Фан Клуб: Арсенал

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.129
Поени од реакции
12.859
Со вас сум на натпреваров.Згазете ги тие гнаси!!!Коа можеше Ла Коруња,зошто па да не вие???
Поз
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ајде само уште 1 и ке биде леле луѓе што направивме :D
--- надополнето: 6 март 2012 во 21:35 ---
Ајде само уште 1 и ке биде леле луѓе што направивме :D
Game Over е ако Милан дадат гол, така да и да дадеме уште еден ништо не е готово.

Патем, Fuck El-Sharawy, we've got CHAMBERLAIN!!!
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
:cuc:Алал нека им е на Арсенал секоја чест покажаа заби и докажаа дека
Impossible is Nothing

имав верба во нив инако не сум фан на Арсенал.Нека го докажат до крај карактерот од островот.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
.. ајде буши ги! Да не зборам предвреме, со Господ напред во второ и.. АР-СЕНАЛ, АР-СЕНАЛ!
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.222
Поени од реакции
14.552
се тресам... неможам да се соберам
Само така момци, храбро до крај ќе ди дојде све на свое место, не заслуживме 4-0 првата...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
И да не отидеме понатака нема да им замерам затоа што играат онака како што треба. Тешко ќе е до крај еден гол да примиме треба 6 да дадеме така да неизвесно е, али презадоволен.

Кажав задоволен сум и да победиме иако не одиме понатака а со ваков резултат презадоволен
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
2
Браво!!! и за венгер и за играчите !!! :cuc:

што и да биде сега не е важно, само се надевам дека нема да се изглупира некој со црвен....
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
на форумов немам пишано многуууу одамна а го имам прочитано секој пост кој е во фан клубов ама после ваа утакмица сигурно ке почнам да пишувам
<3 АРСЕНАЛ <3
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Росицки човече,фудбалски Плушенко...како играт,ко да санкат на мраз :cuc:
 
Член од
9 февруари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
2
Ех тоа е, пуст умор.. Сепак секоја чест, само да продолжиме вака (y)
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
Тио Волкот бе животот ми го скуси од нервози,абе откажи се и не играј,колку само сакам да го продадат...лузер
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.265
Поени од реакции
8.380
Добра утакмица не надигравте... неправедно е што еден од овие два тима волку рано.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Ахх да влезеше од ван Перси...

Како и да е, задоволен сум иако не се пласираве за понатака. Го ставивме Милан на колена, колку да знаат дека не се дојдени на шопинг во Лондон.

Gunner Forever!!!
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Фантастична игра на Арсенал,секоја чест.Покажавте дека и невозможното во фудбалот е возможно!
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.471
Поени од реакции
10.200
Еве и тука да ви честитам победа и да ви кажам фала за лекцијата што им ја дадовте на Алегри и компанија.

Ете еден паметен Миланез!

Да видете дека ние не сме толку бедни и дека сме екипа!Нијанси одлучуваа кој ќе оди понатаму,мислам дека ти е јасно!

Спортски поздрав!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Ќе си го копирам постот шо го пишав у темана за ЛШ да не го пишуем пак истото....

Браво за Арсенал,борбено,пожртвувано го почнаа мечот и за малце ќе успееа во намерата.

Се на се мислам дека беше добар двомечов,многу нервози ни приредија и двата клуба на нас нивните фанови но тоа е.

Со среќа на Арсенал во Премиер Лигата а Милан и Алегри подитно да го сменат пристапот на вакви утакмици,не ко балерини да ми играат.

Поздрав и се најбољи ганери !
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Браво за Арсенал...не очекував дека вака ќе настапат ама секоја чест на момците. Уште таа на РВП да влезеше во второ и друга приказна после би била но тоа е е што би било доколку би било. Арсенал сам си го креира сценариото на двата натпревари. На првиот беше поразен убедливо поради сопствени грешки, а не поради тоа што беше Милан пресилен за да го совлада толку високо, а во вториот меч покажа 2 различни полувремиња, едно во кое покажаа дека ништо не е готово и во второто кога очекуваа дека кога тогаш ќе падне искусниот Милан. Значи Милан го доби овај двобој на искуство, а не дека е прејак за Арсенал.

Браво Ганери:)
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Браво за сите до еден, ептен мерак ми направи натпреваров....Малце фалеше да се случи тоа што сите го посакувавме.Покажавме дека првиот натпревар против Милан беше само лош ден и нива терен.....
Нека се одморат сега убаво дека не чекаат тешкички натпревари во лигава. Proud to be a gooner
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.222
Поени од реакции
14.552
Тоа е тоа што се бараше, резултатот на страна ова е тоа што сакам да го гледам почесто...
Борбеноста беше на ненормално високо ниво.

Се виде дека кога Окс ја доби таа мала повреда падна во темпото и неможеше да даде повеќе, да го имавме него здрав 90 минути ќе јадеше милан уште еден гарант.

И како не им е срам на некои миланези да дојдат тука и да провоцираат.
Колку само одлуки на првиот натпревар искочија во ваша корист тоа е чудо едно, треба да бидете среќни што поминавте понатаму, не не надигравте во никој случај.
 

Mar[C]k

Gunner
Член од
11 јули 2010
Мислења
103
Поени од реакции
14
Честитки за моците изиграја со срце секој чест нема што друго да се коментира :cuc:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Ватрен навијач на Ливерпул сум али денес како сум навивал за Арсенал. За вакви утакмици сакаме фудбал, без оглед на резултат симнувам капа...одамна не сум гледал толку добра утакмица. Штета, баш ќе беше фраерски да анулираат 4-0...
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Без силна клупа толку можевме, да ни беше Вилшир фит ќе го минавме Милан од шала. Ама тоа е што е, си го задржаа водството нека им е со среќа во иднина.
Ние имаме доволно време да си го консолидираме составот за наредната сезона во ЛШ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom