Фан Клуб: Арсенал

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.450
Поени од реакции
182.364
Не само во УК, и кај нас е така.
Сфаќам, само кај нас работодавецот ќе ти свика. Во EU сосила ќе те избркаат дома кај жена ти само да не ги тужиш, тоа е разликата :/
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.926
Поени од реакции
28.384
Колку пати коментаторите на СК ќе го прекртстуваат Кириан Тиерни во Пол Тиерни? И минатиот пат приметив коментаторот (не знам дали беше истиот) во неколку наврати погрешно го кажа името.

Иначе овој Траоре ептен оган играч да му ебам
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.926
Поени од реакции
28.384
Пак ја за коментаторот, конечно се поправи за Кириан откако седна на клупа овој, ама ја заеба во продужение кога рече добар бил во одбрана во напад не се видел, нема врска што асистенцијата за единствениот гол на утакмицата ја даде баш Тиерни :pos:

Абе не е секој за коментатор.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.926
Поени од реакции
28.384
nisto ne igrame vo vtoro
Се согласив со коменарот пред пола саат, но севкупно гледано, денес ја изигравме една од најдобрите утакмици, посебно на гостински терен.

Во прво игравме префектно, во второ не стиснаа реално, но професионално издржавме, и среќа имавме малце со тоа промашувањето на Траоре.

После тоа се изморија некако Волвси и тоа беше тоа, правилни измени, концентрирани играчи, посветеност и тимска работа, така треба да се игра на гости.

За денес, Артета има чиста 10-ка.

И Лака даде гол на гости, редно беше. :cool:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.444
Поени од реакции
4.137
Имаше еден коментар за Колашинац.

Hope Kolasinac is more Bruce Banner than Hulk.
Автоматски споено мислење:

270 min без примен гол :love::love::love::love::love::love::love:
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.702
Поени од реакции
11.399
Мене само не ми се верува дека од Лаказет тука бевте многу лесно спремни да се продаде :D
 
На врв Bottom