Фан Клуб: Барселона

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.208
Поени од реакции
1.658
Јас да сум навивач на Барса срам ќе ме изеде таков црвен картон да му се даде на противнички играч. За жолт несомнено дека беше, ама црвен е претерано.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Јас да сум навивач на Барса срам ќе ме изеде таков црвен картон да му се даде на противнички играч. За жолт несомнено дека беше, ама црвен е претерано.
Во ситуација кога судиите ти кинат бодови секоја сезона, а му поклонуваат на кралскиот клуб, ама ич не ни е гајле за една грешка во напа корист. Ако си ја гледал утакмицата, ќе знаеш дека чист пенал не беше суден над Дест во прво полувреме, ама изгледа ја голтате пропагандата сите и невозможно е да се дискутира во таков случај.
Автоматски споено мислење:

А на кого си фан ти?
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.024
Поени од реакции
3.395
Јас да сум навивач на Барса срам ќе ме изеде таков црвен картон да му се даде на противнички играч. За жолт несомнено дека беше, ама црвен е претерано.
Зошто да не фати нас срам, кога судијата појма немаше од судење и имаше премногу лоши одлуки на штета на двата тима?
Имаше 2-3 спорни ситуации и против нас, не знам зошто тоа никој не го збори
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.208
Поени од реакции
1.658
Во ситуација кога судиите ти кинат бодови секоја сезона, а му поклонуваат на кралскиот клуб, ама ич не ни е гајле за една грешка во напа корист. Ако си ја гледал утакмицата, ќе знаеш дека чист пенал не беше суден над Дест во прво полувреме, ама изгледа ја голтате пропагандата сите и невозможно е да се дискутира во таков случај.
Автоматски споено мислење:

А на кого си фан ти?
Јас не правам споредба во чија корист суделе повеќе. Мислев дека само во Англија има судии кои се кретени. Инаку од Шпанија отсекогаш симпатични ми биле Реал Сосиедад и Депортиво Ла Коруња. Инаку не навивам за ниту една шпанска екипа.

Зошто да не фати нас срам, кога судијата појма немаше од судење и имаше премногу лоши одлуки на штета на двата тима?
Имаше 2-3 спорни ситуации и против нас, не знам зошто тоа никој не го збори

Абе судијата беше изгубен во простор и време. Дембеле се удира во коленото на противничкиот играч овој веднаш вади црвен картон. Нека провери ВАР, за кој кур го воведоа тогаш.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
Јас не правам споредба во чија корист суделе повеќе. Мислев дека само во Англија има судии кои се кретени. Инаку од Шпанија отсекогаш симпатични ми биле Реал Сосиедад и Депортиво Ла Коруња. Инаку не навивам за ниту една шпанска екипа.
Абе судијата беше изгубен во простор и време. Дембеле се удира во коленото на противничкиот играч овој веднаш вади црвен картон. Нека провери ВАР, за кој кур го воведоа тогаш.
Дембеле се удира? Брат, добар си ти?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.208
Поени од реакции
1.658
Дембеле се удира? Брат, добар си ти?
Па после стартот на играчот кој доби црвен се удри во друг противнички играч со глава во неговата нога. Само овој слепецот од судија не го виде тоа. И дури мислам дека не го ни погледна интензитетот со кој стартуваше оној кој доби црвен картон. Реално беше за жолт картон.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.024
Поени од реакции
3.395
Абе судијата беше изгубен во простор и време. Дембеле се удира во коленото на противничкиот играч овој веднаш вади црвен картон. Нека провери ВАР, за кој кур го воведоа тогаш.
Како бе сам се мава? Гонзалес имаше еден жолт картон, иде на топка и со колено во глава му влезе, чист втор жолт.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.208
Поени од реакции
1.658
Како бе сам се мава? Гонзалес имаше еден жолт картон, иде на топка и со колено во глава му влезе, чист втор жолт.
И да е така , Оскар Плано доби црвен картон. Не доби Гонзалес. Инаку Гонзалес немаше намера да го удри
Дембеле со нога. Погледни ја снимката и ќе видиш дека Дембеле се дотркала до него и кога крена глава се удри во неговата нога. И не знам кој натпревар го иамте гледано вие, ама дефинитивно не сме го гледале со исти очи. Премногу субјективно гледате.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
3-5-2 е формацијата што мора да се игра на Ел Класико. Со 3-4-3 имаме само двајца везни играчи, Педри и Бускетс, а Де Јонг на стопер, нема шанса да се носиме со Крос, Модриќ и Касемиро во таква ситуација. Треба да отпадне Гризман во таа формација, а ако не оди резултатот во прилог да се смени во 4-3-3. Клучна утакмица е ова, победа не носи на чекор до титула, реми е ок резултат, со пораз мислам дека ја губиме титулата, не очекувам Реал да киксне до крај.


Дембеле - Меси

Алба - Педри - Бускетс - Де Јонг - Дест

Ленгле - Араухо - Мингеза

Штеген​
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
3-5-2 е формацијата што мора да се игра на Ел Класико. Со 3-4-3 имаме само двајца везни играчи, Педри и Бускетс, а Де Јонг на стопер, нема шанса да се носиме со Крос, Модриќ и Касемиро во таква ситуација. Треба да отпадне Гризман во таа формација, а ако не оди резултатот во прилог да се смени во 4-3-3. Клучна утакмица е ова, победа не носи на чекор до титула, реми е ок резултат, со пораз мислам дека ја губиме титулата, не очекувам Реал да киксне до крај.


Дембеле - Меси

Алба - Педри - Бускетс - Де Јонг - Дест

Ленгле - Араухо - Мингеза

Штеген​
Никако Мингеза - НИКАКО!
Прави непотребни фаули, ќе добие картон уште на почеток, ќе се изгуби како против ПСЖ... ако веќе нема кој подобро Фирпо да игра на таа позиција, топ изигра кога го смениа баш со Мингуеза со ПСЖ.

Пиќе мислам дека ќе е спремен, ако не подобро Де Јонг, а Гризман во средина.. ептен покрива, ептен трча, дава 110% во одбрана.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Никако Мингеза - НИКАКО!
Прави непотребни фаули, ќе добие картон уште на почеток, ќе се изгуби како против ПСЖ... ако веќе нема кој подобро Фирпо да игра на таа позиција, топ изигра кога го смениа баш со Мингуеза со ПСЖ.

Пиќе мислам дека ќе е спремен, ако не подобро Де Јонг, а Гризман во средина.. ептен покрива, ептен трча, дава 110% во одбрана.
Знаеме дека нема шанси Фирпо да игра, џабе ќе правиме состав со него. Знае да се изгуби Мингеза, ама е солиден со тројца позади, му одговара измеѓу бек и стопер, тој и Дест ќе мора да го запрат Виничиус.

Пике нема да е спремен најверојатно, а и не би го играл и да е, со псж беше еден од главните кривци, Араухо е тука на централната позиција, не смее Куман да почне без него.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.903
Поени од реакции
2.509
Знаеме дека нема шанси Фирпо да игра, џабе ќе правиме состав со него. Знае да се изгуби Мингеза, ама е солиден со тројца позади, му одговара измеѓу бек и стопер, тој и Дест ќе мора да го запрат Виничиус.

Пике нема да е спремен најверојатно, а и не би го играл и да е, со псж беше еден од главните кривци, Араухо е тука на централната позиција, не смее Куман да почне без него.
Де јонг би играл меѓу Ленгле и Араухо. Средина Бускетс, Педри и Гризман пред нив.
Дембеле и Меси во напад.. пак би било 3-5-2 или 3-4-1-2 :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
7.413
Поени од реакции
11.558
Гризман третото дете го крстил Алба, една асистенција му должи на класиково :pos:

Иначе сите три биле родени на денешен ден :eek:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.162
Поени од реакции
195.278
Гризман третото дете го крстил Алба, една асистенција му должи на класиково :pos:

Иначе сите три биле родени на денешен ден :eek:
Е де, многу за чудење е работата со царски рез. :)

И јас имам внуци родени на исти ден со 2 години разлика, ти даваат последниот месец да одбереш кој ден сакаш да се породиш. Нека ги натокми природно вака да го видам :)))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom