Фан Клуб: Барселона

Член од
1 март 2009
Мислења
8.613
Поени од реакции
10.302
Дроп сме..

Циганот изгубен во просторот.. Средината непостоечка.. Лево крило БУКВАЛНО немаме..


Еве го Меси сам му изигра нека пуши Џиџи
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.493
Поени од реакции
7.582
Што се глупира Валверде и не го игра Дембеле на лево крило туку на десно , а лево се уфрла само Алба . :eek:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Бускетс изгубен тотално, Ракитич и тој. На ваква утакмица, каде Јуве игра со 10 души во средина, треба да се игра 4-2-3-1. Паулињо и Роберто во второ да се уфрлат. Семедо, Дембеле, Иниеста и Меси одлични.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.493
Поени од реакции
7.582
Мора Дембеле да го префрли на лево крило , Паулињо да влезе на местото на Бускец .
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Лошо делуваме на терен, посебно срединава лоша и во одбрана и во напад. Треба Меси да ја земе од средина за да се дојде до шеснаестерецот на Јуве, иначе тешко иде градењето на акциите. Кога губиме топка и треба да се браниме, исто срединава потфрла бааги, Јуве у дел од секунда ни е пред нашиот гол и ни создава шанси, како од шала ги претрчуваат на тој дел од теренот.

Јуве без неколку првотимци камен делува. Дисциплинирано, цврсто, а и во напад добри. Единствен кикс кога им ја украде Дембеле у шеснаестерец, иначе другово топ го изиграа.

На Дембеле му фалат тренинзи, воочливо е тоа, ипак момакот има се на се три тренинга со првотимците, едни се вратија во четвртокот други у петокот по интернационалните натпревари.
Немаше потреба од прва минута да го гори Валверде на ваков натпревар, таман ќе си беше у второ да влезе.

И, нека поигра малце лево Дембеле.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Абе супер сме, малце десната страна ни е кич а лево никој нема ама можда е тоа тактиката збунити непријатеља :icon_mrgr:
Btw Акцијата за голот почна од Дембеле:sneaky:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Абе кај што имала Барселона за наплата, секогаш наплатила јако (y)Посебно сега што се налути царот :D
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
41
Nekolku raboti vecerva primetiv kaj barcelona.namesto kratkite podavanja na koj site se naviknavme kaj barcelona i veke e predvidliva radi toa imase nekolku solo prodori od strana na mesi iniesta umtiti i semedo go vidov probuvaa da driblaat sto mi e eden plus vo igrata taka barem ne se predvidlivi.isto taka solidna igra za dembele.mesi i iniesta strasni ovaa utakmica hands down

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.493
Поени од реакции
7.582
Бускец не постои на теренот , која е улогата негова во тимов останува енигма , сите одбранбени задачи што треба да ги прави наместо него ги прави Ракитиќ , се раскина човекот.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.003
Поени од реакции
35.965
Ако некој ни донесе уште една ЛШ титула во оваа ера за Барса, тоа ќе биде господинот најдобар играч во историјата на фудбалот Лионел Меси. Не во малиот прст, во слепото црево ја има играта. ГРАНДЕ ЛЕО , да е жив и здрав има уште 5 години да игра за клубот. :oleee:

Дембеле и Семедо беа супер, брзина и дриблинзи по таа страна воопшто не недостасуваа. Пар добри центар шутеви, супер се, со плус тренинзи ќе биде само подобро. И Иниеста имаше добра партија, само дрванакот Бускест го прави да изгледа лошо во одредени моменти. Сепак Роберто си фалеше на оваа утакмица, со него средината изгледа на буквално ново ниво.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Друга е средината со Роберто, плус Паулињо носи цврстина во средината, а има и некој осет да се уфрлува во шанси за гол, настрана заебанцијата :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom