Фан Клуб: Вардар

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од gerard, 4 септември 2005.

 1. FARANG

  FARANG Гостин  Тоа и се бара.
  --- надополнето: 21 јануари 2014 во 02:50 ---


  Полека се прави СПОРТСКИ КОМЛЕКС ВАРДАР. Следно е селидба на МЗТ во Аутокоманда од кај што уствари и доаѓаат :pos:
  --- надополнето: 21 јануари 2014 во 02:51 ---

  Треба сега да лобираме да се направат повеќе аутобуски линии до новиот стадион. Сите патишта до новиот стадион да водат ;)
  --- надополнето: 21 јануари 2014 во 02:57 ---


  Нова ера нови ритуали. Нека гради САМС ресторанти, пабови и све окулу стадионот. Нека дојде цел комплекс. Поради на Самс да му ги оставаме парите и на Вардар него на трафиките и дуќаните окулу парк кој никад ништо не направиле за Вардар.
  --- надополнето: 21 јануари 2014 во 03:04 ---


  Ќе има и тоа... Тоа сега е СИТНА инвестиција :pos: Следно е преземање на терените на ФФМ пошто ќе ни бидат во комшии
   
  На bootboy и Colt Willcox им се допаѓа ова.
 2. bookfan

  bookfan

  Член од:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  1.863
  Допаѓања:
  1.014
  Важно 100% ќе биде подобро отколку до сега. :D Само да се земе некој голгетер од Русија, па макар од втора лига да ги кине мрежите тука.
   
 3. Matador :)

  Matador :)

  Член од:
  6 март 2009
  Мислења:
  978
  Допаѓања:
  852
  Илчо Наумоски е нов фудбалер на Вардар.
  Самоил Симев е новиот директор.
  Боби Милески останува до јуни.
   
 4. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  26.115
  Допаѓања:
  42.789
  Многу лош старт искрено :icon_mrgr:
  Самоил Симев? Who the fuck is him? Некојси менаџер на аква паркот WHAAATTT???

  Еве ви поздрав од него :D
  [​IMG]
   
 5. ultras.87

  ultras.87 Комита

  Член од:
  22 февруари 2009
  Мислења:
  927
  Допаѓања:
  1.647
  На FARANG му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Prof.Dr.Beckett

  Prof.Dr.Beckett

  Член од:
  5 јануари 2009
  Мислења:
  2.654
  Допаѓања:
  80
  samoil simev prvo bese menadzer podocna zamenik direktor vo scbt
   
 7. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  26.115
  Допаѓања:
  42.789
  И Рибарот решиле да го вратат :pos:
  Затоа не сакав до толку да прославувам вчера, сакав да ги видам првите потези, а тие се разочарувачки.
  1. Ништо од Хаџиевски, Боби останал тренер :facepalm:
  2. Јас исчекувам нови бекови, они го вратиле она гомното Лазаревски :facepalm:
  3. Од сите напаѓачи, одбираат ист тип на играч како Фичо, кој е во очајна форма во последно време :facepalm:
  4. Најголемиот фејспалм. Ништо не се сменило од претходно, место веднаш да се насочат кон соработка со наши легенди, они за спортски директори ставаат некои менаџери на сали и аква паркови :facepalm:

  Како за прв ден, ОЧАЈ :icon_mrgr:
   
  На Scirea, TheWhiteMamba, Geordie Boy и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. ForzaVardar

  ForzaVardar

  Член од:
  30 ноември 2013
  Мислења:
  1.722
  Допаѓања:
  2.567

  Да не избрзуваме, прв ден е, Самсоненко уште се нема појавено ни пред играчи ни пред довчерашната управа, се идело преку Самоил. Да се надеваме дека ќе се состави солиден управен одбор, Илчо зашто го носат не знам ист тип на играч ко Фичо, не можам да ги замислам заедно на теренот.. Да почекаме за подобри засилувања, сега за сега приоритет титула, за европа има време
   
 9. Skopje Rossonera

  Skopje Rossonera

  Член од:
  11 мај 2008
  Мислења:
  2.496
  Допаѓања:
  2.744
  Самоил Симев, уште еден вмровски кадар. Град Скопје или Самсоненко - исти курац во различно паковање...
   
  На TheWhiteMamba, Geordie Boy, bootboy и уште 5 други им се допаѓа ова.
 10. RedBlack

  RedBlack Grof

  Член од:
  28 март 2008
  Мислења:
  4.220
  Допаѓања:
  1.859

  Toa e cista realnost, Sergej e blizok so VMRO taka da ocekuvajte takvi lugje. No nemora odma da bideme negativci da ostavime da vidime kolku mi e crpkata ali mislam deka ke bide se vo red :)
   
  На Dimitar171 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. FARANG

  FARANG Гостин

  poleka de, prvo so tie sto mu svrsile rabota i sto mu trcaat, potoa ke se formira tim
   
 12. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  5.353
  Допаѓања:
  4.137
  Самоил е ок дечко само да не испадне сите неубави работи он да ги сноси а други чисти да си излезат :)
   
  На Colt Willcox и blue ladybug им се допаѓа ова.
 13. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.330
  Допаѓања:
  4.614
  хммм.. пак да не го гледаме стадионот само од надвор.
   
  На RedBlack му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ForzaVardar

  ForzaVardar

  Член од:
  30 ноември 2013
  Мислења:
  1.722
  Допаѓања:
  2.567
  CRVENO - CRNO SEMEJSTVO
  Момци, има многу шпекулации, ама отприлика вака стојат работите:

  Според нас се работи за многу паметен проект.
  Големи резови нема да има.
  Во прво време не очекувајте играчки бомби.
  Ќе се засилиме во сите линии на екипата.
  Главен акцент се става на младинските категории и на организациската поставеност.
  Ќе се отвараат испостави на вардаровата школа во неколку градови низ државата.
  Ќе се гради инфраструктура.
  Се преговара со најпознатите брендови за спортска опрема.

  Откако ќе се заврши со сѐ тоа, следуваат големи засилувања и атак на групите во европските натпреварувања.

  Од ЦЦС, комплетна поддршка за проектот.

  ГАЗИ ТИТАНУ, ВРЕМЕ Е ЗА УЖИВАЊЕ .

  ЗАСЛУЖИВМЕ !!!
   
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Vori

  Vori

  Член од:
  23 март 2009
  Мислења:
  6.028
  Допаѓања:
  4.204
  Најдобро нешто што може да се направи и одма од прво шо треба да се направи .... Младинска па после јаки засилувања ... шо ќе ми е 5 милионски вреден играч коа можеш да изградиш 15 таленти со иста вредност за исти пари .... (y)
   
  На Patriot_Mkd му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: