Фан Клуб: Барселона

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Конечно! После Чигрински, вториот најлош трансфер во Барселона.
Фановите на Барса ќе го паметат по тоа што на денот на преставувањето на Камп Ноу дојде со своите 345 братучеди. Секако тука е и неговиот уникатен моден стил.


Збогум!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Реално не беше толку лош Сонг, за тие минути што ги одигра беше солиден.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.288
Поени од реакции
21.602
Добро, реално не ни добиваше шанса. Проблемот е што го плативме прилично многу, а воопшто не играше.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Ќе плачеме по Пенсата :icon_mrgr:, а Даглас или како и да е нека ни е со среќа .... Ќе испадне како Трајче слушајте ми го зборот ;)
 
P

pepito*

Гостин
Вечер имаме тешка утакмица, Виљареал се во страшна форма и на последните утакмици редат само убедливи победи. Тоа што се знае дефинитивно е дека сигурно нема да се бранат и ќе има голови на утакмицава, а не е невозможно да се повтори утакмицата што ја изигравме пред неколку месеци. Губевме 2-0 до 65 минута и на крај победивме 2-3 со два автогола на играчи од Виљареал и еден преубав гол од Меси. Не беше оваа утакмица како сите други, беше веднаш после смртта на Тито и ако се сеќавате на оваа утакмица се случи дешавката со Дани Алвес и бананата.

 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Никогаш не сме имале лесни гостувања кај Виљареал..Очекувам тешко добиени поени. Згора на тоа ме плаши фактот што Иниеста нема да го има во составот..Со малку среќа, и многу карактер се надевам на победа. Мора да се размислува победнички.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Никогаш не сме имале лесни гостувања кај Виљареал..Очекувам тешко добиени поени. Згора на тоа ме плаши фактот што Иниеста нема да го има во составот..Со малку среќа, и многу карактер се надевам на победа. Мора да се размислува победнички.
Чави
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Вечер е вистински тест за новиов состав да осетиме кај штима кај не штима против посериозни тимови :)

И јас се надевам на победа, нека ја изиграат само својата игра како што знаат, умеат и пред се како што треба :D после другото и не е така страшно.
 
P

pepito*

Гостин
^
Тест најголем ќе биде за одбраната. Дефанзиците, а поготово Браво никаква мака не видоја од Елче, ќе видиме што направил Енрике во тој поглед.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom