Фан Клуб: Арсенал

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.946
Поени од реакции
45.128
Кога игра ко што треба, добар играч е. Тоа се случува максимум 10 пати во сезона. Во шампионски сезони, значи кога цел тим игра добро и е многу полесно, едвај по 5-6 голови даваше. Ич не ми се збори повеќе. А има, многу :D
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.544
Поени од реакции
4.336
32 годишен пензионер, кој ќе дојде на "бесплатен" трансфер, ќе не заглави со 4годишен договор, до 36години, ќе зима плата од 250/300 илјади неделно мош повеќе, ќе им собере минутажа на перспективни помлади играчи кои според планот за реконструкција треба да го претставуваат Арсенал во наредните 10години, идеално сценарио.

Вилиан моментално игра за да обезбеди договор, зар мислеш дека ваква форма константно држи играчов ?
Потсети се на формата која ја прикажа Озил пред да потпише нов договор, и спореди каков исход има до ден денес.
Еве @Донев нека каже за Вилиан, како фан на Челзи кој ги прати редовно.

Патем нејќам уште еден влечко од Киа, значи не ми пречи агентов ама да ни носи помлади, перспективни играчи за во иднина, со вакви исфурани играчи како Вилиан и Кутињо нека одјебат Раул, Еду и вампирот, се надевам летово е последна шанса за нив да покажат подобра трансфер политика.

Со вакво водење на клубот, средина на табела, еден ебан Вулфс не помина, скоро на секоја позиција имат подобри играчи од нас, играат со прљавиот Мендеш, ама барем не им носи умрени играчи.
Абе првите два реда во ред, тука си во право иако јас не ни верував Арсенал да му понуди на Вилиан 4 години, нешто слично ко Луиз ќе беше сигурно.

Едно прашање, сигурни сме дека клубот лошо го водат? Разбирам дека не сме задоволни со Луиз што го потпишаа ама тек почеток на трансфер рок е, лани летото толку лошо беше? Па еден Парти е 85% веќе кај нас, тоа лошо водење е? Ајде да видиме, да почекаме. Јас мислам дека Раул и екипа прават се што можат за да го извадат клубот од срањето што го внесоа Газидис и Венгер.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.946
Поени од реакции
45.128
Абе првите два реда во ред, тука си во право иако јас не ни верував Арсенал да му понуди на Вилиан 4 години, нешто слично ко Луиз ќе беше сигурно.
Вилиан си оди од Челзи затоа што му понудиле две години, а он инсистирал на три. Доколку сакаше пократок договор, ќе останеше во Челзи.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.858
Поени од реакции
13.474
Talks between Aubameyang and Arsenal edging forward. Player has requested minimum three-year deal and salary of up to £250k-a-week. No agreement close but positive noises and constructive discussions.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.544
Поени од реакции
4.336
250k... Треба да е мачкина кашлица, за вмровецов дадовме 350к ќе биде тажно ако на Обамејанг не му исполнат барањата.
Автоматски споено мислење:

Уште еден го заклучуваме со заслужено подобрен договор. Види го Тони Адамс quote ставил. :love:

1593799003775.png
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.161
Поени од реакции
5.550
:ајнапиво:

Не верувам дека Обамејанг бара само 50к покачување, сигурно сумата за евентуален нов договор нема да биде под 300к.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.544
Поени од реакции
4.336
:ајнапиво:

Не верувам дека Обамејанг бара само 50к покачување, сигурно сумата за евентуален нов договор нема да биде под 300к.
Абе 250к за 3 години е 40 милиона, оти да не? Можеби има тука плус некои add-ons, можеби сака да остане во тимот :D
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.161
Поени од реакции
5.550
Наредната сезона му истекува договорот, друга екипа може да му даде многу поголема плата од 250к...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.544
Поени од реакции
4.336
Наредна година полни 32 години, иако воопшто не се гледа по него ама можеби за многу тимови тоа ќе биде клучно.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.185
Поени од реакции
5.731
ДАЈТЕ МУ КОЛКУ БАРА, ЗАСЛУЖУВА. Ваков голгетер сме немале од времето на Анри. РВП не го рачунам, само 1 сезона изигра без повреди.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.544
Поени од реакции
4.336
Ххаха дефинитивно потпишува :love:

1593858427529.png
Автоматски споено мислење:

Контекст - АМН му имаше коментирано на слика sign da thing bruv :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
3.954
Поени од реакции
10.772
Побрзо коронава ќе исчезни него ли Озил да си замине од Арсенал :mad:
 
На врв Bottom