пацини-----Ето-----------

Речиси сум убеден дека со оваа формација излагаме . Според мене , има мали шанси да играме 4-3-1-2 со Карја во средина , а Пандев на клупа .
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.542
Поени од реакции
14.674
среќен роденден, многу успеси за клубот и за нас фановите, со среќа утре, нема да можам да гледам и да коментирам
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Срекен Роденден Интер ,,,, се најбоље брат голем да ти расте :pos:

П.С. Те Сакам <3
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Ако утре не добие шанса Кутињо, летово ни оди, и прашање ке биде дали ке ни се вратни некогаш, знаејки го интересот што Лео го покажува за Гансо.

Ебати лео и морати и бранка и све.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
^ Ако игра муабетот ќе биде: „Нормален ли е овој Лео, го има Пандев а го игра Кутињо“.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Ако утре не добие шанса Кутињо, летово ни оди, и прашање ке биде дали ке ни се вратни некогаш, знаејки го интересот што Лео го покажува за Гансо.

Ебати лео и морати и бранка и све.
Што се нервираш?
Има и полошо...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За утре очекувам победа и само победа..барем да ми го развеселат роденденот а не да пцујам по нив......(исто така роденден ми беше и кога игравме против Њукасл 2003 година на Меаца и натпреварот заврши 3-3 мислам, и пред две години против Манчестер на ОТ кога не елиминираја)..сакам да напоменам дека сега е веќе трета среќа и нема бегање:)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Што е лошото во ова?! Карја е супер фудбалер за на клупа, кој и те како може да направи разлика во критични моменти. Се виде тоа и против Баерн откако влезе, веднаш почнавме да играме поофанзивно...

За утре очекувам победа и само победа..барем да ми го развеселат роденденот а не да пцујам по нив......(исто така роденден ми беше и кога игравме против Њукасл 2003 година на Меаца и натпреварот заврши 3-3 мислам, и пред две години против Манчестер на ОТ кога не елиминираја)..сакам да напоменам дека сега е веќе трета среќа и нема бегање:)
Лани на мој роденден(12.03) изгубивме од Катанија на гости со 3:1. Сега решив да го славам ден порано да не ми го заебе Интер и овој, кога гледам и Интер игра ден порано! Но, ајде, овој ќе ми го разубави :icon_lol:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.053
Што е лошото во ова?! Карја е супер фудбалер за на клупа, кој и те како може да направи разлика во критични моменти. Се виде тоа и против Баерн откако влезе, веднаш почнавме да играме поофанзивно...
Стварно, и ја незнам што има лошо тука, накај 3 м се на се ќе чини ако не се лажам, со издишаниот Дејо ли да останат на клупа наредна година ? И онака од Мунтари ќе ќарат 7м евра, Мунтари аут, Карја ин ( ако се реализира трансферот ).
Не гледам тука што Интер губи најискрено, клупата е скоро и обезбедена, летово ќе се удри стриктно за првиот тим и тоа е тоа.

--- надополнето ---

Ако утре не добие шанса Кутињо, летово ни оди, и прашање ке биде дали ке ни се вратни некогаш, знаејки го интересот што Лео го покажува за Гансо.

Ебати лео и морати и бранка и све.
Ова ко со Џовинко и јувенташине на форум, сигурно има причина зашто Коутињо не игра, нит гледаме тренинзи нит ништо, да бил добар за прв тим ќе играше, Лео не е Рафа па пола младински тим да дебитира за месец дена и тимови ко Киево и Лацио курташак да си играат со Интер ...

Коутињо до сега колку шанси доби ? Една ? Две ? Или многу многу повеќе ...
Што покажал за да заслужува доверба ? Еден добар меч ( оној со Сампдорија ) не е репер за тим ко Интер.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Што е лошото во ова?! Карја е супер фудбалер за на клупа, кој и те како може да направи разлика во критични моменти. Се виде тоа и против Баерн откако влезе, веднаш почнавме да играме поофанзивно...



Лани на мој роденден(12.03) изгубивме од Катанија на гости со 3:1. Сега решив да го славам ден порано да не ми го заебе Интер и овој, кога гледам и Интер игра ден порано! Но, ајде, овој ќе ми го разубави :icon_lol:
абе не заебајте... ббилан-ИНТЕР 3-ти Април, мојот роденден... страв ми е да го славам..
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Губи. Карја е само просечен играч кој нема шанси да напредува и од друга страна да придонесе за играта на Интер ако влезе од клупа(против јаки екипи). Додека да речеме Оби, е млад и перспективен играч кој може многу повеќе да биде корисен во иднина од еден Карја кој што го купуваат за на клупа.

А Бенитез ги играше Нванкво, Наталино и компанија поради повреди. Според мене единствено Оби треба да добива повеќе шанса моментално од младиве играчи.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.746
Поени од реакции
44.053
Губи. Карја е само просечен играч кој нема шанси да напредува и од друга страна да придонесе за играта на Интер ако влезе од клупа(против јаки екипи). Додека да речеме Оби, е млад и перспективен играч кој може многу повеќе да биде корисен во иднина од еден Карја кој што го купуваат за на клупа.
Незнам што губат поради фактот што е далеку подобар од моменталниот Дејо и оној ванаби фудбалер Мунтари кој цели 2 години уживаше доверба од Мурињо во тимот, со тој Мунтари Интер изгура до тројна круна на крај краева, така да не гледам што они тука губат ...
Карја ваков или онаков барем до сега покажал дека е од корист за екипата.
Не значи дека ако Карја е земен, нема да инвестираат повеќе во тој дел од тимот, единствено што губат тука се парите дадени за него, сума која и онака е фудбалски многу мала, минорна, скоро и неприметна.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Губи. Карја е само просечен играч кој нема шанси да напредува и од друга страна да придонесе за играта на Интер ако влезе од клупа(против јаки екипи). Додека да речеме Оби, е млад и перспективен играч кој може многу повеќе да биде корисен во иднина од еден Карја кој што го купуваат за на клупа.

А Бенитез ги играше Нванкво, Наталино и компанија поради повреди. Според мене единствено Оби треба да добива повеќе шанса моментално од младиве играчи.
Бенеамата се надевам дека се зафркаваш за Карја! Јас имам многу убаво мислење за него. Колку што го гледав во 4-5 натпревари кога доби шанси одигра многу убаво, има координирани движење, знае да додава убаво(за разлика од Мунтари, Марига), не лета ко мува без глава(ко Блалалабани што беше), се открива во простор да прими топка. Многу корисен играч ми се гледа на мене, се надевам не грешам и се надевам дека ќе те убеди и тебе во тоа....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom