Фан Клуб: Барселона

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.109
Поени од реакции
56.092
Немало три играчи од Барса што би играле у Интер прва постава :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Nemalo od Barsa trojca igraci sto bi igrale vo inter prv sostav.
Повели набројте поише од 3. Јас ќе ви помогнам со 3ца. Тер Штеген, Де Јонг и Меси.

Vas Buskets ili Alba da vi go daeme ke pagate vo transoi, 100.000 narod za vreme na pandemija ke gi precekaat na aerodrom, pa kamoli nekoj drug.
hhhhhhhhhhh Бускец ни дома не би го пречекале а не па на друго место. Алба само у Барса може да игра.. со врски.

Годинава вторава со младинци им игравме и пак изгубија... дечкиве се изгубени малку.
Тоа не го менува фактот дека Барса моментално има тиња играчи. Не е ни у топ 5 ростери у свет моментално. 8 гола ви примија играчите, зборувај ми за изгубени дечки.
Колку сакам само да се деси трансферот макар и 200 милиони плус Фирпо.
Слободно нека се деси ваков трансфер. 200 милиони е лудост да одбиеш у денешно време, па макар тоа би значел и ваков приврзок за Џенова уз тие пари.
Секоја понуда од над 120 милиони евра у кеш ќе ги задоволи барањата на Интер.

Абе вие самите не сакате едно 10 играчи моментално, па очекуваш некој друг тим да ви ги сака. Т.е може, некои ко Фулам и Бетис.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
Не знам јас кај ги читаш тие глупостите, ама од сите на форумот ти имаш најмногу глупости истресено. Еден таков трансфер немаш погодено. Еве сега во моментов ми текна кога тврдеше дека Манчестер се интересирал за Ракитич, а јас ти се смеев.
А што е тука глупост? Ја сум само пренел информација... во повеќе медиуми пишуваше дека Мурињо го сака Ракитич.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
А што е тука глупост? Ја сум само пренел информација... во повеќе медиуми пишуваше дека Мурињо го сака Ракитич.
Кој медиуми ти ги пратиш бе? Вакви глупости ни таблоидите во Англија не пишуваат. Еве, баш ме интересира каде го прочита ова за Фирпо. Дај линк да се посмееме.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.219
Поени од реакции
10.235
Не сте реални со желбите. Бетер од деца мали. Си ги гледате работите како вас што ви одговара. Прво, нејмаровци и мбапиња заборавете. Не ви ги дава ПСЖ тие играчи, особено не за мизерни понуди или размена на пари плус ѓубре. Не пијат нафта шеиците иако лежат на неа. За Лаутаро 100 пати ви е кажано која е сумата. Немаат причина да ви го даваат ефтино нити да прифаќаат старци и потрошен материјал во екипа.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.109
Поени од реакции
56.092
Кој медиуми ти ги пратиш бе? Вакви глупости ни таблоидите во Англија не пишуваат.
Тие бе на Барса медиумите, што си ги форсираат играчите и ги пумпаат со бомбастични наслови дека се тражена роба у граду. Барса има една од најлошите и најподмуклите трансфер политики од сите клубови. Само на лигав начин знаат да купат играч.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не сте реални со желбите. Бетер од деца мали. Си ги гледате работите како вас што ви одговара. Прво, нејмаровци и мбапиња заборавете. Не ви ги дава ПСЖ тие играчи, особено не за мизерни понуди или размена на пари плус ѓубре. Не пијат нафта шеиците иако лежат на неа. За Лаутаро 100 пати ви е кажано која е сумата. Немаат причина да ви го даваат ефтино нити да прифаќаат старци и потрошен материјал во екипа.
А да им ја видаш евалуацијата на играчите што ја прават. Лани пишуваа дека Ракитич може да го продадат за 40 милиони. Ракитич. За 40 милиони. Не постои клуб на светот кој би платил повеќе од 10 милиони за Ракитич. За Дембеле сметаа дека без никаков проблем би зеле 80 милиони, за Кутињо 70, и така во бескрај.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
Сите информации ги има на странава... и шпекулации и точни и неточни и се.

Странава има 2 милиони лајкови... не знам зошто да не се пренесуваат вакви вести тука?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Балкан фанс на Барселона.

ОК, се ми е јасно.
Дечко, муабетот е дека не измислуваме ние на форумов.

Сите статии на страната се преведени само од светски медиуми. Најчесто Марка, Спорт и Мундо.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Дечко, муабетот е дека не измислуваме ние на форумов.

Сите статии на страната се преведени само од светски медиуми. Најчесто Марка, Спорт и Мундо.
Добро, ај за промена вклучи го ти мозокот, и размисли за "вестите" што ги пренесуваш. Таму пишува дека Фирпо или Семедо би заминале во Интер. Интер пред еден месец го купи Хакими да игра на десен бек, а овој Фирпо не може да игра ни во Академија Пандев.

Колку по тебе оваа вест има шанси да биде вистинита?
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.219
Поени од реакции
10.235
А да им ја видаш евалуацијата на играчите што ја прават. Лани пишуваа дека Ракитич може да го продадат за 40 милиони. Ракитич. За 40 милиони. Не постои клуб на светот кој би платил повеќе од 10 милиони за Ракитич. За Дембеле сметаа дека без никаков проблем би зеле 80 милиони, за Кутињо 70, и така во бескрај.
Знам. И сите овие трампи со пари плус Дембеле за Нејмар.
Барселона е преполна со старци и потрошени играчи. За овие пара нема да добијат. Треба да се среќни макар и за минимална сума да се отарасат од нив. Гризман, Дембеле и Кутињо треба да пробаат некако да ги вклопат и воиграат барем една сезона колку да може да залажат некого. Вака за џабе ќе ги дадат, а ништо нема да купат. Немаат многу простор за маневри. Немаат со што да се пазарат. Капак им е глупоста со Артур и Пјанич. Млад играч дадоа за скоро потрошен играч со максиум сезона, две пред себе. Сместа треба да се отарасат од него дури вреди нешто. Фирповци и слични ботови не ги коментирам
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
Добро, ај за промена вклучи го ти мозокот, и размисли за "вестите" што ги пренесуваш. Таму пишува дека Фирпо или Семедо би заминале во Интер. Интер пред еден месец го купи Хакими да игра на десен бек, а овој Фирпо не може да игра ни во Академија Пандев.

Колку по тебе оваа вест има шанси да биде вистинита?
Прво викаш измислуваме глупости, после коа гледаш дека не е така и пренесуваме информации менуваш тема.

Може ич не е реално, ама јас пренесувам како пишуваат.

За мене понереално е што Интер бара 110 милиони за напаѓач што има изиграно едвај 2 сезони и тоа не којзнае какви.... реалната вредност не му е повеќе од 50-60 милиони...

А уште понереална ми е управата на Барселона, а воедно и најглупа управа у свет што планира да го купи...
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Мундо депортиво и каталонски Спорт пишуваат све и свашта, мадридски АС и Марка се бетер мислам кога станува збор за Барса и скоро све што искача од овие се тешки глупости и шпекулации што дур ги читаш знаеш дека немаат допирна точка со реалноста. Знаат да извадат по нешто релевантно, пред се мислам на каталноските, ама еден тон шпекулации кружат. RAC1 е многу порелевантен, имаше уште по некој новинар ама ги заборавам, како и да е голем дел од шпекулациите треба да се земат со резерва.
Да не беше кризава веројатно ќе тргнеа по Лаутаро и ќе одеа на исплата на клаузулата, пробуваа да направат некој компромис со вметнување играчи, а Интер беа во потрага по бекови па затоа Семедо и Фирпо беа на мета, ама јасно е дека Интер нема таква трампа да прифати, во меѓувреме го купија и Хакими така да ништо од таков трансфер летово, а мислам дека и Куман воопшто не би го сакал него и ако се купува напаѓач ќе се оди по друг тип на играч, и секако поефтин.

Иначе, кога зборите за продавање на играчи од Барса, често приметувам во фан клубов дека заборавате дека Барса не е клуб што продава, односно продава само вишок, во една таква принудена ситуација не може да извлечеш сума, па вредел Суарез и тродупло повеќе од некој рандом шпиц од Лил. Сите знаат дека Барса сака да се ослободи од Х играч и ќе пробаат да го искористат тоа да спуштат најниско што може.

Интерашиве ај добро, форсира Џонтра нормално, ама Владимирчо што се смее на шпекулациите и муабетите, а чека Санчо да потпише и готово Јунајтед титула ќе крене, веќе имаше тежок блам кога зема со Сити играч по играч да споредува, истата грешка по втор пат. Смешки бил Дембеле, кој колку и да испадна смешен со оглед на сумата и товарот да го замени Нејмар, во периодите кога не беше повреден имаше одлични партии, ама затоа не е смешно што Јунајтед 17-та сезона играта ќе ја темели и гради околу Погба, конечно на неговата права позиција, мислиш претходно лев бек го играле :D
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.469
Поени од реакции
9.254
Фирпо плус 40 милиони за Лаутаро.
Ракитич, Суарез плус 40 милиони за Де Брујн.
Кутињо, Дембеле плус 35 милиони за Нејмар.
Пиќе, Умтити плус 30 милиони за Вирџил Ван Дајк.
Серхи Роберто плус 36 милиони за Ван де Бек.

Тер Штеген

Семедо , Вирџил Ван Дајк , Ленгле, Алба

Френки Де Јонг

Де Брујн , Ван де Бек


Меси, Лаутаро Мартинез , Нејмар

Па доџите да се играмо :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom