Фан Клуб: Барселона

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
355
Поени од реакции
884
Хуморот ти е на многу завидно ниво, морам да признаам.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.016
Поени од реакции
3.381
Ај шо ги утна дерби утакмиците, ама и од малите екипи губеше бодови кај стигне.
Тука си малце грешка. Губевме бодови од малите екипи пошто ни фали завршница (класа напаѓач и лево крило).
Исто така имаме климава/распар одбрана цела сезона.

Додека Валверде беше тренер потрошивме преку 500м на играчи. Куман без ниеден трансфер е моментално.

Нека му дозволат летово да склопи тим, па следна сезона ќе видиме дали треба да остане во зависност од резултатите.
 
Член од
29 март 2021
Мислења
296
Поени од реакции
860
Хуморот ти е на многу завидно ниво, морам да признаам.
Не знам каде гледаш хумор, мртов сериозен сум. Овде во фан клубот од ваш еминентен член прочитав дека Фирпо вреди 41 милион, па сега се чудам зошти Куман не го игра.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.315
Поени од реакции
12.438
Од почетокот се знаеше,Мингеза против Винишиус дуваше промаја и те како таму а Реал секако тоа го искористи,две шанси два гола,Барса контрола на топка завршница никаде,уште еден доказ дека Дембеле е тотален промашај,лесно изгубени топки,Милитао в џеб го пикна,и управава планира уште да му го продолжи договорот,а мислам дека треба да размисли за тоа.Доста голем пропуст на Куман за губење Ла лига,па дали изгуби НЕКОИ кредити кај управава Куман,со ова така наречено поклонување на Ла лига,со тотално погрешената тактика? ОД ДРУГА страна све пофалби за него,го стави Курума пред Пјанич,изигра солидно,и да не се лажеме,и да победеа на Класико следуваа пеколни гостовања кај Виљареал и Валенсиа,оптимизот ТОЧНО ќе беше на високо ниво,ама Барса тука секогаш губела бодови,плус додајте го Дуелот со Атлетико кој нема така глатко да помине.

Ако до дуелот со Атлетико сите 3 екипи имаат само победи ја сум сигурен дека ќе им пуштите на Атлетико. Да вратите за услуга од пред неколку години.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.376
Поени од реакции
11.442
Ако до дуелот со Атлетико сите 3 екипи имаат само победи ја сум сигурен дека ќе им пуштите на Атлетико. Да вратите за услуга од пред неколку години.
Многу тешко дека Атлетико ќе победи се дотогаш, ако се случи нормално сите ќе сакаме да им ја пуштат, ама многу тешко дека ќе ги убедат во клубот да изгубат, иако ќе има силен притисок од навивачите.
Автоматски споено мислење:

@cholismo ќе бараш услуга од нас, пази шо коментираш против Барса, смени плоча :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.485
Да бе ова е селска утакмица па ќе се договорат газдите дај да им ја пуштиме на овие за да не освојат третиве. И така тогаш ќе биде сеуште неодлучена титулата. 99% е сигурно дека сите 3 екипи ќе имаат шанси. Не верувам дека ако Реал продолжи во ЛШ ќе има сили да тепа све до крај.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.376
Поени од реакции
11.442
Да бе ова е селска утакмица па ќе се договорат газдите дај да им ја пуштиме на овие за да не освојат третиве. И така тогаш ќе биде сеуште неодлучена титулата. 99% е сигурно дека сите 3 екипи ќе имаат шанси. Не верувам дека ако Реал продолжи во ЛШ ќе има сили да тепа све до крај.
Еднаш имаме пуштено утакмица, на Депортиво му требаше бод за опстанок, водевме 2-0, израмнија 2-2 и бараа од играчите на Барса да не напаѓаат и буквално 10-15 минути топката вртеше на средина додека судијата не свирна крај. Ама сепак ова е друга ситуација, не ми се верува да ја пуштат дури и математички да сме аут од борбата за титула.

Реал сега ја крена формата, нема причина да не ја одржат уште месец дена. ЛШ уште 2-3 утакмици, со отепаниот Ливерпул ревијален реванш и два пати ќе го преслушаат Челзи до финале, лаганица беше ждрепката. За во лигава епско чудо ќе е да кикснат, боранија екипи ви се останати до крај, а со ваква игра(и судии :kuracc:) немате гајле.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.551
Поени од реакции
17.485
Еднаш имаме пуштено утакмица, на Депортиво му требаше бод за опстанок, водевме 2-0, израмнија 2-2 и бараа од играчите на Барса да не напаѓаат и буквално 10-15 минути топката вртеше на средина додека судијата не свирна крај. Ама сепак ова е друга ситуација, не ми се верува да ја пуштат дури и математички да сме аут од борбата за титула.

Реал сега ја крена формата, нема причина да не ја одржат уште месец дена. ЛШ уште 2-3 утакмици, со отепаниот Ливерпул ревијален реванш и два пати ќе го преслушаат Челзи до финале, лаганица беше ждрепката. За во лигава епско чудо ќе е да кикснат, боранија екипи ви се останати до крај, а со ваква игра(и судии :kuracc:) немате гајле.
Чекај бе Воки 1 бод е разликата меѓу екипите, а Патетико ако тепа вечер ќе биде 3 бода пред нас. Апсолутно ништо не се знае, вие доста победи наниживте во последно време. Рака на срце последната беше со судии, ама и тие традиционално се битен фактор на вашиот пат до титулите.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.874
Поени од реакции
2.437
Ако до дуелот со Атлетико сите 3 екипи имаат само победи ја сум сигурен дека ќе им пуштите на Атлетико. Да вратите за услуга од пред неколку години.
Што збориш бе, 1 бод ни бегате, како да им пуштиме.... и 10 да се, пак ќе се борат додека имаат математички шанси.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.315
Поени од реакции
12.438
Што збориш бе, 1 бод ни бегате, како да им пуштиме.... и 10 да се, пак ќе се борат додека имаат математички шанси.
Сега ги гледам распоредите на двете екипи и последните две утакмици на Реал не се баш лесни, така што можеби и си во право. Барса може да чека кикс на Реал на овие две утакмици. Али ако Реал играше против Хуеска и Елче наместо против Атлетик и Виљареал, ако хипотетички сите три екипи имаа само победи, сигурен сум дека ќе им пуштевте. Еве ги распоредите на двете екипи

Screenshot from 2021-04-11 12-29-07.png Screenshot from 2021-04-11 12-30-11.png
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.376
Поени од реакции
11.442
Чекај бе Воки 1 бод е разликата меѓу екипите, а Патетико ако тепа вечер ќе биде 3 бода пред нас. Апсолутно ништо не се знае, вие доста победи наниживте во последно време. Рака на срце последната беше со судии, ама и тие традиционално се битен фактор на вашиот пат до титулите.
Заминало се јабана ако чекаш Патетико да заврши работа за тебе, сигурен сум дека ќе се трети на крај гревовите. Да го земеме купот па да прославиме како ЛШ, ко вие кога го подмачкавте под колцето на автобусот :kafence:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.469
Поени од реакции
7.465
Никогаш не сум навивал против Барса, дури и во ситуации кога сум бил изнервиран од управа или тренери. Може ми било сеедно некој меч ама апла да навивам за противникот не.

Е сега ако дојде до ситуација Барса да ги има изгубено шансите и да се одлучува меѓу мадриѓаните, ќе навивам за Атлетико на Кампот, отворено кажувам. Барем тие имаат навивано за Барса во иста ситуација.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
288
Поени од реакции
133
Па незнам како ќе ме сфатите,се сложувам дека и Куман има кривица за вечерашниот натпревар,ама јас мислам дека е ова МАКСИМУМОТ ОД ОВАЈ РОСТЕР,неможам да замислам што би било со овај ростер ако останеше Сетиен тренер или Валверде.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.376
Поени од реакции
11.442
Дембеле пропалицата ни е напаѓач, Меси веќе не е тој што беше, да помине 3-4 играчи и да даде гол. Зад нив се детето Педри и пензионерот Бускетс кој на големи утакмици едноставно не може да игра веќе неколку сезони. Позади пак деца, не знам што може да направи Куман повеќе, никој не очекуваше борба за титули, ова е гратис во овај транзициски период.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom