Фан Клуб: Арсенал

Член од
27 септември 2010
Мислења
4.407
Поени од реакции
6.043
Некој нека му каже на Артета дека статистички со 0 шутеви не е можно ние да постигнеме гол, туку единствено останува одлука на Сити дали ќе одлучат сами да си дадат.
Автоматски споено мислење:

Некој нека му каже на Артета дека статистички со 0 шутеви не е можно ние да постигнеме гол, туку единствено останува одлука на Сити дали ќе одлучат сами да си дадат.
Да почнам секоја минута да коментирам, може ќе станеме прваци во постигнати голови.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.228
Поени од реакции
10.406
Џака и Мустафи никогаш не биле добри во Арсенал, само тимот бил толку добар што не доаѓале до израз нивните лоши страни. Секогаш кога играле имало огромни шанси кикс да направат, многу поголеми шанси отколку кај други играчи. Еве и денес, Мустафи е крив за голот, а за малку ќе беше крив и за вториот потенцијален гол што среќа Ранерсон ја спаси 1 на 1 шансата на Сити.

Мартинели ми е единствена надеж за подобро утро, срце ми застана кога видов дека се жали на повреда. Феноменален е дечкото, пресинг до коска, одма поенергични сме напред со него, знае како да прими, изнесе топка и да влета во празно. Играчиште во најава.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.551
Поени од реакции
30.648
И така, толку беше, не дека мислев дека ќе победиме, ако Мартинели се повредил лошо заради оваа утакмица, ич не вредеше.

Лено ако макар се повреди и краткорочно има да биде комедии со ова рибарчето на гол.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.407
Поени од реакции
6.043
Мартинели ми е единствена надеж за подобро утро, срце ми застана кога видов дека се жали на повреда. Феноменален е дечкото, пресинг до коска, одма поенергични сме напред со него, знае како да прими, изнесе топка и да влета во празно. Играчиште во најава.
Прашање е само до кога ќе игра со ваква енергија. Кога никој не се труди, зошто он да биде единствен? Таков ни е менталитетот, и со Емери, и со Артета.
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
212
Поени од реакции
88
Одамна имам кажано дека Арсенал е просечен клуб. И ќе остане уште така. Клуб што нема осоено ЛШ џабе е. Имаа таму 2004 златна генерација и тоа им остана. Просек. А сега за сега се дно. Ама ќе се дигнат за да го достигнат пак просекот.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.884
Поени од реакции
11.817
Одамна имам кажано дека Арсенал е просечен клуб. И ќе остане уште така. Клуб што нема осоено ЛШ џабе е. Имаа таму 2004 златна генерација и тоа им остана. Просек. А сега за сега се дно. Ама ќе се дигнат за да го достигнат пак просекот.
Сполај ти на постов.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.659
Поени од реакции
393
Што би рекол Артета и покрај тоа што имавме 80% да ја победиме утакмицава, едноставно немавме среќа и Сити покрај 7% шанси за победа тиа не победија... :tapp:
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
47
Поени од реакции
48
Одамна имам кажано дека Арсенал е просечен клуб. И ќе остане уште така. Клуб што нема осоено ЛШ џабе е. Имаа таму 2004 златна генерација и тоа им остана. Просек. А сега за сега се дно. Ама ќе се дигнат за да го достигнат пак просекот.
Арсенал според мене покрај Ливерпул и Манчестер Јунајтед се бренд во Премиер лигата. Очајно е вакви играчи да ви го носат дресот, Џака да е капитен а Артета тренер. Арсенал дефинитивно заслужува подобро.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.407
Поени од реакции
6.043
Мислам дека сите заедно од форумот да се собереме и да ни ја дадат тренерската улога на Артета, ќе смислиме нешто попаметно и ќе вадиме подобри резултати.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom