Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.376
Поени од реакции
11.442
Враќање во реалност, нека се насочат на купот, тоа ќе е успех во сезона во која на почеток не се очекуваше никаква битка за трофеи.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.874
Поени од реакции
2.437
Поразот иде на сметка на Куман. Нека пробаат да го освојат купот и тоа е тоа сезонава.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.469
Поени од реакции
7.465
Изигра Мингеза, нема што да се каже. Педри беше подпросечен вечерва. Мада вината за поразот оди кај промашената тактика на Куман. И на неверојатната среќа што ја имаа гадовите.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
706
Поени од реакции
684
2мин му местат опрема 4мин дава продужение од кој 1мин мина слободнионудар,криминал
2ро јаче изиграа немаа и среќа и знаење малку реално не заслуживме пораз со едно лошо пп.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.874
Поени од реакции
2.437
Изигра Мингеза, нема што да се каже. Педри беше подпросечен вечерва. Мада вината за поразот оди кај промашената тактика на Куман. И на неверојатната среќа што ја имаа гадовите.
Не е среќа, Зидан е тренериште. Знае да ја постави играта. Куман мислеше дека како против сите, така и против Реал.
Да излезеше со Де Јонг на штопер и Гризман у напад, сигурен сум дека ќе беше друг резултатот.
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.344
Поени од реакции
21.044
Страшен Зидан, знаеше дека утакмицата ќе ја добие искуството. Му покажа на недолупениот компир како се добиваат вакви утакмици. И пак ќе кажам, нека ја бараат титулата кај Хуеска Алавес и останати полуаматерски екипи шо ни зимаа бодови.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.611
Поени од реакции
10.175
Абе толку со овој тим кој се состои од млади неискусни играчи и стари истрошени.
Меси не памтам дали изиграл послабо Ел Класико од ова.
Од тактичка поставеност, до искуство во тимот, во се беа подобри Реал.
Барса е во подредена ситуација, а и да тепавме вечерва тешко дека ќе стигнавме до титулата, имаме уште многу тешки натпревари за разлика од ривалите.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
973
Едно ме ми е јасно само. Секоја чест за Педри ама оваа утакмица иако беше ужасен зошто Рики не доби ни минута, зошто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom