Фан Клуб: Вардар

Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Само една мала корекција за оној полуписмен народ што се јавува овде и треска глупости. Ако МЗТ треба да се врати каде што бил т.е. Автокоманда, тогаш Вардар каде треба да се врати пошо е спојка од два клуба Македонија и Победа ако не се лажам. И друго, салата во Аеродром е изградена исклучиво за МЗТ на почетокот на 80`те од тогашниот негов спонзор (МЗТ) кој што се додава на името на КК Скопје. И не галамете многу по форумиве кој кого ќе брка, буткајте си ја гумата за Вардар и не го мешајте МЗТ

 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Kако ново име се најавува заменик-капитенот на Раднички Ниш и играч од средината на теренот, Саша Стојановиќ. Имам завидно интернационално искуство, настапувајќи во Холандија, Кипар и Израел. Зимово требал да оди во Партизан, ама се изјаловила работата и ете можност да пристигне во Вардар.
http://www.transfermarkt.co.uk/en/sasa-stojanovic/leistungsdaten/spieler_31640.html
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Шо сте се заќутеле бе, мисири едни:P
Ај кога вие ништо не коментирате, ја да пишам дека во Анталија ќе играме и против овогодишниот учесник од групната фаза во Лига Европа, романски Пандури. Таман да се прилагодиме и ние за наредна сезона:icon_mrgr:
 
Ф

Флеш

Гостин
Шо сте се заќутеле бе, мисири едни:P
Ај кога вие ништо не коментирате, ја да пишам дека во Анталија ќе играме и против овогодишниот учесник од групната фаза во Лига Европа, романски Пандури. Таман да се прилагодиме и ние за наредна сезона:icon_mrgr:
Габл,Габл , мисир еден , че ти спремам Пекиншка патка , ако сакаш , молим орнитолошки лепо .... ај жити се , уше еден Србин он тхе вал , менаџери од сите страни :D Овој ако дојде ,че биде промашена инвестиција ... подобро талент некој да земат од Северна Африка , од Тинис,Алжир , Израел од кај да знам ... нека го пумпаат и ајде за некое милионче .... они си знаат ...

Вори , ех спортски директор-мисир според тебе :LOL:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Габл,Габл , мисир еден , че ти спремам Пекиншка патка , ако сакаш , молим орнитолошки лепо .... ај жити се , уше еден Србин он тхе вал , менаџери од сите страни :D Овој ако дојде ,че биде промашена инвестиција ... подобро талент некој да земат од Северна Африка , од Тинис,Алжир , Израел од кај да знам ... нека го пумпаат и ајде за некое милионче .... они си знаат ...

Вори , ех спортски директор-мисир според тебе :LOL:
упорен си ти со црнциве од африка. им го имаш меракот изглеа :cautious:
но офенс бро
 
Ф

Флеш

Гостин
Дајте бе некоја шпекулација
Сакаш шпекулација , еве од мене директно од Русија преку пријател ....

Valeri Gazaev е новиот тренер за кој се зборува , уше еден србин за жал ,
Danko lazovic и русин , Aleksandar Bugharov
--- надополнето: 23 јануари 2014 во 23:27 ---
упорен си ти со црнциве од африка. им го имаш меракот изглеа :cautious:
но офенс бро
не бе , Асад у срце :LOL:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Сакаш шпекулација , еве од мене директно од Русија преку пријател ....

Valeri Gazaev е новиот тренер за кој се зборува , уше еден србин за жал ,
Danko lazovic и русин , Aleksandar Bugharov
--- надополнето: 23 јануари 2014 во 23:27 ---

не бе , Асад у срце :LOL:

Сериозен си за играчиве ?? Фичо и Илчо ги донесоа ти спомнуваш двајца напаѓачи, едниот игра у Русија прва лига и според мене нема теоретски шанси да дојде у оваа вукојебина, другиот за Партизан и исто така не ми се верува дека би дошол тука.. Дај некои бекови, среден ред кажете, само напаѓачи се спомнуваат
 
Ф

Флеш

Гостин
бро јас само копи пејст шпекулација пренесувам,а знаеш шо ти е шпекулација, полувистина,извртен факт ,можно е значи дека се зборува за засилувања од овие земји,веќе е познат за оној од ПСВ србинот , сега изгледа и некој од Русија , можеби и тренер ..... :)
Сериозен си за играчиве ?? Фичо и Илчо ги донесоа ти спомнуваш двајца напаѓачи, едниот игра у Русија прва лига и според мене нема теоретски шанси да дојде у оваа вукојебина, другиот за Партизан и исто така не ми се верува дека би дошол тука.. Дај некои бекови, среден ред кажете, само напаѓачи се спомнуваат
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
бро јас само копи пејст шпекулација пренесувам,а знаеш шо ти е шпекулација, полувистина,извртен факт ,можно е значи дека се зборува за засилувања од овие земји,веќе е познат за оној од ПСВ србинот , сега изгледа и некој од Русија , можеби и тренер ..... :)


Па јасно ми е дека е шпекулација, ама ова е од типот на Георгиевски, Шиков, Тричковски у Вардар :D Тој србинот Стојановиќ доколку го донесат сметам дека и тоа како ќе придонесе, како и да е треба уште едно засилување во среден ред ептен сме тапа, и бекови обавезно. Титулата е наша годинава, за понатака има време. А за тренеров, уште понереално од играчиве
 
Ф

Флеш

Гостин
Па јасно ми е дека е шпекулација, ама ова е од типот на Георгиевски, Шиков, Тричковски у Вардар :D Тој србинот Стојановиќ доколку го донесат сметам дека и тоа како ќе придонесе, како и да е треба уште едно засилување во среден ред ептен сме тапа, и бекови обавезно. Титулата е наша годинава, за понатака има време. А за тренеров, уште понереално од играчиве
заборави на такво нешто , нека не си прават бајрам на мозок повеќето од Комитиве , може да бидеме квалитет од 15 милиони евра клуб засега со новиов буџет , квалитет колку просечен клуб во прва лига во Украина,Белгија,Полска,Втора Шпанска,Италија Втора, Германска Втора .... ме разбираш .... 1 милион буџет = 6 милиони вредност на екипа по квалитет .... може да ти дојдат некои во крај на кариера наши, на пример , Шиков можеби ,ама на 30 години и да останеме на прав пат како клуб да се развиваме ...

имаш еве лигиве разгледај и просек по полусезона на буџет на плати .... и од каде математика на вредност ...
http://www.transfermarkt.co.uk/en/eredivisie/startseite/wettbewerb_NL1.html
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
222
Поени од реакции
224
Србинот е многу квалитетен играч. А треба многу да се вложи у маркетинг, да се знае кој е најдобриот клуб во Македонија и кој има навивачи во секој град у Македонија! А што се однесува до Самсоненко официјално уште се нема преставено на играчите и во јавноста?
 
Ф

Флеш

Гостин
Србинот е многу квалитетен играч. А треба многу да се вложи у маркетинг, да се знае кој е најдобриот клуб во Македонија и кој има навивачи во секој град у Македонија! А што се однесува до Самсоненко официјално уште се нема преставено на играчите и во јавноста?
не , сеуште не , но има ГОЛЕМ простор додека почне првенство .... мене најголема грижа исто ми е маркентингот ... баш ме интересира со кој потег ми почнале .... бидејќи Македонецот ти е копито тешко да го преместиш ,привлечеш .... баш ме зачуди , шо прв потег би му бил маркетингот ?! :)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ријека со 3 милиони евра буџет успеа да стигне до ЛЕ за до каде ги исфрли Жилина и Штутгарт и каде доста солидно се претстави со екипи од најјаките лиги во Европа.
Е сега фората е што имаат тренериште на клупата, доста тежок домашен терен и 7-8 играчи бесплатно поклонети од Динамо како знак на добра воља на Мамиќ :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Ријека со 3 милиони евра буџет успеа да стигне до ЛЕ за до каде ги исфрли Жилина и Штутгарт и каде доста солидно се претстави со екипи од најјаките лиги во Европа.
Е сега фората е што имаат тренериште на клупата, доста тежок домашен терен и 7-9 играчи бесплатно поклонети од Динамо како знак на добра воља на Мамиќ :D
Бро ако се паметни , ја си искористил врска Шалке , сигурен сум дека имаат некои квалитетни таму играли , од Динамо може да дојде некој ... ви текнува оној клубот од Молдавија или каде бевме , имаат навистина млади таленти ,да им дрпнеме ... моментално во Ерменија има навистина за ич пари квалитетни играчи во репрезентација кои играат рамо до рамо со Михтаријан од Борусија Д .... само која реклама би било искрено тоа за нас одма ... Ерменците имаат доста јака дијаспора надвор , па може и некоја реклама а ?! :drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom