Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.563
Замислете да распуца типчето.

Финале ЛШ ... Меси повреден , Суарез суспендиран на 14 месеци поради канибализам , Нејмар у затвор поради парите со транферот , а во нападот Рафиња , Мунир и Даглас.

Првото полувреме катастрофа , но во второ чудо се дешава , хируршки прецизни пасови од и до Даглас , волшебство се дешава на стадионот ( кај и да се игра финалето ) ... Ракитич со прекрасен пас до Даглас , овој во пун шпринт по топката , пред него 3-4 ца дефанзивци на противничката екипа , овој ги дриблааааа ги дрибла сите со финтата на Роналдооо (стариот) ... ги поминува сите И ЛИЦЕ ВО ЛИЦЕ СО ГОЛМАНОТ ... ииииии ЛОБ НА ДАГЛААААААС ... ГОООООЛ ... во неговото маало во Бразил вриштат женските , цицките надвор сите ги тресат ... оваа малата вика ЕЕЕ МЕНЕ МИ Е ПРВ КОМШИЈА ( нема веза шо не го есапеше 2 посто кога и беше комшија ) :pos::pos::pos:
 
P

pepito*

Гостин
Кој го гледаше друг пресот, нека ми кажи дали не го фати туѓ срам. Новинарите го запуцаа со прашања, не можеше никако да се снајди, еден го праша кој ја носеше 16ката до оваа сезона и не знаеше дека е Бускетс. Ќе му дадам шанса да ме преубеди.
 
B

Beck's

Гостин
Tрансферот му дошол ко ја да потпишам некој ден за Дортмунд
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.286
Дечково треба да го штипни некој за да се увери дека е вистина
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
По се изгледа дека утре ќе бидеме без Иниеста. Имал ситна повреда.[DOUBLEPOST=1409392871][/DOUBLEPOST]Recent sacking of three Real Madrid top scouts is linked to the club's failure to sign Barcelona B forward Munir, who grew up in Madrid [oc]

:icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Прочитав дека сите интервјуа на Мунир, прес конференциите и настапи во електронските медиуми ќе се сведат на минимум само со дозвола на клубот. Барселона сака да не го доведе во ситуација како што беше со Бојан, да стане инстант ѕвезда и да се опушти.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Никако бе да се соберат сите да истренираат како што треба. Секое сабалје читам овај во теретана, овај одделно, овај пола тренинг, онај четврт..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom