Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Досега финалето се играло уште два пати на 22 интересно е што и на двата натпревара победиле Италијански екипи Јувентус пред 14 години и Милан 63
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Брат каша попара беше денес, појма неам од кај останаа тие 11 маици. Еден доаѓа да ја враќа не му чинела, трет бара 5 маици ИоСоно му кажал вамте тамте. Највероватно некој нема да добие и ќе треба да му се враќаат пари, а тие 11 ќе се шиткаат накнадно ако сака некој и то :)
Иначе само XL i XXL останаа.
Околу маиците...

Остнаа уште 8-9 маици XL и XXL (повеќето ХХL) . Аки, како член на форумов, ќе ти ја чувам таа, па накнадно ќе се договориме како да ти ја дадам.
Дечки, кажете кај да дојдам (веднаш или после) да си ја зеам маичката. Може само пред зграда да излезете, јас ќе поминам кај вас :)
ПС: знам дека заебав работа што не дојдов вчера и завчера :mad:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
И официјално маици во Скопје повеќе нема, + должиме 10-тина. Кај Димитар има нешто во Битола и може 3-4 да останат кај мене, од понеделник натаму ќе видиме до кај сме.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
И официјално маици во Скопје повеќе нема, + должиме 10-тина. Кај Димитар има нешто во Битола и може 3-4 да останат кај мене, од понеделник натаму ќе видиме до кај сме.
А за понатаму ако има пак некои порачки за маички дали ќе се штампаат или ?!
Оти многу луѓе ми бараат сеа :):)...знајш Интер шампион па чалам да мавнат :):)
__________________________________________________________________________

А денес голем ден за мене, а и не само за мене туку за сите фанови на Интер, овој ден го чекам уште од 98година т.е од коа навивам за Интер.
Се надевам дека играчите нема да ме разочараат во овие клучни моменти и дека ќе го кренат пехарот вечер на Сантијаго Бернабе и ќе го прекинат малерозниот дооолг период во ЛШ и после толку време ќе бидат шампиони на Европа.

Па накај 23часот да ја славиме титулата, јебига нема да бидам во Скопје на збиранката, но се надевам конечниот епилог ќе ни одговара на нас и без разлика кај сме ќе славиме сите.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.531
Поени од реакции
30.009
Forza Pandev. :vozbud:
So srekja vecer.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Забораив да напоменам конечен резултат 3-1 за Интернационале :smir:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Ајде уште саат тргам за Велес ке биде лудило таму,исто и тука ви посакувам добра атносфера да се знае кој има најдобри фанови:toe:,очекувам победа и ништо друго иначе гол сигурно дава Милито дечкото има осет за гол и 100 посто дава верувајте
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Мислам дека повторно Милито ќе биде оној задолжениот за голови... Али не знам зашто имам некои претчувство дека и Пандев ќе даде едно голче... :vozbud:
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Одбраната е најслабиот дел на Швабите. Затоа, мора да се игра повеќе на половината на Баерн и да се шутира почесто. Се надевам на гол на Деки.

Се знае ли кој ќе ја има превласта на трибините?

Среќно!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.879
Поени од реакции
16.091
Одбраната е најслабиот дел на Швабите. Затоа, мора да се игра повеќе на половината на Баерн и да се шутира почесто. Се надевам на гол на Деки.

Се знае ли кој ќе ја има превласта на трибините?


Среќно!
Фифти-Фифти како и секое финале ;)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.694
Поени од реакции
6.215
Милито дава гол сигурно,Пандев и Ето бидејки играат како крила ке биде потешко али веќе они имаат дадено голови на Бернабе (Пандев - Лацио) (Ето - Барса) така да мислам дека и еден од нив сигурно ке даде гол.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom