Фан Клуб: Арсенал

Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.740
Поени од реакции
11.590
Да ви честитам на одличната игра, бевте подобри од нас вечерва, ние бевме во Милано. Одлучи само еден гол... затоа ова беше најизедначениот и најинтересниот дуел во 1/8 финалето. :D

Спортски поздрав.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Браво.. Машки изигравте.. А на Милан му се деси то од што се плашев.
Но сепак мора да се признае дека имавме сраќа и ние и вие.. Абијати на среќа ја одбрана таа од Перси(а решавачка ќе беше), а па вториот гол беше подарок од Силва. Поздрав!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Браво.. Машки изигравте.. А на Милан му се деси то од што се плашев.
Но сепак мора да се признае дека имавме сраќа и ние и вие.. Абијати на среќа ја одбрана таа од Перси(а решавачка ќе беше), а па вториот гол беше подарок од Силва. Поздрав!
Точно имавме и ние среќа и вие само вие малку повеќе фудбалска среќа.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Честитки и од мене момци, одлична игра... ме изненадивте пошто не очекуев дека ќе се деси вакво нешто но топка и све е можно. Бевте подобри од нас исто ка ние во првиот натпревар што бевмо подобри од вас, ама немавте среќа за уште еден погодок.:)
Нека ви е со среќа у премиер лига... продужите со добрата форма... поздрав ;)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Тио Волкот бе животот ми го скуси од нервози,абе откажи се и не играј,колку само сакам да го продадат...лузер
Не мора да го продаваат, ама да се согласи да седи на клупа, и да зема плата соодветна на тоа.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Не ми е јасно зошто ви паднаа у второ..јас очекував 6-0... и да не запишат у историјата... го заслужија тоа нашите.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Не ми е јасно зошто ви паднаа у второ..јас очекував 6-0... и да не запишат у историјата... го заслужија тоа нашите.
Пишав пред мечот дека најголем проблем ни се повредените играчи од средниот ред и дека тие што се прва постава ќе мора да трчаат ко стоки 90+ минути.
Пресвртница според мене беше повредата на Чембрлејн, тој ни беше главен играч покрај Росицки.
После 60-та минута се виде заморот кај играчите, не можеа веќе да држат топка толку ефективно, а ако немаш посед, немаш шанси за гол.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Не ми е јасно зошто ви паднаа у второ..јас очекував 6-0... и да не запишат у историјата... го заслужија тоа нашите.
И самиот Венгер вчера изјави дека заради тоа што се брка резултатот ставил повеќе напаѓачи, на сметка на среден ред, Чембрлејн имал настинка претходниот ден па изгледа не можел да истрча до крај и немаше кој да повлече игра. Го стави и Шамак надевајќи се на корнер или слободен удар, ама не бидна ни тоа.
Како и да е, нека им е со среќа на Милан, ние мораме да се свртиме кон премиер лига и да се обидеме да ги стигнеме и престигнеме Тотенхем. Челзи сигурно ќе ни пружи борба за четврто, ама мораме да гледаме напред, не позади. Њукасл има незгодна екипа, ние сме во добра форма па се надевам на поволен резултат, иначе џабе ни се победите во последниве две кола.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Хммм интересно ако е точно искача дека би земал по 135к неделно.
Само за споредба моментално најплатен е РВП со 90к така да чисто сумљам дека сумата е точна, знаејќи го Арсенал и Венгер нема шанси да зема Подолски толку доколку дојде
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.305
Поени од реакции
21.755
Честито Подолски, одличен играч зедовте.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Хммм интересно ако е точно искача дека би земал по 135к неделно.
Само за споредба моментално најплатен е РВП со 90к така да чисто сумљам дека сумата е точна, знаејќи го Арсенал и Венгер нема шанси да зема Подолски толку доколку дојде
РвП ќе добие по голема плата, а Подолски може да ја добие неговата сегашна... приближно 90 000.
Нешто само плус минус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom