Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.991
Редовни муштерии ни се комшиките, на последните 9 лигашки натпревари против нив имаме исто толку победи со гол разлика 31-2. :LOL:
Не знам дали приметивте, 99% од времето Суарез играше лево крило.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
А Суарез малку по малку станува Бензема. 3-4 шанси му требаат за да даде гол, надежно дека уште влегува во форма после повредава ама сепак, мора да биде малку поубиствен во реализацијата.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Си ги повлекувам сите погрешни зборови упатени на адреса на Семедо. Фантастичен! Доста трпеше одбранава после заминувањето на Дани. И да сакаа не можеа да најдат поидеална замена. Брз, смирен, технички поткован, како да игра долго време за Барса. Умтити стандарден, Пике денес супер, Алба фантастичен. Меси што да се каже за човекот. Вакви утакмици му се рутински у кариера. Луис треба да си поработи за да ја врати формата и се надевам на добро уиграни МСД до полусезона.
 
Член од
10 август 2017
Мислења
29
Поени од реакции
35
Мое мислење дека годинава и Андре Гомеш ќе биде добро засилување, иако од секогаш за него имам позитивно мислење, затоа што поседува добри предиспозиции (висина, сила, добар пас).

Не знам дали приметивте, 99% од времето Суарез играше лево крило
Не дека беше лево крило, планот беше да се игра со двајца напаѓачи од страните и Меси позади нив, пример:

________________

Суарез - Делуфеу
Меси
________________

И затоа испадна како да игра лево крило, како и да е, промаши можеби едно 3-4 зицери.

Баш би сакал еднаш да го видам Валверде со 4 напаѓачи, пример:

____________________________________

Суарез
Делуфеу Меси Дембеле
____________________________________
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Одличен натпревар, посебно сум задоволен од Семедо, Ракитиќ и Дембеле. Иниеста исто одигра одлично. За Меси нема што да се збори. Со Јуве го очекувам истиот пристап и секако победа.
 
Член од
1 јуни 2014
Мислења
191
Поени од реакции
281
Ова беше една од послабите партии на Иниеста у кариерата. Кога го мењаваа излезе мислам статистика дека имал само 58% успешни додавања против Еспањол(можда е грешка)? Се гледа од небо дека ја нема таа свежина во игра како порано.

Иначе после утакмица у врска со продолжување на договорот еве што изјавил:

"Talks have been underway for a while, things are going as they're going and my only desire is to have a great season, to be at my best and to win things with the club.”

"This is my home and whether I continue or not, it's not something which is distracting me."

Asked why he'd denied a pre-agreement was in place, he continued: "[Because] that would suggest everything is done and that's not the case. The case is a little particular at the moment.

"It wasn't a reaction to contradict the president. I told the truth about the situation and that's all. Whether I continue or not, there will never be any problems. I wouldn't be capable of a personal situation becoming any type of war.

"It's normal in [my] situation to assess things, but we will see. I'm focused more than ever on my work. As for my personal future, we will see. The most important thing is on the pitch, like today.

"I'm thinking about doing well, performing, and my head, heart and body will decide [what comes next]."
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Незнаете колку сум се радувал на асистенцијата на дембеле,ко ја да сум асистирал.Го обожавам нигерчево,има огромна желба за играње и сигурен сум дека во блиска иднина ќе биде еден од најдобрите светот на фудбалот. Исто и Семедо, огромен потенцијал има во него.На почеток бев скептик ама мислам дека ќе биде полн погодок што го зедовме него место Белерин.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.018
Поени од реакции
1.276
Тој колумбиецот Мина наводно бил договорен.В година ќе идел за 9 милиони.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.399
Поени од реакции
7.334
Само Суарез да влезе во форма , тоа е најбитно за да функционира триото . Дембеле ќе се прилагодува до полусезона а потоа треба добро да се истемпира формата за финишот на сезоната . Мора ротации.
Умтити е звер , на натпреварот со Еспањол немал погрешно додавање и не направил ниту еден фаул . :cuc:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Ми мириса на 2-2, или некоја минимална победа ако им се погоди денот во одбрана. Реално тежок меч ќе биде , Семедо и Умтити мора да стартуват во одбрана, ако го видам проклетникот Видал гасам и не гледам. Се надевам и Дембеле ќе добие барем цело едно полувреме.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Најверојатно: Штеген, Семедо, Пиќе, Умтити, Алба, Бускетс, Ракитиќ, Иниеста, Меси, Суарез, Дембеле :D

Одлично што ќе стартува Семедо, сега за сега топ си игра момакот, Дембеле очекував у второ да добие минути, мислам дека сеуште му требаат тренинзи со новите играчи и привикнување на новиот систем.

Како и да е, ова би ни бил најсилниот состав сезонава, со можност еден од Паулињо / Роберто да му го земе местото на Ракитиќ.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
И јас мислам дека требаше Дембеле второ полувреме да влези, сеуште не е вклопен во екипава за вакви утакмици. Нека го стави десно, да ораат со Семедо, тие треба да бидат летечко дуо по десната страна :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom