Фан Клуб: Вардар

P

PewDiePie

Гостин
Која е потребата од нов стадион кога ете го градски го средуваат и од надвор. Башка ако стигне во Европа да се игра,дај боже,пак ќе треба да се префрлаат на Градски.
Немало потреба,може тие пари за играчи да ги вложи......па уште Аеродром.

и кои се желбите сега на комити..зашто најверојатно ниту една нема да се реализира од нивна страна..се ќе биде оставено на самсоненко...аршавин, воронин, козлов, самедов, кержаков...кој??
Абе може за некоја година интересен состав да се направи,Пандев,Бербатов,Красиќ,Попов.....Бабунски на позајмица. :D Али ај полека,да не се лета толку.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Na evropski natprevari kje se igra sigurno na Gradski, na domashni da vidime dali kje bide neshto od stadionot, kako i da e, seriozni se namerite :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
да сериозни се намерите и нема јунак што ке ги спречи...
како и да е стварно сме невозможни секад наоѓаме за нешто да се фатиме, може ич да не се вложува ко до сега најдобро ке е :)
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.036
Поени од реакции
2.675
Кој ќе играме во Битола со вас кој ќе го види нашиот мислам дека ќе се сожали и ќе пушти некој денар за некоја трибина :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
Ке ви го прател стариот по воз, така прочитав на фб. хахаха:D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
да сериозни се намерите и нема јунак што ке ги спречи...
како и да е стварно сме невозможни секад наоѓаме за нешто да се фатиме, може ич да не се вложува ко до сега најдобро ке е :)
Па се наоѓа како да не се наоѓа локацијата е ужас. На страна тоа шо се зезам дека ни се фаќа ко гостување не е тоа проблем, ама нешто што било традиција цел живот, треба така и да остане. Неможе на секој што ќе му текне да менува нешто што е препознатливо за клубот.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Која е потребата од нов стадион кога ете го градски го средуваат и од надвор. Башка ако стигне во Европа да се игра,дај боже,пак ќе треба да се префрлаат на Градски.
Немало потреба,може тие пари за играчи да ги вложи......па уште Аеродром.


Абе може за некоја година интересен состав да се направи,Пандев,Бербатов,Красиќ,Попов.....Бабунски на позајмица. :D Али ај полека,да не се лета толку.
многу се залета чекај :D :D
Иначе потребата од нов стадион он си ја знае, ако има пари нека гради слободно многу ке биде боље на нов стадион од 10.000 него на градски, една од причините може да е, вардар да плаќа концесија или процент од картите на државата, а ако се стреми да направи стабилен клуб со полни трибини ( a и празни да се ) не му иде никако у прилог, ипак минимум 10 години ке инвестира у клубот...така да остајте го вие самс да беше глуп и да незнаеше што прави немаше ни да го зима вардар, така да чим он решил да прави стадион има зашто и нека гради ! :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Па се наоѓа како да не се наоѓа локацијата е ужас. На страна тоа шо се зезам дека ни се фаќа ко гостување не е тоа проблем, ама нешто што било традиција цел живот, треба така и да остане. Неможе на секој што ќе му текне да менува нешто што е препознатливо за клубот.
ама друго изводливо решение нема, за уште еден стадион у парк нема, никаде у центар нема :)
единствено да се откаже од идејата за стадион и само тренинг центар да направи.
крај на краиштата сите го баравте ама сеа работава е дај ни ги парите и ние ке кажеме како ке биде, ти седи на страна и пукај сеир :)
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
Не е провокација ама и Вардар како и сите други клубови нема терен кај да тренира, зошто би вложувал во нов стадион а не во тренинг комплекс со 4-5 квалитетни терен.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Па се наоѓа како да не се наоѓа локацијата е ужас. На страна тоа шо се зезам дека ни се фаќа ко гостување не е тоа проблем, ама нешто што било традиција цел живот, треба така и да остане. Неможе на секој што ќе му текне да менува нешто што е препознатливо за клубот.
Ej sea i ti, kolku klubovi premenija stadioni, preimenuvaa, sega nie da se fakjame, pak evropskite natprevari kje bidat na gradski.

Inache ako vekje sakame nekoj da vlozhuva, togash treba da se gleda i na trosocite. Sekade vo svetot gradat sopstveni stadioni zaradi namaluvanje na davackite. Primer, kojznae kolku koshta Gradski za edna utakmica, cel tolkav kompleks so obezbeduvanje, osvetluvanje, itn... Sopstven stadion e MUST za sekoj klub koj saka vo idnina da funkcionira profitabilno. Toa e toa. Za lokacijata, vo Centar ne veruvam deka nekade ke dozvolea da se gradi, osobeno vo park, da ne se lazheme, bashka stadion do stadion ne ide.
 
Член од
13 октомври 2012
Мислења
33
Поени од реакции
8
ima najavi od sponzorot na SHKENDIJA (ECOLOG) za izgradba na stadionot vo tetovo se dogovorile so opstina Tetovo da go zemat stadionot pod koncesija za narednite 30.godini.i planirani se da se vlozat 7,milioni evra za dogradba na tetovskiot gradski stadion.
--- надополнето: 20 јануари 2014 во 21:18 ---
Ej sea i ti, kolku klubovi premenija stadioni, preimenuvaa, sega nie da se fakjame, pak evropskite natprevari kje bidat na gradski.

Inache ako vekje sakame nekoj da vlozhuva, togash treba da se gleda i na trosocite. Sekade vo svetot gradat sopstveni stadioni zaradi namaluvanje na davackite. Primer, kojznae kolku koshta Gradski za edna utakmica, cel tolkav kompleks so obezbeduvanje, osvetluvanje, itn... Sopstven stadion e MUST za sekoj klub koj saka vo idnina da funkcionira profitabilno. Toa e toa. Za lokacijata, vo Centar ne veruvam deka nekade ke dozvolea da se gradi, osobeno vo park, da ne se lazheme, bashka stadion do stadion ne ide.

ima najavi od sponzorot na SHKENDIJA (ECOLOG) za izgradba na stadionot vo tetovo se dogovorile so opstina Tetovo da go zemat stadionot pod koncesija za narednite 30.godini.i planirani se da se vlozat 7,milioni evra za dogradba na tetovskiot gradski stadion.
 
Ф

Флеш

Гостин
Па може да иде и на варијанта како шпанските тимови , Вардар --> Вардар Б ..... нишо не е лошо , сега има кеш да фрли , не е проблем за Филип 2 да го земе , ќе си оформи Вардар Б , од младинска ќе шпринта тука и ете ти
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Која голмеа глупост е ова со стадионов, ние држава препуна со пари па и ајде стадион ќе се гради нов. Исто како што е голема глупост и со салата во Аеродром. Да не бидам погрешно сфатен не ми смета што се гради сала во Аеродорм или било каде, но еве пример ја имаме СЦБТ која кога има некоја атрактивна утакмица ракомет ЛШ или репрезентација кошарка и ракомет,картите одма се распродаваат и се гледа дека салата е мала. Голема утка беше формата и капацитеот на СЦБТ, се гледа дека имавме потреба од поголема сала. И место да се мисли на таква сала се гради уште една со слична големина и со тоа шансите да се изгради поголема сала во блиска иднина се помали.

Друга работа дека Вардар и градски парк си имаат некоја посебна врска и посебен шмек. Нема потреба од нов стадион.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Која голмеа глупост е ова со стадионов, ние држава препуна со пари па и ајде стадион ќе се гради нов. Исто како што е голема глупост и со салата во Аеродром. Да не бидам погрешно сфатен не ми смета што се гради сала во Аеродорм или било каде, но еве пример ја имаме СЦБТ која кога има некоја атрактивна утакмица ракомет ЛШ или репрезентација кошарка и ракомет,картите одма се распродаваат и се гледа дека салата е мала. Голема утка беше формата и капацитеот на СЦБТ, се гледа дека имавме потреба од поголема сала. И место да се мисли на таква сала се гради уште една со слична големина и со тоа шансите да се изгради поголема сала во блиска иднина се помали.

Друга работа дека Вардар и градски парк си имаат некоја посебна врска и посебен шмек. Нема потреба од нов стадион.
ко прво државата нит ја гради новата сала а нит ке го гради стадионот :)
до вчера викавме дека немаме асална сала, сега не ни требаат...
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
ко прво државата нит ја гради новата сала а нит ке го гради стадионот :)
до вчера викавме дека немаме асална сала, сега не ни требаат...

Поентата ми е подобро една асална него ли 3 просечни. За споредба види ги новите сали во Сплит и Љублана, градови дупло ако не и више помали од Скопје. Салите се арени во права смисла на зборот а не СЦБТ, застарен концепт на сала.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Која голмеа глупост е ова со стадионов, ние држава препуна со пари па и ајде стадион ќе се гради нов. Исто како што е голема глупост и со салата во Аеродром. Да не бидам погрешно сфатен не ми смета што се гради сала во Аеродорм или било каде, но еве пример ја имаме СЦБТ која кога има некоја атрактивна утакмица ракомет ЛШ или репрезентација кошарка и ракомет,картите одма се распродаваат и се гледа дека салата е мала. Голема утка беше формата и капацитеот на СЦБТ, се гледа дека имавме потреба од поголема сала. И место да се мисли на таква сала се гради уште една со слична големина и со тоа шансите да се изгради поголема сала во блиска иднина се помали.

Друга работа дека Вардар и градски парк си имаат некоја посебна врска и посебен шмек. Нема потреба од нов стадион.
салата си ја гради за потребите на клубот, ( 2 клуба ) плус што може да ја изнајмува на други странки и да заработува од тоа, да ја изнајмиш БТ е 2500 евра, тренинг е 500 евра.. па сеа види ти, и како и да е голема глупост е да се буниш зашто да се гради нов стадион, АКО ИМА НЕКА ГРАДИ и 3 ако сака ич нема да ми смета, незнам што мешаш држава... ние држава пуна пари па ај ке се гради стадион, не ја гради државата Самс ке ја гради со пари.. он си знае со кој пари...
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
салата си ја гради за потребите на клубот, ( 2 клуба ) плус што може да ја изнајмува на други странки и да заработува од тоа, да ја изнајмиш БТ е 2500 евра, тренинг е 500 евра.. па сеа види ти, и како и да е голема глупост е да се буниш зашто да се гради нов стадион, АКО ИМА НЕКА ГРАДИ и 3 ако сака ич нема да ми смета, незнам што мешаш држава... ние држава пуна пари па ај ке се гради стадион, не ја гради државата Самс ке ја гради со пари.. он си знае со кој пари...

Знам дека ја гради он, само се прашувам која е логиката, подобро нека направат некој договор со државата за градски , него ли вака... у овој случај ако до сега Градски се пуни 5 пати у годината од сега ќе се пуни 2 пати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom