Фан Клуб: Вардар

Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Полека се прави СПОРТСКИ КОМЛЕКС ВАРДАР. Следно е селидба на МЗТ во Аутокоманда од кај што уствари и доаѓаат :pos:

Леле каква грешка и промашена калкулација би ви било зафркавање со МЗТ.И тоа е класично балканско правење проблеми еј пркав малце сега ќе пробам да се заебавам со сите околу мене.
 
Ф

Флеш

Гостин
Леле каква грешка и промашена калкулација би ви било зафркавање со МЗТ.И тоа е класично балканско правење проблеми еј пркав малце сега ќе пробам да се заебавам со сите околу мене.
Само замисли која логика интересна би било ... Ти купи ракомет,фудбал се под име Вардар .... Ти доаѓа ден Д коа ти купува и кошаркарски клуб,но време е за селидба,познато е местото на релокација,Аеродром .... кое е тоа име на кошакарскиот клуб , МЗТ или Вардар :D
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Само замисли која логика интересна би било ... Ти купи ракомет,фудбал се под име Вардар .... Ти доаѓа ден Д коа ти купува и кошаркарски клуб,но време е за селидба,познато е местото на релокација,Аеродром .... кое е тоа име на кошакарскиот клуб , МЗТ или Вардар :D

Вардар со селидба во Аеродром добиваат пристап до една од трите најголеми општини во Македонија ,најурбаната и една од со најголем прираст.Рецепт за пунење на трибини и правење на фанови.Се што е потребно е да не се меша во кошарка или ако се меша да биде МЗТ тоа е тоа,многу едноставно.Али зошто ова е Балкан и кај нас мора да се прави секад циганската гарант ќе почне со проблеми уште при прв натпревар.
 
Ф

Флеш

Гостин
Вардар со селидба во Аеродром добиваат пристап до една од трите најголеми општини во Македонија ,најурбаната и една од со најголем прираст.Рецепт за пунење на трибини и правење на фанови.Се што е потребно е да не се меша во кошарка или ако се меша да биде МЗТ тоа е тоа,многу едноставно.Али зошто ова е Балкан и кај нас мора да се прави секад циганската гарант ќе почне со проблеми уште при прв натпревар.
Неам проблеми,тоа е дел од развој,но криво ми е шо ќе кажат лепотаниве .... Дали е авион,птица,дали е тоа Вардар или МЗТ ?! :D
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.479
Поени од реакции
2.341
Кај толку многу е популарен ракометот што ракометен клуб има во сопственост фудбалски клуб. Најракометна земја во светот - Македонија. Малце хуморче...:D
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Вардар со селидба во Аеродром добиваат пристап до една од трите најголеми општини во Македонија ,најурбаната и една од со најголем прираст.Рецепт за пунење на трибини и правење на фанови.Се што е потребно е да не се меша во кошарка или ако се меша да биде МЗТ тоа е тоа,многу едноставно.Али зошто ова е Балкан и кај нас мора да се прави секад циганската гарант ќе почне со проблеми уште при прв натпревар.
Абе друже дај не лупај бе, Вардар добивал пристап до општина Аердром :pos: Ко боже до сеа Вардар немал навивачи од таа општина :pos:
Ај нека изгради Вардар 5 стадиони, низ општиниве во СКопје за да на тие навивачи стадионот им биде пред влез и така они за да можеле да навиват за него.
Ако го сака некој клубот ќе навива па бил стадионот и во Ѓорче или на Водно или во Градски Парк.
Вардар е дел од Скопје, и тука не играат многу улога населбите, тоа може да им е значајно на другиве клубови од Скопје , на Вардар не.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Абе друже дај не лупај бе, Вардар добивал пристап до општина Аердром :pos: Ко боже до сеа Вардар немал навивачи од таа општина :pos:
Ај нека изгради Вардар 5 стадиони, низ општиниве во СКопје за да на тие навивачи стадионот им биде пред влез и така они за да можеле да навиват за него.
Ако го сака некој клубот ќе навива па бил стадионот и во Ѓорче или на Водно или во Градски Парк.
Вардар е дел од Скопје, и тука не играат многу улога населбите, тоа може да им е значајно на другиве клубови од Скопје , на Вардар не.
Едно е тролање на Минчорлузите друго е реалноста.ФК Вардар игра во просек пред празен стадион.Можам да продолжам и понатаму за се останато што пиша али искрено ме мрзи да се расправам преку 30 страни за искрено небитни теми.

Али ова на форумов тука е курчење од типот ајде и во КК Вардар да инвестира Русинот и да го избркаме МЗТ.Класични комплекси кои може да се отстварат никад.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Сакаш да ми кажеш дека е исто да имаш стадион во средина на Аеродром,Карпош или Ѓорче од друга страна ?А од тоа што вие толку го сакавте ФК Вардар гледам трибинине гз преку глава се буткаа кај да се седне секој натпревар на градски.10K стадион да пуните секој натпревар во нашава бедна лига во Аеродром би ви било најлесно.И немој само ФК Вардар да не влече навивачи само од одреден број на населби тоа може од цело скопје имало навивачи од пред некоја деценија али денеска е фантазија.

Али како што реков во првиот пост мора да се прави циганската како и секогаш зошто чим некој во македонија осети малце моќ одма мора да покажува заби.

Па има ли подобро место од Градски точно на средина, центарот на градот.
Ќе го пуниме Градски бе, не се сомневам во тоа, сведок е мечот со Бате Борисов. Само малце треба за да се деси тоа, еве од сеа почнаа позитивните промени, со тоа и враќањето на публиката.
Сакаш да ми кажеш дека и во моментов нема Вардар навивачи од цело Скопје :confused:
Како што ме држи сеќавање и ти имаш пишувано дека си фан на Вардар, и во ракомет темана исто.
Не ти ја сваќам поентава со ова, кој на кого покажува заби???
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Па има ли подобро место од Градски точно на средина, центарот на градот.
Ќе го пуниме Градски бе, не се сомневам во тоа, сведок е мечот со Бате Борисов. Само малце треба да се деси тоа, еве од сеа почнаа позитивните промени, со тоа и враќањето на публиката.
Сакаш да ми кажеш дека и во моментов нема Вардар навивачи од цело Скопје :confused:
Како што ме држи сеќавање и ти имаш пишувано дека си фан на Вардар, и во ракомет темана исто.
Не ти ја сваќам поентава со ова, кој на кого покажува заби???

Јас навивам за РК Вардар,кошарка за МЗТ за фудбал ми е гајле дека не гледам.А покажувањето на заби беше за коментарите на претходните страни каде се пишуваше како сега уште русинот во кошарка да инвестирал и МЗТ да бил избркан од Аеродром во Автокоманда како што и пишав во едитираниот пост горе.
 
F

FARANG

Гостин
Леле каква грешка и промашена калкулација би ви било зафркавање со МЗТ.И тоа е класично балканско правење проблеми еј пркав малце сега ќе пробам да се заебавам со сите околу мене.


Ако не се курчите нема што да си го губиме времето со вас. Моментот кога ќе почнете да влагате во филмови вратата ќе ви биде покажена како и што е случај со секој подстанар. Незнам што не е јасно тука.

Вардар со селидба во Аеродром добиваат пристап до една од трите најголеми општини во Македонија ,најурбаната и една од со најголем прираст.Рецепт за пунење на трибини и правење на фанови.Се што е потребно е да не се меша во кошарка или ако се меша да биде МЗТ тоа е тоа,многу едноставно.Али зошто ова е Балкан и кај нас мора да се прави секад циганската гарант ќе почне со проблеми уште при прв натпревар.


Има и друга опција. Да ве преселиме. :icon_mrgr: Реално откако ќе си отиде сегашниот градоначалник тоа е лесно остварливо ако дојде некој што не го интересира кошарка. Ко што на времето МЗТ од аутокоманда се пресели во аеродром така може и сега. Затоа не скокајте, вие сте тие што уствари цело време влагате во филмови, шкртате графити и од уста не не вадите.

Едно е тролање на Минчорлузите друго е реалноста.ФК Вардар игра во просек пред празен стадион.Можам да продолжам и понатаму за се останато што пиша али искрено ме мрзи да се расправам преку 30 страни за искрено небитни теми.

Али ова на форумов тука е курчење од типот ајде и во КК Вардар да инвестира Русинот и да го избркаме МЗТ.Класични комплекси кои може да се отстварат никад.


Ти си хејтер ама кажи за кого навива татко ти? :P
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Муабетиве ви се tl;dr
хименез потоишал за некој третолигаш :D
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Само една мала корекција за оној полуписмен народ што се јавува овде и треска глупости. Ако МЗТ треба да се врати каде што бил т.е. Автокоманда, тогаш Вардар каде треба да се врати пошо е спојка од два клуба Македонија и Победа ако не се лажам. И друго, салата во Аеродром е изградена исклучиво за МЗТ на почетокот на 80`те од тогашниот негов спонзор (МЗТ) кој што се додава на името на КК Скопје. И не галамете многу по форумиве кој кого ќе брка, буткајте си ја гумата за Вардар и не го мешајте МЗТ
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
222
Поени од реакции
224
Се јави македонскиот синдром на самоуништување..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom