Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Враќање во реалност, нека се насочат на купот, тоа ќе е успех во сезона во која на почеток не се очекуваше никаква битка за трофеи.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.893
Ќе им ја пуштаме ли на Атлетико? :pos:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Поразот иде на сметка на Куман. Нека пробаат да го освојат купот и тоа е тоа сезонава.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Изигра Мингеза, нема што да се каже. Педри беше подпросечен вечерва. Мада вината за поразот оди кај промашената тактика на Куман. И на неверојатната среќа што ја имаа гадовите.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
2мин му местат опрема 4мин дава продужение од кој 1мин мина слободнионудар,криминал
2ро јаче изиграа немаа и среќа и знаење малку реално не заслуживме пораз со едно лошо пп.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Изигра Мингеза, нема што да се каже. Педри беше подпросечен вечерва. Мада вината за поразот оди кај промашената тактика на Куман. И на неверојатната среќа што ја имаа гадовите.
Не е среќа, Зидан е тренериште. Знае да ја постави играта. Куман мислеше дека како против сите, така и против Реал.
Да излезеше со Де Јонг на штопер и Гризман у напад, сигурен сум дека ќе беше друг резултатот.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.893
Страшен Зидан, знаеше дека утакмицата ќе ја добие искуството. Му покажа на недолупениот компир како се добиваат вакви утакмици. И пак ќе кажам, нека ја бараат титулата кај Хуеска Алавес и останати полуаматерски екипи шо ни зимаа бодови.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Абе толку со овој тим кој се состои од млади неискусни играчи и стари истрошени.
Меси не памтам дали изиграл послабо Ел Класико од ова.
Од тактичка поставеност, до искуство во тимот, во се беа подобри Реал.
Барса е во подредена ситуација, а и да тепавме вечерва тешко дека ќе стигнавме до титулата, имаме уште многу тешки натпревари за разлика од ривалите.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.171
Поени од реакции
1.036
Едно ме ми е јасно само. Секоја чест за Педри ама оваа утакмица иако беше ужасен зошто Рики не доби ни минута, зошто?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom