Фан Клуб: Барселона

Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Смешки бил Дембеле, кој колку и да испадна смешен со оглед на сумата и товарот да го замени Нејмар, во периодите кога не беше повреден имаше одлични партии,
Сите две одлични партии?
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Сите две одлични партии?
Ме мрзи да навлагам во дискусија, не ни планирам да го бранам Дембеле, ама која иронија е да се ситиш и смееш на вакви теми, а да лупаш такви глупости за Јунајтед
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Ме мрзи да навлагам во дискусија, не ни планирам да го бранам Дембеле, ама која иронија е да се ситиш и смееш на вакви теми, а да лупаш такви глупости за Јунајтед
Какви глупости лупам јас за Јунајтед во врска со трансферите? Негде сум напишал дека ќе им го дадеме Лингард на ПСЖ во трампа Нејмар глава за глава, или сум напишал дека Џонс ќе го продаде Јунајтед за 40 милиони евра? На тоа ниво ви се глупостите во фан клубот.

А за Дембеле не знам што би бранел, веројатно е топ пет најголеми флопови во историјата на фудбалот. Комбинацијата од три влезни трансфери во Барса составена од Дембеле, Кутињо и Гризман, која е тотал од нешто под 400 милиони евра е веројатно најлошиот потез на било кој клуб од кога постои фудбалот. Еве јас ти гарантирам дека 10 години ќе и требаат на Барса да се опорави од тие три трансфери.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Без намера за провокација или слично, али преголема моќ има Меси во Барса. Ест дека е бог за фудбал и се тоа, али да му ебеш матер, ако имаш проблем со тренер или слично тоа треба да се канализира приватно и дискретно, а не да не го фермаш 2 посто на сред утакмица, цел свет да гледа.

Друга работа, Гризман и Кутињо се зверови, али не се прославија ради тоа што играа на позиција шо Меси им ја постави. Исти к... како Ибрахимовиќ. Затоа Меси до ден денес плаче по Нејмар и Суарез, пошто него лично му одговарат 100% (шо е супер, али има играчи шо не се навикнати да ја водат таа игра, така да има тренери шо знаат како да те вклопат, ест дека си бог за фудбал ама виде што се деси со Баерн) Значи почитувај го тренерот. Да беше 18 години збор немаше да зуцне и можеби подобро ќе испаднеа работите.

Роналдо зеде да прди нешто во Реал, фино лепо го испратија, денес ниту него му е поарно без Реал, нити на Реал му е поарно без него. Али се знае: На прво место е клубот. А и се знае кој е играч, кој е претседател, кој е тренер. Нема прдење.

Треба претседател со муда и тренер со муда.

Тек тогаш се дешават промени. Ќе си заминел? Па добро брату и Роналдињо си замина. И Роналдо си замина. Има начин, али кога нема еден клуб нормална структура е тешко.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Какви глупости лупам јас за Јунајтед во врска со трансферите? Негде сум напишал дека ќе им го дадеме Лингард на ПСЖ во трампа Нејмар глава за глава, или сум напишал дека Џонс ќе го продаде Јунајтед за 40 милиони евра? На тоа ниво ви се глупостите во фан клубот.

А за Дембеле не знам што би бранел, веројатно е топ пет најголеми флопови во историјата на фудбалот. Комбинацијата од три влезни трансфери во Барса составена од Дембеле, Кутињо и Гризман, која е тотал од нешто под 400 милиони евра е веројатно најлошиот потез на било кој клуб од кога постои фудбалот. Еве јас ти гарантирам дека 10 години ќе и требаат на Барса да се опорави од тие три трансфери.
Не за трансферите на Јунајтед, за играчкиот кадар повеќе и споредбите кои ги правиш со другите екипи, можда според тебе и од Барса се поквалитетни кога ќе ги фатиш тие играч по играч споредби да ги правиш :) Исто ниво на пристрасност и необјективност ко некои постови во фан-клубов на кои се смееш.

Тројцата се квалитетни играчи, проблемот е што се донесени без план, без концепт и без воопшто да биде прашан Валверде дали би му одговарале во замислите и на кои позиции би играле, овој си тераше со неговиот стил и овие играчи воопшто не одговараа на тоа. Згора на тоа што Дембеле го затераа невидени малери со повредите, на почетокот беше проблем и несериозноста, ама после стварно се трудеше, бар според тоа што се пишуваше по медиуми, се искина од плачење кога се повреди пак. Било кој од тројцава може да блесне со нов тренер и малку поинаков пристап и стил на игра, Дембеле веројатно добива последна шанса сезонава што следи, а на Гризман би му судел после следнава сезона, со Суарез надвор од тимот и играње на позиција на која што треба да игра
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Не за трансферите на Јунајтед, за играчкиот кадар повеќе и споредбите кои ги правиш со другите екипи, можда според тебе и од Барса се поквалитетни кога ќе ги фатиш тие играч по играч споредби да ги правиш :) Исто ниво на пристрасност и необјективност ко некои постови во фан-клубов на кои се смееш.
Тоа беше еден единствен пост, кој сега е потполно изваден од контекст, ама нема врска, таков е форумот. Дури не ни беше во фан клубот на Манчестер. Јас овде ти зборувам за константно трескање глупости во фан клубот на Барселона, ден за ден, на тема трансфери и вредноста на играчите.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Суарез бара да му се исплатат 25 милиони за да си оди ко слободен играч, наместо да биде продаден и да му помогне на клубот со тоа. Не заслужува почит и доста му е една минута разговор за да биде шитнат. Другите не се имаат огласено, но очекувам исто и тие да се понашаат.

И да, за кур ни е црепот Лаутаро, ни во нивниот тим не е најдобар напаѓач, Лукаку го има измислено фудбалот за него колку и да е зицераш. Ќе го шиткаат за некоја сезона за двеста грама кикирики.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Јас овде ти зборувам за константно трескање глупости во фан клубот на Барселона, ден за ден, на тема трансфери и вредноста на играчите.
Суарез бара да му се исплатат 25 милиони за да си оди ко слободен играч, наместо да биде продаден и да му помогне на клубот со тоа. Не заслужува почит и доста му е една минута разговор за да биде шитнат. Другите не се имаат огласено, но очекувам исто и тие да се понашаат.
Ја пробувам да го одбранам фан клубов, они бетер продужуваат :D Добро бе дечки, од кај ги вадите информацииве вака од ракав, јас од ниеден медиум не видов вакво инфо. Дефинитивно е малку штета што на ваков начин ќе заминат одредени, поготово Суарез кој остави голем белег, ама во фудбалот едноставно некогаш нема простор за емоции и мора да се пресече, раководството е криво што не мислеше на време на ова и си створи огромен хаос летово.

Се слагам иначе делумно околу муабетите за трансфери, не знам зошто одредени тешко им е да сфатат дека играчот вреди колку што клубот со кој е под договор ќе одлучи, колку сака нека му биде вредност на трансфермаркет и слични портали. Многу повеќе фактори се во игра во одредување на цена за одреден играч, квалитетот на играчот и неговата моментална „реална“ цена се само почетна точка, во зависност од должина на договор преостанато, потреба на клубот да продава/купува, форма, карактер на играч и слично цената може да оди и нагоре и надоле, споредби од типот Осимен вреди 70 милиони не може Суарез да вреди 15 се бесцелни
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ја пробувам да го одбранам фан клубов, они бетер продужуваат :D Добро бе дечки, од кај ги вадите информацииве вака од ракав, јас од ниеден медиум не видов вакво инфо. Дефинитивно е малку штета што на ваков начин ќе заминат одредени, поготово Суарез кој остави голем белег, ама во фудбалот едноставно некогаш нема простор за емоции и мора да се пресече, раководството е криво што не мислеше на време на ова и си створи огромен хаос летово.

Се слагам иначе делумно околу муабетите за трансфери, не знам зошто одредени тешко им е да сфатат дека играчот вреди колку што клубот со кој е под договор ќе одлучи, колку сака нека му биде вредност на трансфермаркет и слични портали. Многу повеќе фактори се во игра во одредување на цена за одреден играч, квалитетот на играчот и неговата моментална „реална“ цена се само почетна точка, во зависност од должина на договор преостанато, потреба на клубот да продава/купува, форма, карактер на играч и слично цената може да оди и нагоре и надоле, споредби од типот Осимен вреди 70 милиони не може Суарез да вреди 15 се бесцелни
Фала, не ми треба некој да ме брани. Од факинг ставро и компанија, со нула ги множам, тој е најголемиот непознавач на фудбал којшто сум го прочитал по интернетов, професионален трескач на глупости :lolzz:

Суарез рече нема да биде проблем за клубот и ќе замине, а ваму бара баснословни суми, ништо не му значи клубот изгледа и затоа не заслужува подобро испраќање од шут во канта.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Дембеле најголем флоп :tapp:

Добро, според тебе тогаш и Хазард е флоп, затоа што беше цела сезона повреден.

Дембеле на 23 години, гарантирал он дека е у топ 5 флопови во фудбалот... :pos:

Кој си ти бе братче... Поима немаш од фудбал.

Се смееш за трансферите за кој никој не измислива, патем и така се прават трансфери, не знам колку си запознаен...
А трескаш глупости по сите теми.
Ние барем во наш фан клуб си пишуваме, а за тоа е и форумот, којшто сака да пишува.
Според твојот муабет нема шпекулации и одбиени трансфери, само тоа што ќе се оствари е окај, се друго е глупост....

Уште не можеш да се соземеш од 2009 и 2011.. али ќе биде...
И со овој состав сеа најлош на Барса у последните 20 години, ќе ве потопиме, а ти пак се прави паметен и споредувај играчи по позиции.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.039
Поени од реакции
55.486
Интерашиве ај добро, форсира Џонтра нормално
Не форсирам бе, сериозен сум за Лаутаро. Ова што и се дешава на Барса во последниве ај да речам 2 години, мада последнава посебно, дојде во ситуација да не е фаворит во ниедни преговори за ниеден играч. Иако до душа они до сега не влегле никогаш во преговори за ниеден играч, пошто сите им се земени со манипулација односно штрајк на играчот. Или пукање баснословни суми каде со осмех од 6 до 6 биле прифаќани од клубовите, ко овие у Шахтјор коа славеле за понудата на Манчестер за Фред.

Што сакам да кажам погоре за смешките со Фирпо у понудите за Лаутаро. Ако Барса дојде да прашува за Лаутаро, тогаш условите ќе ги диктира Интер, и Барса во тие преговори ќе игра како што Интер ќе свири. Е на такво ниво спадна Барса. Јас ти гарантирам и убеден сум дека никогаш Марота нема да прифати такви смешни понуди од типот 60-70 милиони плус Фирпо проценет над 40 милиони евра. Единствено Гризман би влегол во игра мада прашање е колку тоа би му одговарало на Интер. Јес да една лоша сезона не го праи Гризман лош играч, ама други ствари се у прашање кај него, годините, можност за заработка од неговиот трансфер во иднина, форма во опаѓање со тек на годините, плата. Лаутаро е спротивност од ова.

Остај што се глупираат овие Нејмаровци овдека, 3 пати го немаат гледано како игра.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Не форсирам бе, сериозен сум за Лаутаро. Ова што и се дешава на Барса во последниве ај да речам 2 години, мада последнава посебно, дојде во ситуација да не е фаворит во ниедни преговори за ниеден играч. Иако до душа они до сега не влегле никогаш во преговори за ниеден играч, пошто сите им се земени со манипулација односно штрајк на играчот. Или пукање баснословни суми каде со осмех од 6 до 6 биле прифаќани од клубовите, ко овие у Шахтјор коа славеле за понудата на Манчестер за Фред.

Што сакам да кажам погоре за смешките со Фирпо у понудите за Лаутаро. Ако Барса дојде да прашува за Лаутаро, тогаш условите ќе ги диктира Интер, и Барса во тие преговори ќе игра како што Интер ќе свири. Е на такво ниво спадна Барса. Јас ти гарантирам и убеден сум дека никогаш Марота нема да прифати такви смешни понуди од типот 60-70 милиони плус Фирпо проценет над 40 милиони евра. Единствено Гризман би влегол во игра мада прашање е колку тоа би му одговарало на Интер. Јес да една лоша сезона не го праи Гризман лош играч, ама други ствари се у прашање кај него, годините, можност за заработка од неговиот трансфер во иднина, форма во опаѓање со тек на годините, плата. Лаутаро е спротивност од ова.

Остај што се глупираат овие Нејмаровци овдека, 3 пати го немаат гледано како игра.
За болдираново не си во право, пошо Интер ми е најсимпатична екипа во Италија и сите поголеми утакмици сум го гледал.
На 1 ќе изигра ѕверски, на една нигде го нема... пример финалево во ЛЕ.
Да бидеме искрени, класа фудбалер што му бараат 110 треба да е константен.

За другиов муабет си во право, ние и самите кажуваме дека имаме најлоша управа у свет и најлоша трансфер политика, тоа е откако го земаа Нејмар и лупнаа голема сума за Дембели и нормално е сега екипите да ни бараат големи суми.

Муабетот беше што @Vladimir1984 пишува дека ние измислуваме такви муабети и си праиме филмови во фан клубот, а нема врска сите информации се од шпански медиуми, па ако не од таму, од кај за Барселона.

Конкретно за тој трансфер го имаше и на насловна, ако ја најдам ќе ја постирам, дека Барса нуди 70 милиони и Фирпо кој го проценува на 41 милион. :icon_lol:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Добро бе, свесен си што пишуваш, Гризман во најлошата сезона има подобра статистика од Лаутаро, во кој свет живеете не ми е јасно. Се надевам дека никогаш нема да се оствари трансферот, само што оваа мочана управа ќе замара со него до крај на трансфер период.

Јакиот тим што го прегазивме со Фати и Лукас Перез, дури и ваква Барселона е поим за вас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom