Фан Клуб: Вардар

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.475
Поени од реакции
6.652
Честитки !! се гледаме 2ро коло,ако не грешам :D

И да ве поздравам како шо е редот :P Не се палете одма:icon_lol:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Ајде честитки КОНЕЧНО :icon_mrgr:
Како за почеток сакам да го видам Хаџиевски на кормилото, клубот да има свои простории, да се изгради тренинг центар вон градов кој може да го користат и другите екипи во кои е газда Самсоненко и секако нови бекови :icon_lol:
Самсоненко сериозно си ја сфатил работата, СЦ Јане Сандански не е мала инвестиција и ќе биде дом на ЖРК и РК, може нешто слично ќе очекуваме и за ФК.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Ми се чини ако го земите Ѓоко за тренер сте го направиле клучниот чекор, и исто како моја честитка нека биди да работите паметно и долгорочно.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Б О М Б А

И повторно пред сите.

Најава:

Во догледно време, се започнува со изработка на проект за изградба на стадион ( 10.000 гледачи ) и тренинг комплекс на ФК Вардар.
Локацијата е Јане Сандански, кај новата сала.

Тоа се најавите до кои доаѓа ЦЦС, а невериците и сомнежите можат да започнат веднаш.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
^ Дел од желбите на @Коњаникот стигнаа до Самсоненко:icon_mrgr:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Ајдееееее :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
стадиооон тоаааааа најголемата желба ми беше ова. Замислете кое ебење ќе биде две главни со по 3000 души и две странични со по 2000 души со трибини до терен мераци. :drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk:

Плус втората најголема желба еден од Чеде или Ѓоко да ни биде тренер :drk::drk::drk::drk:


Може да се стави една анкета на темава да се договориме у која кафана ќе се иде :sneaky:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Stadioncevo ke bide taman mislam 10 000 ko juve sto igra na toa stadionot :)

Daj boze da bide so 4 tribini i bliksu do terenot mn podobro ke bide toa :)
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Мило ќе ми биде ако имаме сопствен стадион, без атлетска патека блиску до терен, со не многу голем капацитет, ама некако и жал ми е бе да се селиме од Градски, сепак цел живот го бодриме Вардар на Градски, се плашам да не не биде тоа, тоа, кој знае ќе видиме :)
Кога ќе се собираме? :icon_mrgr:
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
(n) Уопште не ми се свиѓа локацијата на стадионот. Се радувам за комплексот , ама за стадионот не. :(
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Мене искрено ми се сфиѓа локацијава. Поради тоа што сепак е на урбано место и не го сместија по селава надвор од Скопје, а во центар искрено и нема каде да се изгради стадион (ако грешам поправете ме) .... незнам како е накај Карпош со површини за градба на вакво нешто ... ама сепак Аеродром за мене е боље (поблиску ми е :P )
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
(n) Уопште не ми се свиѓа локацијата на стадионот. Се радувам за комплексот , ама за стадионот не. :(
Е де бе....сите желби не може да се исполнуваат.
Мене ми одговара кај мене у двор да го изградат.....:P
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Абе убаво си пишав јас, ама не знаат да читаат :D
Екипиве ширум Европа си имаат спортски комплекси (не стадион, туку тренинг центари, фитнес сали, помошни терени, кујни, па и академии за млади фудбалери), ама тоа не значи дека треба нов стадион да се изгради :D
Плус локацијава СМРДИ :icon_mrgr:
Кај го забутка ракометниот клуб, сега и овие ќе ги носи натаму...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom