Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.534
Поени од реакции
59.077
хахах ја сонив 3 гола дека ќе даде барса... али ја утнав дека ќе прими еден... ми дојдоа наеднаш многу пари, и фрлив бааги на ливче, пошто бев кај една што гледа и ми кажа дека ќе добијам многу пари во скоро време, и не ги жалев ич, ги лупнав ич око не ми трепна... али јбг, Бускетс ме поеба...
Кхмм... ако може да повторите уште еднаш, не ве разбрав најдобро...?
:pos:
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Кхмм... ако може да повторите уште еднаш, не ве разбрав најдобро...?
:pos:
абе бев кај една и ми кажа ќе добијам пари у скоро време.. така и ми се деси, наеднаш од неколку места ми дојдоа пари, плус ми се сони за оваа.. и викам ќе пукне уште еднаш што му е**м матер... али јбг.. статива.. многу секси беше лиСЧето

http://i53.tinypic.com/mrbp1g.jpg
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
103 години постоење на нашиот ценет Клуб ИНТЕР
Нека ни е срекен роденденот на сите и уште еднаш да ни се повтори Ланската Сезона !!:vozbud:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Почнувате да ме разочарувате,не знаете дека денеска му е роденден на Интер,ебате фановите :icon_lol:

На денешен ден пред 103 години е основан Интер !
Нека му е среќен роденден на Интер,нека живее вечно и да прославиме уште многу многу титули со него !!
103 anni Grande Inter-Orgoglio di Milano !
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Ајде нека ни срекен роденденот,уште многу многу титули да си дочекаме со Интер,FORZAAAA INTERRRRRRRR !!!
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Педери, давајте аватари за Марли, најверен фан ни е мора да го наќитиме убаво еден месец. :)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
^ ќе му прилега оваа највеќе :pos:

 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
leomuntada.jpg

Добро ќе му стои, а? :)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.722
Поени од реакции
6.361
Ајде нека не е среќен 103 роденден на Интер и да продолжи со многу трофеи и успеси! Иначе Марсо 5,000 си ставил на точен рез 3 - 0 хах,стварно за тоа треба да имаш муда па колку и да ти кажале преку гатачки и такви ствари!
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Ај нека ни биде среќен 103-от роденден.Да си прославиме уште многу титули!
 
Н

'Никола'

Гостин
Ајде нека не е среќен 103 роденден на Интер и да продолжи со многу трофеи и успеси! Иначе Марсо 5,000 си ставил на точен рез 3 - 0 хах,стварно за тоа треба да имаш муда па колку и да ти кажале преку гатачки и такви ствари!
Или пари да не знаеш што да им правиш.:)

бтв Среќен роденден, големи да растите.:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Нека ни е честито 103-от роденден и уште многу титули да освојуваме, да ги тепаме Баерн сега и да освоиме купот на Италија и Серија А сезонава. Толку од мене чичко Морати се надевам ќе ми ги исполниш желбиве :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.015
Поени од реакции
112.340
Само добра одбрана и брз контра напад,тоа е рецепт за успех против Барселона! Со нив никој неможе да се надигрува во средина тоа е факт,ако напаѓаш осуден си на ризик бидејки ако не дадеш гол ке ти дадат! Во прво полувреме Венгер добро ја постави играта,али ја нема одбраната на Интер за да чува 90 минути водство!
Ако не дадеш гол 5 ќе ти дадат не еден :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.152
Goalkeepers: 1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni;
Defenders: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 15 Andrea Ranocchia, 23 Marco Materazzi, 55 Yuto Nagatomo;
Midfielders: 5 Dejan Stankovic, 10 Wesley Sneijder, 14 Houssine Kharja, 17 MacDonald Mariga, 20 Joel Obi, 29 Philippe Coutinho;
Forwards: 7 Giampaolo Pazzini, 9 Samuel Eto'o, 27 Goran Pandev, 54 Simone Dell'Agnello.




Според Газета:
----------------------Цезар---------------------
Маикон-----Лусио--------Ранокиа------Киву
Занети---------Мота-------------Станкович
-----------Снајдер-------------
---------Ето------------Пацини


Според Sky, Занети ке биде лев бек а Карја би играл средина...




Јас би сакал Нагатомо да биде лево а Пандев да стартува од прва минута со што Интер ке биде многу поофанзивен и тоа би било одличен тест пред натпреварот со Баерн.

едит: не знам зошто Мота не е повикан...
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.585
Поени од реакции
2.608
Goalkeepers: 1 Julio Cesar, 12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni;
Defenders: 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 15 Andrea Ranocchia, 23 Marco Materazzi, 55 Yuto Nagatomo;
Midfielders: 5 Dejan Stankovic, 10 Wesley Sneijder, 14 Houssine Kharja, 17 MacDonald Mariga, 20 Joel Obi, 29 Philippe Coutinho;
Forwards: 7 Giampaolo Pazzini, 9 Samuel Eto'o, 27 Goran Pandev, 54 Simone Dell'Agnello.

Киву не е повикан...


Според Газета:
----------------------Цезар---------------------
Маикон-----Лусио--------Ранокиа------Киву
Занети---------Мота-------------Станкович
-----------Снајдер-------------
---------Ето------------Пацини


Според Sky, Занети ке биде лев бек а Карја би играл средина...




Јас би сакал Нагатомо да биде лево а Пандев да стартува од прва минута со што Интер ке биде многу поофанзивен и тоа би било одличен тест пред натпреварот со Баерн.

едит: не знам зошто Мота не е повикан...
Киву не е повикан...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom