Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Дојде и тој ден Интер во финале дури не ми се ни веруа.
Мислев ќе сум со побелена коса кога ќе дојде тој ден.
Двајца играчи од Баерн ме плашат Олич и Робен.Мислам од страната Робен Ето да е бидејќи е брз тоа ако играме 4-3-3.
Се надевам на ран гол и да не ми ќинат живци пенали да гледам.

Се надевам дека по финалето нема да не напушти Мурињо бидејќи не гледам кој може да го замени.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Комшии утре ке навивам за вас ....... мора да тепаме оти ја наебавме. Сериа А 4-место ( 3 ЛШ ) :toe:

Само победа на Интер носи 4 места на Италија во ЛШ
- Во овој случај, Италија ќе ја претекне Германија со 0,13 поени и ќе го зачува приматот да дава четири представници во Лигата на Шампионите......

Ранглистата на УЕФА во овој момент:
Англија 81.999 4ЛШ, 3ЛЕ
Шпанија 79.614 4ЛШ, 3ЛЕ
Германија 64.207 4ЛШ, 3ЛЕ
Италија 64.052 3ЛШ, 3ЛЕ
Франција 53.74 3ЛШ, 3ЛЕ
Русија 43.791 3ЛШ, 3ЛЕ
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Дојде и тој ден Интер во финале дури не ми се ни веруа.
Мислев ќе сум со побелена коса кога ќе дојде тој ден.
Двајца играчи од Баерн ме плашат Олич и Робен.Мислам од страната Робен Ето да е бидејќи е брз тоа ако играме 4-3-3.
Се надевам на ран гол и да не ми ќинат живци пенали да гледам.

Се надевам дека по финалето нема да не напушти Мурињо бидејќи не гледам кој може да го замени.
4-3-3 ќе играме ама тоа во пракса е 4-5-1 :) По страните никој не се изнаигра Ето и Пандев ќе бркаат по цел терен. Робен е најопасен иначе нема збор тука.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Значи да објаснам како ќе биде распоредот за утре !
Се собираме во 20:00 h на плоштад кај споменикот-коњаник Гоце Делчев ! БЕЗ КАСНЕЊЕ !!! Ќе дојде приватен камерман кој го снима цел настан. Секој од вас донира 50че за да се плати камерманот. Го направивме и списокот и распоредот на масите кој со кого ќе седи. така да СЕКОЈ од вас на плоштад добива лист на кој ќе го пишува БРОЈОТ на масата. Откако ќе дојдеме во Опера кафе, на секоја маса ќе има БРОЈ и список кој седи на таа маса...

морам да замарам, зашто ќе биде пак како со промена на локацијата, да не ми се прават некој на 3ипол !!!
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Марсо само билда постови, него дај скрати го на 420 карактери да можам да го поставам на фб групата, имаш 450 сега...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Дојде денот дечки 22 мај,верувам дека ке тепа Интер и сите фанови на Интер ке бидеме најсреќни и горди што живееме во ова време за да ја прославиме титулата во најакото натпреварување каде Интер чека цели 45 години.Јас живеам за овој ден се надевам и секој интераш:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
4-3-3 ќе играме ама тоа во пракса е 4-5-1 :) По страните никој не се изнаигра Ето и Пандев ќе бркаат по цел терен. Робен е најопасен иначе нема збор тука.
4-5-1 кога се браниме, кога напаѓаме е 4-3-3, кога ќе видиш на хартија делува многу добра тактика ако ги имаш играчите да ја имплементираш таа тактика... Во случај кога се браниш, имаш 4 во линија и плус 3ца во средината и по 2ца на крилата кои ќе ги блокираат бековите од налети и нафрлени топки... Во напад пак имаш 1 во шеснаесетник стандард(Милито), и уште еден од Ето и Пандев(Бало) зависно на која страна се наоѓа топката...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Ето ќе даде гол денес...:toe:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Значи да објаснам како ќе биде распоредот за утре !
Се собираме во 20:00 h на плоштад кај споменикот-коњаник Гоце Делчев ! БЕЗ КАСНЕЊЕ !!! Ќе дојде приватен камерман кој го снима цел настан. Секој од вас донира 50че за да се плати камерманот. Го направивме и списокот и распоредот на масите кој со кого ќе седи. така да СЕКОЈ од вас на плоштад добива лист на кој ќе го пишува БРОЈОТ на масата. Откако ќе дојдеме во Опера кафе, на секоја маса ќе има БРОЈ и список кој седи на таа маса...

морам да замарам, зашто ќе биде пак како со промена на локацијата, да не ми се прават некој на 3ипол !!!

Пер , може да доам директно у Опера ....ептен не ми е узпат до плоштад =)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.801
Поени од реакции
6.787
Па Интераши какво е чувството вашиот омилен тим да игра финале на ЛШ? Верувам никој од вас не бил ни роден кога Интер последен пат играше во финале па ова за вас е сосема ново искуство. Ви посакувам добар натпревар, многу среќа (ќе ви треба против Баерн оти тие веќе ја имаја досега на пат до финалето) и секако на крај да победите и да го почувствувате она што јас имав привилегија досега 3 пати да го почувствувам иако последниот пат и не беше баш за памтење (2009). :oeoeoe: НАПРЕД ПАНДЕВ :oeoeoe: НАПРЕД ИНТЕР :oeoeoe:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Колку е 2че коеф. за Интер ? :))
Според коефициентот, Интер е фаворит вечерва. Двојката е околу 2,4 а кецот е 3 и нешто....

150 против 258 милиони евра


Кога го прашаа дали ќе игра Пандев, еве што им рече Мурињо :)
Will Pandev play tomorrow?
"We will play as a team. I'm not thinking about the individual players who will play. And I'm not thinking about who will score and who won't. If we win, the team wins. If we lose, the team loses. I'm not thinking about individuals."
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom