Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Според коефициентот, Интер е фаворит вечерва. Двојката е околу 2,4 а кецот е 3 и нешто....

150 против 258 милиони евра


Кога го прашаа дали ќе игра Пандев, еве што им рече Мурињо :)
Will Pandev play tomorrow?
"We will play as a team. I'm not thinking about the individual players who will play. And I'm not thinking about who will score and who won't. If we win, the team wins. If we lose, the team loses. I'm not thinking about individuals."
Груб превод: Да... ќе игра :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
615
Поени од реакции
221
Интеристи вечер добар провод, само пополека со бакљите, да не ги изгорите новите маички. Очекувам некој да ми го прати и видеото од тоа како сте си поминале,да осетам и јас атмосфера. Јас вечер сум на слава кај баба ми , си имам резервирано вип соба, не знам како ќе издржам уште сега сум попален некако.
Дилема е само дали ќе игра пандев или марио, другото мислам дека е јасно.

Му пратив ПП на rossi_46, во врска со маицте, гледам он е одговорен за нив, за да ми чува некоја ако има останато.
Ве оставам на 878 стр, утре очекувам да читам до 1000 стр, само со честитки!

Спортски поздрав ИНТЕР ШАМПИОНИ!!!!!!!!!!!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Би требало Пандев да игра како поискусен,да не го испровоцираат овие копиливе Швабски па да се чадите после.:toe:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Еве ви два добри волпејпери пред натпреварот:

23443_1245756187420_1334874662_30688736_1288555_n.jpg

10858_1173752067362_1334874662_30516053_1126181_n.jpg
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
На тренингот Снајдер паднал и почнал да лежи на тревата и да прави гримаси со фацата.Сите што биле присутни се испострале дан се повредил, и од ко им застанало срцето на сите само си станал и се смеел и најверојатно се работело на шала.Стварно не е нормален маме му ебам ко почнав да го читам тахикардија добив.FORZA RAGAZZI
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.924
Мразам практични шеги...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
дојде и тој ден Интер финале да игра...срцето ќе ми експлодира уште од сега неможам да издржам повеќе нека почни еднаш натпреварот и да видиме до кај стоиме.....дали стартува пандев или марио мене многу не ми е важно бидејќи ако игра или едниот или другиот или некој трет за тоа Мур си знае и нема што да се замараме ние важно е само Интер да биди прв...уште одсега можам да ги слушнам гласовите на илјадници Интеристи кај плоштадот во Милан каде што извикуваат...SIAMO NOI SIAMO NI D'CHAMPIONI D'EUROPA SIAMO NOI.......вечерта кога легнав да спијам како илузија како сон одеднаш во перницата ми се појави една слика

волшебно
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.411
Поени од реакции
6.549
Комшии утре ке навивам за вас ....... мора да тепаме оти ја наебавме. Сериа А 4-место ( 3 ЛШ ) :toe:

Само победа на Интер носи 4 места на Италија во ЛШ
- Во овој случај, Италија ќе ја претекне Германија со 0,13 поени и ќе го зачува приматот да дава четири представници во Лигата на Шампионите......

Ранглистата на УЕФА во овој момент:
Англија 81.999 4ЛШ, 3ЛЕ
Шпанија 79.614 4ЛШ, 3ЛЕ
Германија 64.207 4ЛШ, 3ЛЕ
Италија 64.052 3ЛШ, 3ЛЕ
Франција 53.74 3ЛШ, 3ЛЕ
Русија 43.791 3ЛШ, 3ЛЕ
Глупото тука е што германија тие поени ги направи во уефа лигата, а не во лига на шампиони, вчера имаше анализа на гарганезе и на крај рече, попрактично е да им дадат уште едно место во лига европа отколку во ЛШ. Само ќе правиме муабет, денеска не е ден за тоа.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Значи да објаснам како ќе биде распоредот за вечер!
Се собираме во 20:00 на плоштад пред споменикот-коњаник Гоце Делчев! БЕЗ КАСНЕЊЕ!
Го направивме списокот и распоредот на масите кој со кого ќе сети, така да СЕКОЈ од вас на плоштад добива ЛИСТ накој ќе го пишува БРОЈОТ на мсата на која ќе бидете. Откако ќе дојдеме во "Opera Caffe" на секоја маса ќе има БРОЈ и список кој седи на таа маса!
Исто така од кога ќе ве прозвам и ќе ви дадам бројче ќе треба да дадете сите по 50 денари за камерманот кои треба ние да го платиме!
ЗНАЧИ МОРА ПРВО ДА СЕ ПОЈАВИТЕ НА ПЛОШТАДОТ!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Боби[Мкд];3573408 напиша:
А по невеста коа ќе ојте?:tv:
не ќе одиме по девер и кум по можност да се педери и потоа кај тебе да ти го натопорат убаво:pos::pos::pos::pos:(шала Боби)..(иако знам дека сакаш да биде вистина ):pos2:
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Фанови дочекавме финале.Нормално е штом сме стигнале до ова финале сакаме да го освоиме нели.Нашиот пат до ова финале беше трнлив.Поминавме низ многу тешки дуели во кои не правеа тотални аутсајдери,но секогаш ги уверувавме дека овој тим на Интер е спремен за високи дострели.И сега доаѓа и ова финале како шлагот на тортата во која ја имаме улогата на мали фаворити против Баерн Минхен.
Најдобриот тренер во моментов против неговиот учител .
Најдобрата одбрана против фудбалската дрскост на играчот кој е голем фан на Интер.(Олич).
Најдобриот десен бек против мајсторот на фудбалската игра,избрканиот бр.1 од Реал.
Средината во која владее креативецот-избрканиот од Реал бр.2,против незгодните германци на средината.
Нападот предводен од искуството во вакви натпревари наречен Ето и фудбалскиот асистент и голгетер Милито против одбраната која е најслаба алка во Баерн.
Еден од најдобрите голмани против голманот-изведувач на пенали.
Очекувам интересен дуел вечерва во кој се надевам дека нашиот ИНТЕР ќе победи!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Chill out dudes. :) XD Само да подгрееме атмосфера, nothing personal. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom